Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Allah`ı Zikir Hakkında Kırk Hadis

(36.Hadis) -“Kim günde yüz defa SÜBHANELLAHİ VE Bİ HAMDİH derse hataları, deniz köpüğü kadar çok olsa bile, aşağı düşürülür.” (Buhari,c.7,s.168)

Manası: “Allahì hamdiyle tespih ve büyük olan Allah`ı tenzih ederim.”

(37.Hadis) -“Abdullah b.Ömer (r.a)`dan rivayet edilmiştir:Ben, Resulullah`ı okuduğu tespihleri sayıp hesaplarken gördüm.” (Ebu Davud c.2,s.81)

(38.Hadis) -“Resul-i Ekrem, yatağına geldiği vakit “Elhamdü lillahillezi et`amena ve sekaana ve kefana ve avana fe kem mimmen la kafiye lehü vela mü`viye” diye hamd-ü sena ederdi.” (Müslim,c.8,s.79)

(38.Hadis) -“Resul-i Ekrem, yatağına geldiği vakit “Elhamdü lillahillezi et`amena ve sekaana ve kefana ve avana fe kem mimmen la kafiye lehü vela mü`viye” diye hamd-ü sena ederdi.” (Müslim,c.8,s.79)

Manası: "Bize yiyecek ve içecek veren, bize yeten ve yetişen, bizi barındıran Allah`a hamd olsun.Yetip yetişeni olmayan, barındıranı bulunmayan ne kadar kimse vardır."

(39.Hadis) -Ebu Musa el-Eş`ari (r.a)`den şöyle dediği rivayet olunmuştur:Resulullah (s.a.v), bana hitaben: “Sana cennet hazinelerinden bir hazineye öncülük edeyim mi? buyurdu.Ben:

“Evet” dedim.Bunun üzerine Resulullah (s.a.v):

“La Havle ve la kuvvete illa billah`dır buyurdu” (Müslim c.8,s.74)

(40.Hadis) -“Benim kalbime nurani bir perde arız olur da bir günde yüz kere Allah`tan mağfiret dilerim.” (Müslim c.8,s.72)

Bizlere aktardıgınız bilgi ve verdiginiz emekler için ALLAH rızasını ve peygamberimizin şefatini kazanmayı rabbim nasip etsin inşallah size

Bizlere aktardıgınız bilgi ve verdiginiz emekler için ALLAH rızasını ve peygamberimizin şefatini kazanmayı rabbim nasip etsin inşallah size

Amin Kardeşim..Cümlemize İnşaAllah..

Kırk Mevzuda Kırk Hadis

MollaCami.Com