Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

BİLGİ İSTİYORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kardeşlerim benim yolumuza tabiyetim biraz geç oldu.Ta yüksek okulda vazife almak Nasib oldu.Yüksek okuldan sonra mutlaka bir tekamül okumak istiyordum.Ancak hiç arabçaya başlayamadığım için müracaat ettiğim kimseler geç olacağını söyledi,yani bir türlü Nasib olmadı.Biliyorum orayı okumadan o ilimleri ve orada ki feyze ulaşmak mümkün değil.Ama ben istiyorum ki o ilimleri dışardan da olsa bi şekilde öğreneyim.Acaba bu mümkün mü?Bilgisi olan kardeşlerim yardımlarını esirgemezse sevinirim.
SELAM VE DUA İLE....
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM:(

Kardeşlerim benim yolumuza tabiyetim biraz geç oldu.Ta yüksek okulda vazife almak Nasib oldu.Yüksek okuldan sonra mutlaka bir tekamül okumak istiyordum.Ancak hiç arabçaya başlayamadığım için müracaat ettiğim kimseler geç olacağını söyledi,yani bir türlü Nasib olmadı.Biliyorum orayı okumadan o ilimleri ve orada ki feyze ulaşmak mümkün değil.Ama ben istiyorum ki o ilimleri dışardan da olsa bi şekilde öğreneyim.Acaba bu mümkün mü?Bilgisi olan kardeşlerim yardımlarını esirgemezse sevinirim.
SELAM VE DUA İLE....
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM:(

ilim okumak icin bir hocanin önüne diz cökmek gerek yaliniz basina ilim okumak zor.
amma ilmin yasi yoktur yeterki insan istesin en yakin ilim müessesesine bas vurunuz.

Tamam Allah razı olsun.Tabiki en güzeli bir hocanın önünde diz çöküp okumak.Ne kadar çok istiyordum.Ama hani büyüklerimizin bir sözü vardır "Tandır tava geldi,Hamur tükendi,Akıl başa geldi Ömür tükendi."Keşke amalarım,keşkelerim olmasaydı.[Tabi bir şeyin daha farkındayım mutlaka Cenab-ı Hakk'ın bunu Nasib etmesi lazım.Sen ne yaparsan yap,Nasib ve himmet yoksa olmuyor.]Benim kiside bu misal.Gerçi daha 25 lerindeyiz Allah'u Teala benim gibi isteyenlere ve bana bu ilimleri elde edebilme yolları gösterir,Cümlemizi İlmi ile amel eden kullarından eyler İNŞALLAH.Görüşleriniz için teşekkkür ederim...
Kardeşlerimin Dualarını Bekliyorum.

kardesim , daha cok gencsiniz, daha hic birsey icin gec degil sizin icin... Allah yardimciniz olsun muaffakiyetler nasip etsin...

kardesim , daha cok gencsiniz, daha hic birsey icin gec degil sizin icin... Allah yardimciniz olsun muaffakiyetler nasip etsin...

Dualarınız ve önerileriniz için Teşekkür ederim.Allah'u Teala cümlemizden razı olsun ve cümlemize muvaffakiyetler Nasib eylesin.Bizim gibilere ve bizede en kısa zamanda amel ve ihlasın başlangıcı olan ilim tahsil etmeyi Nasib eylesin....

seviyeli_83 kardeşim bende sizinle aynı durumdaydım, ilim öğrenme aşkı ile hayatımdaki herşeye nokta koydum 25 yaşında başladım ilim meclisi aramaya ancak yaşımdan dolayı kapılar yüzümüze kapandı :((( emin ağbimize dahi sorulda amma alamayız demişler... bende başka cemaatin kurslarına gitmek zorunda kaldım.. bir yıl arapça, mahreç ve tecvid eğitimi aldım.. şimdi dışarıdan hoca hanımlarımızdan derslerime devam ediyorum.. kursta olmadan ilim öğrenmek gerçekten çok zor ilmin başı acıdır sabır gerekiyor.. sizdeki şevk ile bunları aşarsınız inşaAllah..

şu anda 29 yaşındayım ve arapçada avamildeyim ve nurulizah görüyorum.
kursda ilim talebesi olamasakda bunada şükür !

sizde yakınınızda bulunan kurslarımıza başvurun veya grubunuzun hatm hocasından yardım isteyin, kursta hocalık yapmayan hoca hanım kardeşlerimiz evde ders verebiliyorlar..

Allah yâr ve yardımcınız olsun..

ilmin yasi yoktur talipde ask oldukdan sonra kapilar acilir .
her nekadar tam sonu gelmesede manevi tarafindan istifade edilir.
ilim talibinin rizkina rabbim kefil olur buyurur alemlerin efendisi.
unutmaki cennet talibi ilme asiktir.

Kelimat ve Müteallim Kardeşlerim şahsınızda tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum,Allah'u Teala cümlenizden ve cümlemizden Razı olsun.Kelimat kardeşim seninde dediğin gibi ben şuanki bütün meşguliyetimi bırakıp ilim tahsil etmek için çok heveslenmiştim.Hatta İstanbul'da bir kursumuzla görüşüp oraya gidecektim.Ama önce ikamet ettiğim ilin idarecisi ve Ankara bölge idarecimiz Muhterem Abilerimiz yaşımız itibariyle geç olacağını buyurdu.Tabi bende büyüklerimiz bunu uygun gördüyse bunda da vardır bir hayır dedim ve başka nasıl öğrenebilirim diye arıştırıyorum şuan.Kelimat kardeşim İnşallah bende önerdiğiniz şekilde yapmayı deneyeceğim.
İnşallah Mevlam cümlemize muvaffakiyetler ihsan eder. :( :( :(

nasıl öğrenebilirim diye arıştırıyorum şuan.

arastirmayin.. burda size bu ilmi ögretmeye hazir hocalarimiz cok sükür mevcut. Onlara bu ilmi ögrenmek icin azminizi gösterin gecelerini de feda edip bunun cabasini sarf edeceklerdir.. Bundan emin olunuz. Teknik olarakta yapabilecegimiz her türlü imkani da sunmaya haziriz insllh..

bakin iste özel olarak sarf nahiv bölümü olusturduk. Fazla özelimize girmeden sadece bu ilimler boyutunda orada sorulim müzakerelere girelim.

emsile bina maksut avamil ve digerleri..

buyrunuz kardesim.. hemde diger ögrenmek isteyenler icinde muhtesem bir döküman olusturulacaktir insllh..

arastirmayin.. burda size bu ilmi ögretmeye hazir hocalarimiz cok sükür mevcut. Onlara bu ilmi ögrenmek icin azminizi gösterin gecelerini de feda edip bunun cabasini sarf edeceklerdir.. Bundan emin olunuz. Teknik olarakta yapabilecegimiz her türlü imkani da sunmaya haziriz insllh..

bakin iste özel olarak sarf nahiv bölümü olusturduk. Fazla özelimize girmeden sadece bu ilimler boyutunda orada sorulim müzakerelere girelim.

buyrunuz kardesim.. hemde diger ögrenmek isteyenler icinde muhtesem bir döküman olusturulacaktir insllh..

Güzel teklif, öğrenmek isteyenler için güzel bir çalışma olacağına inanıyorum..

Evet ilim ögrenmek,ögretmek tekrarlamak müzakere etmek için imkanımız var.Arabi ilimler bölümü bu sebeble açıldı..çok şükür ders verecek müzakere edecek arkadaşlarımız hocalarımızda çok :)
bizim önceligimiz herşeyden önce ilim olmalı dimi ;)
bir tek harf ögrenir ögretirsek ne mutlu bize...

Hadi ozaman ne bekliyoruz arkadaşlar derse ;)

Medresetü'l-Mollacami Özel Arabi İlimler adı altında bir bölüm açılmasına inanın çok sevindim.İnşallah bu bölümden istifade edebilmek için ilk önce eve bir internet alacağım ki en fazla istifade edebileyim.Başta Piri Reis Hocam şahsınızdan,diğer emeği geçen tüm hocalarımızdan ve kardeşlerimizden Allah Razı Olsun...Cümlemize Rabbim Muvaffakiyet ihsan buyursun... :) :) :)

Hocalarım,kardeşlerim kusura bakmayın belki çok şey istemiş olacağım ama geçenlerde bir arkadaş bana görsel arapça anlatan bir video getirdi.Orada sadece görsel olarak anlatılan şeyi görüyorsunuz.(kitap,konuyla alakalı resim ya da tahta)Benimde aklıma acaba Medresetü'l-Mollacami Özel Arabi İlimleri anlatan mevcut bir video varmıdır sorusu geldi.Eğer böyle birşey mevcutsa lütfen burada paylaşalım.Hiç arapça görmeyenler için bu yöntem daha kolay olur kanatindeyim. :(

Bu tür çalışma henüz mevcut değil; fakat olmayacak bir durum da değil. Emsile'den başlayıp sitemizde (sıfırdan başladığımızı düşünerek) bu tür bir çalışma başlatalım. Çok faydası olacağından eminim. Bu isteğinizi göz ardı etmeyeceğiz inşallah...

Çok teşekkür ederim Farukaktaş hocam Allah Razı Olsun eminim ki benim gibi sıfırdan başlayacak olanlara çok faideli olacakdır.İnşallah en kısa zamanda böyle bir çalışma oluşur.O günleri sabırsızlıkla bekleyeceğim.:)

Özel Yazılar

MollaCami.Com