Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

yalan yazmayın

astana namaz vakitlerini hep yalan yanlış yazmışsınız insanların yanlış vakite namaz kılmasına sebeb oluyorsunuz yapmayın doürusunu yazın ayıptır hünahtır

Senin namaz vakitleri hakkinda bir bilgin yada arastirman oldumu? Neye bakarak namaz vakitlerinin yanlis oldugunu söyleyebiliyorsun su anda?

Eger bir arastirman yok ise ve sadece baska bir takvime bakarak yazdiysan bu yaziyi; ne malum o baktigin takvimdeki vakitlerin yanlis olmadigi?

Yada hangi vakitlerden bahsediyorsun, belki bir yazi hatasidir? Baksana senin yazina, full yanlis.

web sitemizdeki namaz vakitleri FAZİLET TAKVİMİ'ne göredir.. Yalan yanlış diye ortaya atmanızın nedeni ise DİYANET TAKVİMİ ile arasında farkların olmasıdır..

İlmi olarak araştırma yaptığınızda yalan yanlış değil sitemizdekileri takip edebileceğini göreceksinizdir.

Fazilet takvimini millete dayatmayin lutfen.diyanet tercihimdir

Ortada bir dayatma yok.
Diyanet takvimi temkinsiz vakit bildiriyor, Fazilet takvimi temkinli vakit bildiriyor.
Temkin, bir tedbir uygulamasından ibarettir.
Biri doğru diğeri yanlış demek değildir bu.
İsteyen istediği takvime göre kılar.

Isteyen istedigini tercih etsin iste sonuc mutluluk:)

O zaman "dayatma" kelimesi de haksız bir suçlama demek ki, değil mi?

ben yokken kim kime ne dayattı acaba

Simdi orayi begendim ama yazi yazamadigim icindi. Adam bilmiyor ve oyle yazmis sonucta

Diyanet takvimi türkiyede fazilet takvimi ile olan farkı kapattı. eskiden yarım saate varan farklar vardı. şimdi çok daha yakın..

Ancak avrupda öyle yapmıyor. hollanda norveç gibi ülkelerde 1-2 saat gibi ucurum farklar var.

Bu bir dayatma değildir. tercih meselesidir. Avrupadaki bir çok kişi sırf diyanet daha makul geldiği için diyaneti tercih ediyor..

Fakat yerlerinde olsam, vakitlerin hangi durumda girdiğini öğrenir sonra diyanetin vakti girdiğinde gökyüzüne bakardım..

:)

SabAh namazinda aksam namazinda sorun var biraz ornegin gunes cok erkenden doguyor takvime Gore yArim saat fark var...ama avrupada gunes dogup batma sorunu var

Dayatma sözü biraz abes kaçmış. Tabi ki bu tercih meselesidir. İsteyen diyanete uyar isteyen fazilete. Bu konuyu açan "ziyaretçi" için de geçerli. Başında durup illa fazilet takvimine uyacaksın diye de birşey söylemedik. Dayatma böyle olur benim bildiğim.

Fazilet takvimine uymak istemeyen diyanet takvimine uysun. Kimse gelip de buraya yalan yazmayın demesin ki ortada yalan yazılan bir şey de yok.

Tedbirli davranmak isteyen Fazilet takvimine uysun, "Diyanetin takvimi yüzde yüz doğru veriyor namaz vakitlerini" diye emin olabilen varsa da o takvime uysun.

Diyanet takvimi türkiyede fazilet takvimi ile olan farkı kapattı. eskiden yarım saate varan farklar vardı. şimdi çok daha yakın..

Ancak avrupda öyle yapmıyor. hollanda norveç gibi ülkelerde 1-2 saat gibi ucurum farklar var.

Bu bir dayatma değildir. tercih meselesidir. Avrupadaki bir çok kişi sırf diyanet daha makul geldiği için diyaneti tercih ediyor..

Fakat yerlerinde olsam, vakitlerin hangi durumda girdiğini öğrenir sonra diyanetin vakti girdiğinde gökyüzüne bakardım..

:)

Evet işin özü bu. Namaz vaktinin neye göre belirlendiğini bilmeyen cahiller, Fazilet takviminin hassasiyetle neyi gözettiğinin farkında değiller. Sonra da yalan yazılıyor diye bir de atıp tutuyorlar. Gülüyorum ağlanacak hallerine.

Yukarida yazilan yorumlardan sadece Suvari kardesimizin yorumu dogruyu yansitiyor. Türkiyede fark çok degil, dogru. Ama yurt disi için bu geçerli degil.

Hollanda da öyle oluyor ki, yatsi namazi günesin geç batmasi sebebi ile te saat 12 - 1'e vardigi falan oluyor. Diyanette hiç bi zaman o vakitlere namaz yazmiyor, hep erken vakte aliyorlar.

Diyanetin takvimlerinde sadece temkin eksik degil. Baya baya bildigin saatleri erken vakit yaziyorlar! Özellikle yazin yatsi namazi ve geçtigimiz Ramazan-i Serif ayinda imsak vakitleri Fazilet takvimi ile resmen 1-2 saat fark vardi!

Simdi bu dogrumu? Yada Fazilet insanlara eziyet olsun diyemi böyle çok geç yada erken vakit yaziyor? Asla! Sadece gerçekleri yaziyor. Gerekli bilimsel açiklamalarda zaten takvimin arkasinda yer aliyor. Çok merak edenler arastirsin.

Isteyen istedigini tercih etsin iste sonuc mutluluk:)

Bir isin dogru olup olmamasi ayri, o isi yapip yapmamak ayri.

Bu is ayni namazin farz oldugunu bilip, kabul edip kilmayan insanlar gibi. Namaz farzdir, bunu inkar yanlistir! Ama kilar yada kilmaz, o kisinin kendi bilecegi is.

Takvim konusuna gelince. 10-15 dakikalik farklar olabiliyor. Bazilari temkin kullaniyor, bazilari kullanmiyor. Her 2 vakitte dogru.
Ama 1-2 saat fark yanlistir. Birinden birisi vakitlerle oynuyor demektir. Ama hangisini seçeceginiz sonuç olarak tabi size kalmistir.

Biz Fazilet takviminin dogruluguna eminiz, çünkü bilimsel ve dini açiklamalar ile her daim delillerimizle dile getiririz. Isterseniz bu delillere inanip Fazilet takvimi kullanirsiniz.
Istersenizde, Diyanet takviminin vakitleri daha kolay oldugu için onu seçersiniz.

sorulara yanit veren arkadaslar, ....gercekten cok CENTILMEN siniz yau.tebrik ediyorum sizleri.cok sabirlisiniz.

Misafir Soruları

MollaCami.Com