Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Burundaki delik

Burnuna delik yaptirmak gibi hatada bulunmus bir insan ne yapmali? Gusul sebebi ile deligi yikamasi gerekirmi? O halde delik nasil kapanir?

hanefilere göre burun vücudun dışından sayıldıgı için açılmış olan delikte gusle tabidir.hanımlarda küpe deligi gibi....
ama zamanla et birbirine kaynar şayet tekrar takılmazsa..
inşllh arkadaşlarda sizi bilgilendirir...

Gusulde yikanirsa et kaynarmi?

şimdi şöle bişiy var küpe takmazsa kadınlar küpe delikleri kapanır.ama açık oldugu sürece su orayada degmelidir....zaten çabuk kapanır

ne kadar cabuk

e kardeşim sende yani! gusül abdesti aldığın sürece kaynaması biraz zor.

e kardeşim sende yani!

Yazdiklarimiza biraz daha dikkat etsek nasil olur?

Afedersiniz kardeşim, ama bu soruyu hangi mantıkla sordunuz acaba?

ne kadar cabuk

Soruyu sorarken biraz daha düşühsek soru üzerinde. Sorunzun cevabını almışsınız zaten. Gerisi biraz kızacaksınız ama lakırdıdır.

Tatmin edici bir cevap alamadim ne yazikki. Cunku bir kimse gusulde yikadigi takdirde delik kapanmaz.Deligin kapanma suresi tabiiki onemli.

Konuyu hiç anlamış değilim. Tam olarak neyi sormak istediğinizi soruyu yazdığınızdan beri düşünüyorum...

Konuyu hiç anlamış değilim. Tam olarak neyi sormak istediğinizi soruyu yazdığınızdan beri düşünüyorum...

;D ;D ;D ;D ;D

bende sürekli her sayfayı çevirdiğimde konun başlığı "burundaki delik" yazısını gördükçe çok itici geldiğinden hep ess geçiyrodum bir bakayım bu burundaki delik neymiş dedim ama görünce bende sizin gibi yaniii...

Burnuna pircing takan birisi hata oldugunu anlamis cikartmak istiyor. Fakat gusulde yikamasi gerekirse, deligin kapanmasi zorlasacak.

Ayni sorunu kulagini bir cok defa deldirmis insanlarda yasiyor.

Soru anlasildimi acaba

burun deldırmekte hata etmiş bı kere zamanla kapanır tabı ama gusulde suyu ulaştırmalı

en fazla bir aya kadar kapanır bu delik....et birbirine çabuk kaynar....

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com