Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

"sevgi "

Anlatıldığına göre adamın biri çöl ortasında yürürken gözünün önü-ne çirkin bir yüz dikilir. Adam «sen kimsin» der. Çirkin yüz «ben senin çirkin amellerinim», diye cevap verir. Adama «senden kurtulmanın yolu nedir» diye sorar. Adam «Peygamber'e selât-ü selâm getirmektir.»

Nitekim Peygamber'imiz (S.A.S.) şöyle buyuruyor:

— Bana getirilen selât-ü selâm, sırat köprüsü üzerinde ışıktır, cu-ma günü seksen kere selât-ü selâm getiren kimsenin geçmiş seksen yıl-lık günahı affedilir» der.

Yine anlatıldığına göre adamın biri Peygamber'imize Hz. Muham-med'e selâm getirmezdi, bir gece rüyasında Peygamber'imizi (S.A.S.) görür, fakat Peygamber'imiz yüzünü adama çevirmez. Adam «ey Allah'ın Resul'ü! Yoksa bana kızgın mısın» diye sorar, Peygamber'imiz «hayır» diye cevap verir. Adam «o halde niye yüzüme bakmıyorsun» diye sorar. Peygamber'imiz «çünkü seni tanımıyorum» diye karşılık verir.

Adam «beni nasıl tanımazsın, ben senin ümmetinden biriyim, alim-lerin anlattığına göre sen ümmetini ananın çocuğunu tanıdığından da-ha iyi tanırsın» der. Peygamber'imizin cevabı şöyle olur: «Alimler doğru söylemişler, yalnız sen üzerime selât-ü selâm getirerek beni hatırlama-dın ki! Benim ümmetimi tanımam, üzerime getirecekleri selât-ü selâm ile ölçülüdür.»

Bu arada adam uyanır, ve her gün Peygamber'imize (S.A.S.) yüz ke-re selât-ü selâm getirmeyi üzerine borç haline getirir ve bunu yapar. Bir müddet sonra Peygamber'imizi yine rüyasında görür. Peygamber'imiz ona «şimdi seni tanıyorum ve sana şefaat edeceğim» diye müjde verir. Çün-ki adam Rasulüllahı sever olmuştur.

Mükâşefetü'l Kulüb / İmam-ı Muhammed Gazzâli (r.a.)

Paylasim icin tesekkurler , Allah razi olsun.

Paylasim icin tesekkür ederiz kardeşim.

Paylasim icin tesekkurler , Allah razi olsun.
Ay parçası ve Müderris kardeşlerim rica ederim, yüce Rabbimiz efendimizin şefeatine nail eylesin... [i][b] [b][i]Allah c.c. cümlemizden razı olsun...

Rica ederiz, bende kardeşim, Allah c.c. cümlemizden razı olsun...

Allah razı olsun kardeşim, İnşaallah yarın Ahiret gününde Peygamber Efendimiz'in ümmetim dediklerinden oluruz

Amiinn...

Rica ederim Vahid kardeşim...

Anise ve Vahid kardeşim, Allah c.c. cümlemizden razı olsun...

Cümlemizi Sevgili Peygamber efendimiz s.a.v.in şefeatine nail eylesin...

Allah c.c. kainatın efendisi var oluş vesilemiz, sevgili Peygamberimiz Muhammed s.a.v. efendimizin yüzü suyu

hürmetine, dualarımızı kabul ibadetlerimizi daim eylesin...

Resim görünmüyor Vahid kardeşim, rica etsem yeni resim ile yeniden düzenlermisiniz?

insallah

Resim görünmüyor Vahid kardeşim, rica etsem yeni resim ile yeniden düzenlermisiniz?

buyrun kardeşim düzenledim

Allah ebeden razı ve memnun olsun
allah ve rasulu sizleri sevsin
hepimize aşkını şevkini muhabbettini versin
hatırlayıp hatırlattığınız için ,sizi de iki cihanda aziz eylesin amin...

Hadis ve Sünnet

MollaCami.Com