Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Tefekkül

:D :D sevgili neyzen aslında tefekkürle ilgili yazına cevap yazmıştım tefekküle tefekkür ikisini ayrı düşünemiyorum diye konuya dahil ettiğin için teşükkür etmiştim ama dün nette inanılmaz yavaşlık var dı birde gönderdiğimde sayfa görüntülenemiyor diye hep yazı çıktı bak da gitmemiş..ne yapalım üçharfbeşnokta kardeşimiz de zaten açıklamış..ben ce iyiki yanlış okumuşsun iyiki de ilave etmişsin bilginin fazlası olmaz diymi ;) okuyup yorum yapan bütün kardeşlerime teşklrimi sunuyorum..

tevekkül diye okudum....tefekkür diye yazdım...anlayışınıza teşekkürler kardeşim....

:) :) :) ;)

O halde bu yazımızı okuyup, çoook tefekkür etmemiz lazım diye düşünüyorum...
Rabbim hem tevekkülden hem tefekkürden mahrum etmesin...

O halde bu yazımızı okuyup, çoook tefekkür etmemiz lazım diye düşünüyorum...
Rabbim hem tevekkülden hem tefekkürden mahrum etmesin...

:) :)
amin...inşaallah hocam...

:) :)
amin...inşaallah hocam...

tevekkül içinde bişeyler diyelim dimi :)

Allah-u Zülcelal’e tevekkül eden: “Zengin ve fakir olmanın hiçbir önemi yoktur. Çünkü Allah-u Zülcelal benimledir. Nasıl dilerse beni o hale sokar; ister aç bırakır, ister nimetlendirir.” der. Bu tevekkül, insanı Allah-u Zülcelal’in rızasına ve cennet nimetlerine kavuşturan bir tevekküldür.

Cüneyd-i Bağdadi şöyle demiştir: “Tevekkül, insanın Allah-u Zülcelal’e karşı, daha yaratılmadan önceki hali gibi teslimiyet içinde olması ve Allah-u Zülcelal’in ezeldeki gibi herşeyine sahip olduğunu bilmesidir.”

harika bir konu eline emeğine sağlık...

harika bir konu eline emeğine sağlık...

sağolasın kardeşim bu arada üyeliğin hayırlı ve daimi olsun hoş geldin aramıza :)

Fıkıh - İlmihal

MollaCami.Com