Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

TEK BİR GÜLÜMSEME

Küçük kız, hüzünlü bir yabancıya gülümsedi. Bu gülümseme adamın kendisini daha iyi hissetmesine sebep oldu. Bu hava içinde yakın geçmişte kendisine yardım eden bir dosta teşekkür etmediğini hatırladı.hemen bir not yazdı.
Arkadaşı bu teşekkürden o kadar keyiflendi ki, her öğlen yemek yediği lokanta da garson kıza yüklü bir bahşiş bıraktı. Garson kız ilk kez böyle bir bahşiş alıyordu. Akşam eve giderken, kazandığı paranın bir parçasını her zaman köşe başında oturan fakir adamın şapkasına attı.
Adam öyle ama öyle minnettar oldu ki... İki gündür boğazından aşağı lokma geçmemişti. Karnını doyurduktan sonra bir apartman bodrumundaki tek göz odasının yolunu tuttu. Öyle neşeliydi ki, bir saçak altında titreyen köpek yavrusunu kucağına aldı.
Küçük köpek gecenin soğuğundan kurtulduğu için çok mutluydu. Sıcak odada bir o bir bu yana koşturup durdu.
Gece yarısından sonra apartmanı dumanlar sardı. Yangın başlıyordu. Dumanı koklayan köpek öyle havladı ki tüm apartman halkı uyandı. Anneler, babalar, dumandan boğulmak üzere olan yavrularını kucaklayıp ölümden kurtardılar.
Bütün bunların hepsi, ama hepsi beş kuruşluk bir maliyeti olmayan bir tebessüm sonucuydu.:)

etrafınızdaki insanlara gülümseyi unutmayın:)

çok güzeldi teşekkürler

çok güzeldi teşekkürler

:) bu gülümseme benden tüm mollacami üyelerine

:) bu gülümseme benden tüm mollacami üyelerine
;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) bunlarda benden

okuduktan sonra ßiLe güLümseme ßıraktırdı,küçük kızın yaßancıya güLümsemesi..
teşekkürLer..

Teşekkürler...

:)

ilginize ben tşk ederim... :)

:)İnsanlar maliyeti bu kadar ucuz,ama değerine paha biçilemeyen tebessümü birbirlerinden neden esirgerler ki? :) :)İşte bu kadar kolay!

Teşekkürler kardeşim eline sağlık...

:)İnsanlar maliyeti bu kadar ucuz,ama değerine paha biçilemeyen tebessümü birbirlerinden neden esirgerler ki? :) :)İşte bu kadar kolay!

Teşekkürler kardeşim eline sağlık...

ben tşk ederim...

geçenlerde bu yazıyı arıyordum arşivde bulamamıştım :) tevafuk şimdi gördüm :D

bir tebessümde benden olsun :D :D :D
RABBim hiç eksik etmesin yüzümüzden ;)

Teşekkürler...

arkadaşlar yanlışsa düzeltin -bir müminin diğer bir mümin kardeşine ALLAH rizası için gülümsemesi sadaka yerine geçermiş- malum " sadaka ömrü uzatır belaları def eder " :) :) :) :) :)

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D :D :D :D[glow=red,2,300][/glow]

ilginize ben tşk ederim...

Hikaye & Kıssalar.

MollaCami.Com