Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

yalan yazmayın

sorulara yanit veren arkadaslar, ....gercekten cok CENTILMEN siniz yau.tebrik ediyorum sizleri.cok sabirlisiniz.

Kim ne gibi kötü birsey yazmiski?

Acaba diyanet takvimini kimler hazırlıyor bilen varmı fazilet takvimini hazırlayanlar kimler
diyanettekiler bu kadar cahil mi ki bu kadar fark var bu konuda tartışma değilde tavimin hazırlanışı ve farkları hakkında herkesi aydınlatıcı bir yazı paylaşsın bilenler herkeste öğrensin doğruyu ve eğriyi....

Uzatmayalim bence ... Ben arastirdim.bircok tarikat ve cemaat diyaneti kullaniyor .hatta gittim ehli sunnet yolunda bi ilahaytciya sordum. Diyaneti tavsiye etti. Dolaysiyla tercihimdir . Insanlarda kendine Gore hakli olabilir

Ha gecen sene imsak vakti sahuru saat gece yapan gunes dogmasina 2 3 saat varken sabah namazi kilmiyorsam sorun bu olabilirde

bircok tarikat ve cemaat diyaneti kullaniyor

Avrupada, geniş kitleye hitap eden cemaatler belli. 2-3 tane..

Yanlış hatırlamıyorsam Milli görüş, araplara uymayı tercih ediyor. Diğer bir cemaatin önünde de bu 3 seçenek var. yerlerinde olsam (onların perspektifinden baksam) ben de diyaneti tercih ederdim :)

Diyanet takvimi 1983 yılına kadar fazilet ile aynı vakitleri kullanıyordu. 1983 sonrası bunları değiştirdiler. en büyük gerekçeleri de avrupadakilerin daha erken namaz kılmalarını sağlayabilmekti aslında..

bilgisayar çağındayız. her şey ortada.. bence tartışmaya gerek yok görerek yaşamak lazım..

avrupada daha iftar girmeden ezan okuyup iftar ettiklerini gözlerimle kaç kere şahit oldum.. 5 dakika bile bekleyemiyorlar, halbuki kafalarını pencereden dışarıya uzatsalar acaba vakit girmedimi diye korkacalar.. ama yok..

bu da müslümanların imtihanı. ne yapalım.. cemaatcilik yapmadan gerçekleri kabul edebilmek gerekir.

Abi diyanet yanlis yapti diyelim...faslilar araplar pakistanlilarda mi yanlis yapiyo ve sadece arada 5 10 dakka var....

Bu arada hava karanlik isiklarini koymadan once 5 10 dakka orucunu acan araplar....diyanette bu gunlerde sorun var 15 20 dakka sonra hava kararmaya basliyor bunu duyarli sokak lambasina Gore yapiyorum yaninca isiklar namazimi kiliyorum... Avrupada hem gunes dogmasinda batmasinda problem var...nerdeyse butun tarikatlar var abi iki uctane deil... Burda musluman halk seriati daha guclu yasiyor

Misafir Soruları

MollaCami.Com