Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

hotmail tabanlı maillerim açılmıyor..

arkadaşlar 2-3 gündür hotmail tabanlı maillerime bilgisayarımda gremiyorum..
bu problemle daha önce aranızda karşılaşan yada çözüm yolunu bilen var mı..

denediğim yollar..

msn den açmak
internet explorer 6
internet explorer 7
mozilla firefox
opera
servis pack 2 kurulumu

pc ye format atılalı 10 gün oldu

Hocam peki herhangi bir hata veriyor mu biraz geç cvp yazıyorum kusura bakma ama

http 400 geçersiz istek diyor..
ağdaki bütün pclerde hotmail tabanlı mailler açılmıyor..
pc ye tekrar format attım durum aynı..

inşallah bir bilen size de yardımcı olur..

bağlantı ile ilgili bir problem var hocam işetim sistemi ile değil modeminizi resetlemenizi öneririm veya başka bir yerde kullanın açılması gerek

aslında sebebini öğrendim kardeşim.. modemin firewall ayarlarında bir kaç siteye engel koydum girilmemesi için o siteye girilmesini engelliyor ve modeminiz tarafından yasaklı bir site diyor.. hotmaile de girmiyor ama bu şekilde hata vermiyor firewall erişim ayarlarını kapatırsam o şekilde ancak giriyor
ağa bağlı bilgisayarlarda bazı sitelere girilmesini istemiyorum o yüzden modemde engelleme yaptım eğer bir proğram varsa o proğram ile engelleme yapayım proğram ağ üzerinden çalışmasada şifre girilmeden programın silinmesi ve sitenin açılmasını engelleyen bir program var mı
ağ üzerinden ayar yapabileceğim bir proğram olursa daha iyi olur..

Milli Eğitimin yasakladığı sitelere giriyorum ama malesef firewall olayını tam olarak bilmiyorum :S

modemin firewall i güncelledim bu sefer bütün sitelerde aynı durum oldu..

ağ üzerinde olunca işler çok karışıyor en iyisi her pc ye bir engellemi programı kurmak

hangi proğram daha iyi çalıştığı belli olmayan şifreli programı kaldırmak istediğinde bile şifre soran bir proğram var mıdır..

Kardeşim daha iyi bilirsiniz ama gözcü diye bir program vardı galiba

ben yanlış anlamışım eğer ki Filtre programı diyorsan Akınsoft Filtre Plus var hem site bazında hem de kelime bazında yasaklama yapıyor

kelime ve site bazında olacakta programı kaldırmak istese bile şifre isteyecek bir program lazım engellemeyi açmak için zaten şifre istiyor..
yani system trayda çalışırken program silinmesin pasif yapmak içinde şifre istesin..

öyle bir seçeneği var zaten mesela siz şifreyi biliyorsunuz ve siteye erişim sağlamak istiyorsunuz şifreyi girince oluyor yapılandırma ayarlarında mevcut o ayar

onu biliyorum da programı denetim masasından silmeye kalkarsa diye o kısımda şifre isteyen varsa o programı kurayım..

o şekilde yok zannedersem ama yurtakilerde kurulu bir deneyeyim şuan web tasarım kursum var gidip denerim

böyle bir sorun benim de başıma gelmişti. forum ve pek çok siteye girerken microsofta ait hiçbir siteye giremiyordum. maillerime ulaşamıyordum. sorun modemin firewall ayarlarından değildi, yeni yüklediğim bir firewall programındandı. belki böyle bir program yüklediyseniz ondan da olabilir.
site engellemek için pek çok program vardır mutlaka.. ama modem ayarları hakkında iyice bilgi sahibi olup, ordan engellemek daha iyidir sanırım.

evet haklısın janwes kardeşim. bu nedene sebep firewall den kaynaklanıyor. program yada modem olması fark etmiyor.. modemden ayarlamak daha iyi bana göre çünkü ağda kaç pc varsa o modemde engel olduğu sürece bütün pcler o sitelere giremiyor ama programda her makineye tek tek programı kurup ayarlamasını yapmam gerekiyor.

Bilgisayar Problemleri

MollaCami.Com