Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Yeni hikayemize başlıyoruz.

Ahmet:
-Hayırdır usta inşallah kötü bir şey yoktur.

(Kusura bakma kardeşim patron yazmışım cam atölyesinde usta dururken patron olur mu hiç değil mi? ;) )

"bilirsin seni severim dürüst bi çocuksun ayrıca azmin ve zekan bende hayranlık uyandırdı"

(önemli diil)

Ben yaşlandım artık bu yüzden buranın ustası artık sensin herşey sana emanet

( tam türk filmi olma yolunda fazla iyimseriz galiba :) )

Biliyorsun benim hiç çocuğum yok karımı da birkaç sene önce kaybettim ve atölyeyi senden başka emanet edecek başka kimsem de yok.

(Ahmetin hayalleri çok mu çabuk gerçekleşti yoksa bana mı öyle geldi bakalım Ahmet'i neler bekliyo)

oysa o daha 17 yaşında idi bu ona göre büyük bi sorumluluktu..

( e baya büyük sorumluluk, lütfen)

büyük bir sorumluluktu ama o bunu yapabilecek zekaya ve beceriye sahiptii....

( e bence kabul etsin ne güzel fırsat arkadaşlar)

ve kabul etti artık çırak değil ustaydı yapabilirdi inanıyordu buna.

( e hadi kabul etsin senimi kırcam)

işte o an kendıne 'ustasının güvenini boşa çıkarmayacagı' için söz vermişti...

Fatih Han 21 yaşında İstanbulu fetetmişti,kendi bir atölyeyi yönetemeyecek miydi?Abdestini aldı ve bir şükür namazı kıldı,sonra ailesini aramak için telefonu eline aldı,

Osman Ustanın atölyesinin asıl sahibi Ömer Faruk Bey di
Ahmet kapıya üç defa vurdu kalp atışı hızlandı
iş yeri sahibi Ömer Faruk Bey şişman göbekli gözlüğün çerçevesi genişce yumuşak mizaclı biriydi
Ahmet dedi evladım kapıyı kırsaydın daha iyiydi dedi
Ahmet utandı boynunu büktü kızardı kızardı...

ömer faruk beyden özür dileyerek atölyenin kirasını taksim edip oradan hızla ayrıldı.. osman ustanın bu iyiliği için ona bir süpriz yapıp akşam yemeğine davet etmek için alışveriş yapmalıydı..

Fakat ne alacağını bilmiyordu hayatnda hıc yemek yapmamıstı ???

Kendi yemek yapmamıştı ama annesi vardı :) güzel bir alışveriş yaptıktan sonra evinin yolunu tuttu....

Eve doğru yürürken sokakta oynayan çocukları izliyordu içinden hepsini tek tek öpmek geliyordu..

çocuklara bakacağım diye tepetaklak yuvarlandı...çocukların hepsi etrafına toplanıyor bir yandanda dalga geçiyorlardı.aman Allah'ım dı.hertarafı çamur olmuştu...

Eğlenceli Oyunlar

MollaCami.Com