Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Affet Bizi Küçük Kız...

-İyi günler
-iyi günler
-Bayram alışverişi mi?
-Evet
Küçük kıza dönerek :
-Ne istiyosun annenden?
-Kot etek :)
-Çok mu seviyosun kot eteği ?
-Evet...
-Alabilicek misiniz çocuğunuza bir şey ?
-Hayır...Alamycam :(
6 Aralık Cumartesi Yer : Eminönü 2.El Pazarı....

Evet alamıycak annesi 2.el pazarından,ucuzluktan fiyatı 3 milyon lira olan eteği o küçük kıza...Haberlerde gösterdiler bu sahneyi,izlemekte çok zorlandım Allah şahidim.Kendime kızdım,ona kızdım,buna kızdım herkese kızdım kısaca.O annenin yerine koydum kendimi bir an(çoğu zaman koyduğum gibi).Ben alamasaydım çocuğuma perişan olurdum eminim.Bir paket sigara bile daha pahalı.Olmayınca olmuyor demekki. Bana tuhaf gelen 3 milyon,o anne için çocuğunun bayram sevinci....en azından alabilseydi öyle olacaktı...

Eğer herkes inansaydı Allah'a ya da inandığını yaşasaydı da düzgün verilseydi tüm zekatlar.Yatmasaydın ey ademoğlu komşun açken olmazmıydı.Kendin için dilediklerini isteseydin ya bir başkası için o zamn belki o annenin yüreği bu kadar burkulmayacaktı.

Kime ne anlatıyorum gerçi.Biz müslümanlığı kimseye bırakmayan;ama müslümanlığın getirlerinden nemalanan,oğluna gemi,dünürüne fabrika,hanımına köşk alan insanları alkışlıyoruz elimiz patlayana kadar.Asıl izlemesi gerekenler nerede ve neyi izliyorlar acaba?

Affet bizi(senden af dilemeye gönüllü olanları) küçük kız,sevincini o güzel gözlerine gömen bizi,kendinden başka bişeyi düşünmeyen bizi affet olur mu.O elbiseyi alamamak değil,o 2.el elbiseyi alamamak değil aslolan...Sen bizim gibi 2.el hayatlar yaşamazsın inşallah...

saygı ve dua ile...
fuad

Eline emegine sağlık kardeşim çok güzel :)

Yani bizler için çok ibretli demek istedim rabbim bizleri duyarlı kullarından eylesin

anladım kardeşim.amin inşallah....

Yine önemli bir konuya değinmişsiniz fuadesra kardeşim, teşekkür ederiz.

Ben teşekkür ederim kardeşim...

Çok önemli bir konu gerçekten herkes zekatını verse kimse bu duruma düşmez.Teşekkürler kardeşim.

Çok önemli bir konu gerçekten herkes zekatını verse kimse bu duruma düşmez.Teşekkürler kardeşim.

Ben teşekkür ederim..

Sen bizim gibi 2.el hayatlar yaşamazsın inşallah...

O minikler 2. el hayat yaşamıyorlar ki zaten. 1. el, sıfır, hani derlerya acenteden çıkmış (teşbihte hata olmaz) o misal yaşıyorlar hayatı. En kaliteli, en saf, en temiz, en duru haliyle.

Onlar biliyorlar bir kıyafete sahip olmanın mutluluğunu. Sıcacık aşın tadını. Bu günü sağ-salim bitirmenin huzurunu....

Onlar biliyor yağmur damlacıkları ile oyunlar oynamayı. En zor şartlarda hayatla başa çıkmayı. Yağan kar ile mutlu olmayı...

Onlar görüyor baharda ilk çıkan rengarenk çiçekleri, içlerine çekiyorlar o çiçeklerin mis kokularını...

Ya biz? Bizler bunların hangisini biliyoruz?
İşin siyasal boyutunu es geçiyorum. Konunun hüznü yeterince yaraladı beni :-\ Birde siyaseti ile yaralanmak istemiyorum >:(

Emeğinize sağlık. Gerçekten günümüzde unutulan, görülemeyen, bilinemeyen hususları irdelemiş olduk sayenizde :)

çok güzel anlatmışsınız konuyu.gerçekten çok üzgünüm.üzüldüm.
tşkkr ederiz kardeşim.

Emeğinize sağlık. Önemli bir konuya değinmişsiniz.

Eline emegine sağlık kardeşim çok güzel :)

Yine önemli bir konuya değinmişsiniz fuadesra kardeşim, teşekkür ederiz.

hpinize ayrı ayrı teşekkür ederim kardeşlerim...

Deneme Yazılarınız

MollaCami.Com