Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Bir Ayet Bir Yorum‏ ...

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم بسم الله الرحمن الرحيم


"وان يمسسك الله بضر فلا كاشف له الا هو وان يردك بخير فلا راد لفضله يصيب به من يشاء من عباده وهو الغفور الرحيم" . سورة يونس


"Şayet Allah sana bir zarar verirse, onu O’ndan başka giderecek kimse yoktur. Bir hayır dilerse, onun lutfunu geri çevirecek kimse de yoktur. O, kendisi için çalışanlardan hayrını elde etmek için çaba sarf edenlere hayır eriştirir, çok bağışlayandır, çok sevendir.” Yunus(10):107Yorum: konumuzun başlığı “hayır istemek”
Yaratıcıyla diyalogumuzu hayır eksenli kurarsak karşılığında hayır görürüz. Ama tam tersi bir diyalog içinde olursak, o zaman Yaratıcı, tabiri caizse, “yapacağım bir şey yok” diyerek doğaya yerleştirmiş olduğu kanunu işleteceğini ve ne hak edersek onu bize vereceğini beyan etmektedir. Kısacası ekilen biçilecektir.

Yaratıcıyla kurduğumuz diyalog, kendi dışımızdaki insanlar ve canlılarla olan ilişkilerimizde saklıdır. Eğer onlarla aramız iyiyse, barışık ise, bu diyalogun iyi olduğu söylenebilir. Yok eğer iyi değil ve pek çok kişi bizden şikayetçi ise o zaman aynaya tekrar bakıp kendimizi tanımaya ve tanımlamaya çalışmalıyız.

teşekkürler...emeğine sağlık..

sizinde gözlerinize sağlık teşekkür ederim.


Kur'ân-ı Kerîm ve Tefsir

MollaCami.Com