Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

lutfen cevaplandirin gusül abdesti alırken şampuan kullanılır mı?

gusul abdesti alirken sampuan kullanmak caiz midir ?

gusül abdestinin şartları bellidir ve gusül abdestini bozan şeylerin içinde şampuan kullanmak yoktur!

soruyu neden sorduğunuzu belirtirseniz belki arkadaşlar yardımcı olurlar size....

sen hiç dayak yemedin mi ? dalga mı geçiyorsun ? tövbe tövbe.....

Mevladi kardeşim lütfen...

Misafirimiz sormuş bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp bize de yanıtlamak düşer...

:) İlgili kardeşlerimiz ayrıntılı bir şekide yanıtlarlar, siz kusurumuza bakmayın lütfen.......

Bu sorunun sorulma nedeni şampuanın içinde alkol bulundugu için olabilir.
Bazılarımız bu konuda çok hassas davranıyorlar. Krem ve şampuan kullanmıyorlar.
Krem için kesin birşey diyemem ama şampuanı güzelce duruladığın için niçin sakıncası olsun ki ?
Şeytanın vesvese vermesine müsaade etmemek gerek..

ona kalirsa kolanyada akol var yemeyiyosun sonucta....

ona kalirsa kolanyada akol var yemeyiyosun sonucta....

Kolonya sürüp de namaz kılınmaz. Abdeste bir zararı olduğu için değil.. Namaz farzlarından birini yerine getirmemiş oldugun için.
Namaz farzlarından biri necasetten taharettir. Yani namaz kıldığın anda üzerinde pislik olmamalı. Bu farzdır.. Alkol de necis hükmündedir. yani pistir..

anladim... bu konuda cok titiz davraniyordum bilmeden ne olur ne olmaz diye ellerim burusuk burusuk olsada alkolu krem surmuyodum ...bilmeyerek sadece hissi birseyle dogru yapiyomusum..

pireyi deve yaparak İslamı da yaşanmaz hale getirmeyelim..
hz Peygamber efendimize ashabı sık sık şöyle mi böyle mi diye binlerce soru sorduğunda rahatsız olup soru sormayın ve bildiklerinizle amel edin demiş.
fazla bıdı bıdı hayır işi değil tıpku Yahudilerin Buzağı meselesine döneriz sonra...

bide ibadet yaparken Allahtan korkutma cevaplarina karsiyim ozaman nasil husuyla namaz kilinir ki korka korka kil namazi cehenemde yanmiyim diye... ama benim istedigim bu deil ki Allah razi olmasi Allahi cok severek ibadet yapmak...

sac boyasi tesseture girer mi diye mehmet ali demirbasa sormuslar oda cevaplamis :)

Diş dolgusu yaptırtınca Gusul Abdesti nasıl olacak ?

onu arastirmisim kardesim bisey olmuyo zorunlu bi tedavi oldugu icin ...ama mehmet ali demirbas fetvasina gore maliki mezhebi taklid edilir

Ağzın içi vücudun dış değil iç organı kabul edildiğinden Abdest alırkende Ağızın içi yıkanmazsa Abdeste bi Halel gelmez.

vücudumuzdan kan aktı o zamanda Şafii mezhebini mi taklid edeceğiz ?
not = diş dolgusunu sizlerin bu konuda ne düşündüğünüzü merak ettiğim için sormuştum..

ben pek bilmiyorum ama hanefi mezhebine gore agiz yikanir diye biliyorum

Misafir Soruları

MollaCami.Com