Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Acil bir sorum var ,yardımcı olur musunuz

bir sorum var ama acilen cevap bulmam lazım bir hadis duydum "bir kimse ezan okunurken dinlemezse yirmi çeşit hastalık üzerine gelir" mealinde. acaba böyle bir hadis var mı? bana acilen yardım edebilir misiniz?

böyle bir hadisi şerif varmı bilmiyorum ama,'kimki ezan okunurken konuşursa imanından şüphe edilir.'diye bir hadisi şerif olduğunu biliyorum.

bende şöyle bir H.ş.ezberlemiştm...
ezan okunurken konuşmanın cezası ölürken imansız gitmektir....

bildiğim kadarıyla ezan dinlememenin çok büyük bir cezası yok ama ezan okunduğunda o anda ne yapıyorsan bırakıp ezanı dinlemek müezzin in söylediklerini tekrar edip arkasından dua sını okumanın çok büyük sevabı olduğunu biliyorum. yinede bu tür soruların alim kişiler tarafından cevaplanmasından yanayım çünkü yanlış bir cevap soranıda cevaplayanıda küfre sokabilir. onun için kesin bilmediğimiz sorularda cevap vermeyelim lütfen

İslam alimlerinden Merhum İsmail ŞANLI hocaefendi.."istiklal marşına gösterdiğiniz saygı gibi dinleyin demişlerdi....önemliymişki...

duyduğumuz ve bildiğimiz kadı ile böyle bir hadisi şerif duymadık velev ki olsa şu an sağlam insan kalmadı sanırım.Ezanı muhammedi okunduğunda ezanı muhammedi dinlenir ve müezzin in söylediklerini tekrar edilir Hayyealessaleh ve HayyealelFelah lafızlarına geldiğinde onları söylemeyip, onların yerine Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi'l aliyyi'lazim der ve ardından ezan duası okunur...

Bende ezanı duyunca tekrar edip elimde yaptığım nevarsa bırakıyordum ama soruyu okuyunca bende endişelendim Hayyealessaleh Hayyealelfelah lafızlarında onun ywerine La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim denildiğini bilmiyordum doğrusu allah razı olsun

Bende ezanı duyunca tekrar edip elimde yaptığım nevarsa bırakıyordum ama soruyu okuyunca bende endişelendim Hayyealessaleh Hayyealelfelah lafızlarında onun ywerine La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim denildiğini bilmiyordum doğrusu allah razı olsun

cümlemizden kardeşim...burada olmamızın sebebide budur zaten
ne mutlu bizlere

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com