Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

YEDİKITA dergisi

aylık tarih, ilim,ve kültür dergisi. muhteşem çook güzel. buram buram tarih kokusu var..............ben okumaya başladım. mevlam hazırlayanların emeklerini zayi etmesin.bizide müstefid kılsın inş.

YEDİKITA'dan

"""Sahip olduğumuz muhteşem tarihi geçmiş ve onun bize hediyesi olan tarihimizin aynaları olan çok zengin matbu-yazma nadir eserle milyonlarca arşiv vesikası, bunların yanında harita, fotoğraf, gazete, mecmua gibi muazzam miras, bizlere geçmişimize dair araştırma, inceleme ve tahliller yapmayı, bunlardan istifade ile bugüne ve geleceğe ışık tutmak icap ettiğini hatırlattı.

Mühim bir ihtiyaca cevap vereceğini düşündüğümüz YEDİKITA Dergisi, içtimai ilimler merkezli bir yayın çizgisi takip etmeyi hedefliyor.

Dergimiz her ay yeni bir sayı ve zengin bir muhteva ile daha iyiye ve daha güzele ulaşmaya çalışacaktır. Bu münasebetle her yaştan ve her seviyedeb okuyucularımızın tenkid, teklif ve tebrikleri bizi yüreklendirecek ve yeni sayılarımız için bize güç ve hız verecektir.

Bu ilk sayımızda birbirinden mühim mevzularla okurlarımızın karşısına çıkıyoruz.Zaman zaman bu sayıdaki gibi çeşitli hediyelerimiz olacaktır. İlk hediye olarak sizlere "Sultan İkinci Abdülhamid Han'ın Asırlık Projesi" ismiyle bu büyük padişahın Hamidiye köprüleri projesi posterini veriyoruz.

Yayın hayatına YEDİKITA'dan merhaba... Saygılarımızla..."""

Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş. Adına Sahibi;
Ahmet TEMİZ

Yazı İşleri Müdürü;
Kemal ERKAN

Yayın Editörü:
Ömer Faruk YILMAZ

Kütüphane ve Arşiv;

Abdullah Akar- Zeynel Abidin AYGÜN
Süleyman DİKİCİ- Kemal ÖNCEL

Baskı ve Cilt;
Fazilet Neşriyat ve Tic. A.Ş.

Yazarlarımız;

Abdullah AKAR
Kemal ÖNCEL
Ömer Faruk YILMAZ
A.NASİREDDİN
Sinan TUNÇ
Sabit TUNÇ
Salih ZOROĞLU
Mehmet Selim SIRRI
Osman DOĞAN
Süleyman DİKİCİ
Ahmet UÇAR
Ahmet KÖSELERLİ Tarihçi Yazar
Konya Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ömer AKDAĞ
Kemal ERKAN
Soner DEMİRSOY
Kocatepe Üniversitesi Yard. Doç. Dr Mustafa GÜLER
Selman SOYDEMİR
Ahmet TEMİZ
Abdullah SATUN
Harun TUNCER
İnayet GÜNDÜZ

---Bir hazine olan YEDİKITA Dergisi 1. sayısıyla dikkatleri üzerine çekti. Ben okudum ve çok memnun kaldım. Özellikle "Sultan İkinci Abdülhamid Han'ın Asırlık Projesi" ne kadar harika bir ecdadımızın olduğunu tekrar hatırlatıyor. Herkese tavsiye ederim.---

selam ve dua ile

inşllh okumak nasip olur...
bilgi için tşkkrlr...

güvercin24:
çok güzel bir izahat teşekkürler...

YEDİKITA dergisi.mart sayısı elimde başta çanakkale şehitleri.içsayfalarda,Şeyh Ebu l Hasan-ı Harakani (k.s) hz lerininkısaca hayatı. abone olmadıysanız hemen ihvanların evine girmeli bu dergimiz.evdeki neslimizde tarih şuuru ve sevgisi mutlaka oluşacaktır.

kardeşim biz nasıl bu dergiyi alacağız bize de ulaştıran olur mu acaba

pc den yedikıta yazın ve üye olun gelir.şahsen pc den üye oldum.

pc mi ? hangi adres de kayıt ? kardeşim

www.yedikita.com.tr yeterli googulden.sadece yedikıta gir yeterli

dergiyi çıkaran kardeşlerimizden MEVLA razı olsun ellerine emeklerine sağlık..

allah razı olsun kardeşim

7. sayı elimize ulaştı, çok güzel bir dergi herkese tavsiye ederim.

7. sayı elimize ulaştı, çok güzel bir dergi herkese tavsiye ederim.
.bende tavsiye ederim hatta ısrar ederim illaki alın

alın almaya da kardeşim yurt dışına ulaştırılıyomu bilemiyoruz

Evet kardeşim yurt dışınada gönderiliyor. Fiyat 12 sayı 40 euro, 2 sayı 20 euro. :)

çok güzel bir dergi tüm sayılarını okumak nasib oldu çok şükür
bilmemiz gerekenleri en doğru olarak bize sunuyorlar
şu zamanda okuduklarımızı iyi seçmek gerek maalesef :(
yazarlar o kadar çoğaldı ki
emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..

Osmanlı Tarihi

MollaCami.Com