Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

**40 ayette saklı olan mutluluğun sırrı**

dediğim gibi çevirilere bakmadım,

peki ne yapılmak isteniyor sizce?

ve yazılar nerden geldi?

ne alaka diyeceksiniz ama şu an oğlumun ısrarı üzerine adını yazmak zorundayım ağlıyor,çok pardon,

ALİ OĞUZHAN ........

HARFLERİ YENİ ÖĞRENDİ DE ABİSİ :)

peki ne yapılmak isteniyor sizce?

ve yazılar nerden geldi?

Yukardada dediğim gibi bu konuyu hazırlayan ne niyetle veya niçin hazırladı.Ona bakmak lazım. Diğer bazı ayetlerde mecezi yönünü söylemekte. Bulandırmak veya karıştırnak olabilir. Ama biz (Mollacami) kanmayız...Tabiki bizim bu kanuya katılmakla her hangi bir ar niyetimiz yok..Konu görünüş itibarıyla güzel tavsiyelele dolu ama gel gör ki ayetler değişmiş. Kısacası Uyanık olmalıyız.Ona buna kanmamalıyız. Herkes bi şeyler yazıyor bizde yazalım değil...Anlatabildimmi bilmem

ne alaka diyeceksiniz ama şu an oğlumun ısrarı üzerine adını yazmak zorundayım ağlıyor,çok pardon,

ALİ OĞUZHAN ........

HARFLERİ YENİ ÖĞRENDİ DE ABİSİ :)

ALİ OĞUZHAN'a selamlar :)

İleride Molla'lı olması temennilerimle. Belki de küçük Molla olur he ;) (benim yorum da biraz konu duşu oldu galiba ::))

üc harf bes nokta dediklerine katiliyorum
hatta bu yazilar beni cok üzdü ayet imizi kullanarak bu gibi sözleri ayet kabul ettirmekde onlarin resmen bi hilesi olabilir bilhassa konu ayetse cok tedbirli olmak lazim.

bende bu konuda bir art niyet olduğunu düşünmediğim için paylaştım :(
ayetlerin değil orada geçen konular olduğunu düşünüyorum bende

bu konu bana gelen bir e postaydı ve biraz araştırdım

Gürkan Çelebi’nin ayetlerden çıkardığı mesajlar

Takvim gazetesine yazdığı aşk yazılarıyla tanınan İrfan Gürkan Çelebi, farklı bir kitap hazırladı. Çelebi, “Vahiyden Kalbe” adlı çalışmasında yıllardır bulunamayan mutluluğun formülünün Kur’an-ı Kerim’deki 40 ayette saklı olduğunu söylüyor.

‘Mutluluğun formülünü bulmanın binbir yolu’na dair bugüne kadar yüzlerce kitap yayınlandı. Birbirinin kopyası olan bu kitaplar yayınlanmaya da devam ediyor. Oysaki yazar İrfan Gürkan Çelebi, bunlara hiç gerek olmadığını düşünüyor. Mutluluğun formülünü veren kitap, 1400 yıl öncesinden insanoğluna zaten gönderilmişti. Birçok filozofun, edebiyatçının sözlerine kulak verip mutluluğun peşine düşen insanlar, Yüce Yaratan’ın tavsiyelerini yıllarca göz ardı etmişlerdi. Çelebi’ye göre Aristo’yu, Rousseau’yu, Shakespeare’i çok iyi bilenler, aslında kendilerini herkesten daha iyi tanıyan Yaratıcı’nın mutluluk önerilerini araştırmadılar. Belki de merak etmediler. Aslında Kur’an-ı Kerim mutluluğun başucu kitabıydı. İşte Çelebi, Kur’an-ı Kerim’i anlamakta zorlandığını söyleyen, aralarında bir uçurum olduğunu zanneden, onu hiç eline almayanların okuması gerektiğini düşündüğü bir çalışma hazırladı. “40 Ayet Tefekkürü Vahiyden Kalbe” adlı kitabında insan ilişkilerinde başarılı ve mutlu olmanın yollarını anlatan 40 ayeti bir araya getirdi. Kitabın en önemli özelliği, bu ayetlerin edebi bir dille açıklanması. Kitaptaki edebi incelik, öncelikle denemelerin başlıklarında görülüyor. Mesela, güvenilir olmanın önemini anlattığı Mücadele Sûresi’nin 7. ayeti, “Yılan ıslığı kadar sessiz fısıltılar” başlığıyla, Fatır Sûresi’nin 19-22. ayetleri ise “Lütuf kapılarını çalmayan elbet cudamdır” başlığıyla açıklanmış. Çelebi, “Bu, kesinlikle bir din kitabı değil. Edebi dille ve deneme tekniğiyle yazıldı. Böyle bir kitap yazmamın nedeni, bunalım geçiren günümüz insanının yani benim bir çıkış yolu arayışı.” diyor. İrfan Gürkan Çelebi, aslında yazar, yönetmen ve oyuncu. 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde dramatik yazarlık eğitimi almış. TiyatRol İstanbul’un genel sanat yönetmeni. Takvim gazetesinde köşe yazıları yazıyor. Uzun yıllar radyo programcılığı yapmış.

Hadis ve Sünnet

MollaCami.Com