Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Mouse sürekli hareket ediyor.

Bilgisayarda ki Mouse sürekli hareket ediyor.Hakim olamıyorum.Bilgisayarın kendisine monteli o yüzden pili gitme gibi bir derdi de yok. :( Yardımcı olursanız sevinirim

optikli mauselarda serbest bırakıldığında bir tarafa doğru kayma görmüştüm eğer bu şekilde ise masayüzeyinden kaynaklanıyor olabilir altına düz bir defter yada kitap koyabilirsin..

optik mause değil.Laptop prof kardeşim :-[

Nasıl monteli Zambak kardeşim ::)

Kardeşim laptop kullanıyor. Onun mausu da arada fazlaca hareket ediyor. Mausun alt kısmında "connect" yazan yerin yanında ufak bir şey var, ona tıklayınca duruyor yaramaz :D

"connect"
nerede yazıyor kardelen kardeşim ??? :-[

kardelen kardeşimizin dediği mause kablosuz mause galiba
zambak kardeşim sizin mause tuşlarla laptopla birleşik olanlardan değil mi..

dokunmatik ekranlı ise ekranını temizleyin üzerindeki lekeden dolayı da yapabilir belki..

Evet, benim bahsettiğim kablosuz maus.

Hmmm laplopa birleşik olan maus da hareket ediyor bazen. O da laptop düzgün bir yerde olmayınca oluyor. Misal kucakta duruyorsa kesin oynar :)

zambak kardeşim sizin mause tuşlarla laptopla birleşik olanlardan değil mi..
evet kardeşim

dokunmatik ekranlı ise ekranını temizleyin üzerindeki lekeden dolayı da yapabilir belki..

kolonya ile siliyorum acep ondan olur mu :o Bilg. Kapatıyorum açıyorum olmuyor.

Hmmm laplopa birleşik olan maus da hareket ediyor bazen. O da laptop düzgün bir yerde olmayınca oluyor. Misal kucakta duruyorsa kesin oynar

Düz alanda kardeşim
Düz alanda olmasa bile mause ın yerle arası kalın

Fn + F7 tuşlarına birlikte basarak bir deneyin..

Herhangi bir yere tıklıyor mu, yoksa yalnızca titreme ve kayma türü hareketler mi? :)

Fn + F7 tuşlarına birlikte basarak bir deneyin..

O zaman da laptopa bağlı olan maus kilitlenmez mi ::)
Tabi kablosuz maus kullanıyorsa kilitlemek daha uygun.

Tuş kombinasyonları laptoplarda farklı farklıdır. Haftada 2 ya da 3 farklı laptop onarıyorum, aynı markalarda bile farklı olabiliyor tuşlar... Mesela Fn + F7 bende ekran parlaklığını azaltan bir tuş kombinasyonu.

aynı markalarda bile farklı olabiliyor tuşlar...

:o İlginç. Üretim hatasıdır o :P

Tamir işlerinden, pc onarmaktan, program sorunlarından pek anlamam; o yüzden susuyorum. Söz uzmanların :)

acer 5520g laptop olsaydı direk üretim hatası diyecektim ama zambak kardeşimizin laptop nec marka o yüzden bende sözü faruk kardeşime bırakıyorum..

nec

toshiba kardeşim :-[

Bilgisayar Problemleri

MollaCami.Com