Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Ihlas Suresinin Sevabi

Vakti zamaninda Allah erenlerinden birinin bir gun oglu vefat eder.Daha o gece ruyasinda oglunu Cehennemde azap cekerken bitmis tukenmis bir halde goren ermis , derin bir uzuntuye bogulur.Ertesi aksam yine gorur.Fakat bu defa oglu Cennet kosklerinden birine kurulmus nese icinde yuzmektedir.
Merak icinde kalarak sorar;"Ey oglum ,seni dun aksam Cehennemde , bu aksamda Cennette gordum.bu nasil is , bunun sebebi ne?
Babasinin bu sorusunu oglu , su sozlerle cevaplandirir:"Bugun mezarligimiza muhterem bir mumin ugradi.Uc defa IHLAS SURESI' ni okuduktan sonra sevabini butun yeryuzu olulerinin ruhlarina bagisladi.Benim payima dusen sevapla iste gordugun gibi
Allah [color=black]beni Cennetine koydu".

Rabbim Ihlas'tan nasibini alanlardan , Ihlas'in sirlarina erenlerden eylesin bizleri.

[/color]

Çok güzel bir paylaşım gerçekten,Allah razı olsun.

(İhlâs suresini okumak, Kur'an-ı kerimin üçte birini okumaya denktir.) [Buhari]

(On kere İhlâs okuyana Cennette bir köşk verilir.) [İ. Ahmed]

(Yatarken yüz kere İhlâs okuyan Cennete girer.) [Tirmizi]

(Sabah namazından sonra 11 kere İhlâs okuyana, Cennette bir köşk verilir.) [Haraiti]

(Sabah namazından sonra 12 kere İhlâs okuyan, Kur'an-ı kerimi dört defa hatmetmiş gibi sevaba kavuşur.) [Bezzar]

(Sabah akşam üç kere İhlâs ve Muavvizeteyni okumak, bela ve sıkıntılardan korur.) [Tirmizi]

(Evine girerken İhlâs okuyan yoksulluk görmez.) [T.Kurtubi]

(İhlâs okuyan Müslümana Cennet vacib olur.) [Nesai]

Kur'ân-ı Kerîm ve Tefsir

MollaCami.Com