Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Sabretmenin son tesbih taşında yüreğim..

Sabretmenin son tesbih taşında yüreğim..Doksan dokuzuncu taşı elimde sabrın...

Korkuyorum o bittiğinde bende bitmiş olucak tahammül..Yinede son taşıdır sabrın dayandırır beni bir vakit daha bilinmeye..SONRASI...bilmiyorum sonrasında içimdeki boşluğun yerini neyi eklerim elimdeki tesbihin yerine neyi koyarım BİLMİYORUM....

SABREDİYORUM İŞTE..Hemde herşeye...Son taşı sıkıca tutuyorum parmaklarımın arasında.Kayıp gidecek herşeye hazırlıklı olsun istiyorum yüreğim.Olmuyor bir insan kendini ne kadar hazırlayabilir bir bilinmeyene...

Düşünmek istemiyorum..şimdi yapabildiğimce sabırlı olmak istiyorum.Son taşını elimden düşürmemek için sabrın..

Gayret ediyorum sınırsız bir infilak yaşıyor içim.Sanki birazdan patlayacak kederinden ve son taşta düşecek ellerimden..

DÜŞMESİN GÜCÜM YETTİĞİ KADAR BENDE KAL BİLİNMEZLİĞİM...GÜCÜM YETTİĞİ KADAR ve BENDE KALABİLDİĞİN KADAR KAL SABRIM....

ALINTI

DÜŞMESİN GÜCÜM YETTİĞİ KADAR BENDE KAL BİLİNMEZLİĞİM...GÜCÜM YETTİĞİ KADAR ve BENDE KALABİLDİĞİN KADAR KAL SABRIM....

çooooook güzeldi emeklerinize sağlık :'(

Allah razı olsun...

sende sağolasın zeynep kardeşim
sabır en büyük erdemmiş
sabırlı kullardan oluruz inş..

amin inşallah....

saolasın kardeşim Cenab-ı Hakk cümlemize Eyyub Aleyhisselamın sabrından versin inşallah...

Yazı kime ait merak ettim doğrusu. ::)
Yazanın yüreğine sağlık.

Yazıda yazıldığı gibi her sıkıntı için bir tesbih tanesi,elinde özenle,sabırla tutmaya çalıştığın sabır tanelerini,dağılmış toparlamaya çalışır,yoluna koymaya uğrşırken sen,arada bir tepe taklak olmanı sağlarlar şu yalan dünyada yaşayan güvenimi sarsan bazı beşer insanlar.Göz ucuyla izlersin yüreğin sızlayarak dağılır elimdeki tesbih taneleri saçılır herbir yana.Naçar kalır gönlün tane,tane dertlerin üstesinden gelebilmek için.

Sabır ve ben ayrılmaz bir ikili gibiyiz sanki. :'(

Sabrım...

Acıya minnet eden bir cocuğun ellerine tutuşturulmuş ekmek gibi bereketli yüzün..Su gibi aziz, hayat kadar elzem ve nefes kadar sonsuz bir cansın sen...Akşam kuytularında yalnızlığın ayak dibinde düşmüş benliğimin gözlerinde tekrar hayatı kazanmasıydı...

Takâtim, dayanağım, sabrımsın sen..Soğuk ve yapay cocuklarla bastırılmamış cocuksu düşlerimin yeniden sabırla örülüşüydü yüzündeki tebessümler...

Ezberimsin. evvelim, ezelim ve ebedimsin...Sebebim, nefesim ve ahirim..Sen, çaresizliğin ayak uçunda demlenen yüreğime armağan edilen sonsuzluk hediyesi..Sen, göğsümde taşıdığım eşsiz paye...Sen benim acıya dayanma gücüm, sen benim yüreğime işlenmiş sabrımsın.

Ya Rab, güç, kuvvet, dayanma gücü ver bana,takatim kalmadı artık.
Ya Sabır Ya Rahman der elini Yaradana açarsın.

Cenab-ı Hakk şöyle buyuruyor:

"Muhakkak sizi biraz korku, biraz açlık ve mallardan, canlardan, ürünlerden biraz eksiltmekle deneriz; sabredenleri müjdele" (el-Bakara, 2/ 155).

Bu ve benzeri âyetlerden Allah Teâlâ'nın insanları çeşitli sıkıntılara uğratarak imtihan ettiğini ve bu imtihanı sabredenlerin kazandığım öğreniyoruz.

Değerli şairimiz Sayın Sezai Karakoç bakın şiirinde ne diyor.

Bir gün Mecnun

Yalnız ve yorgun

Karşıda bir toz bulutu gördü

Sanki geliyordu O'nu yutmak için

Dedi dur ey toz bulutu

Karanlığın bereketi ölüm otu

Acele etme vakit var

Sayılıdır saatler dakikalar

Azrail bile senden sabırlıdır

Burda sencileyin benim de işim var

Arzum şu ki ödev bitip gün dolsun

Benim de kaderim mutluca

Bir toz zerresi olmak olsun

Allah celle celaluhu sizden razı olsun gihanna kardeşim. Çok güzel bir paylaşımdı :'(
Yapılan güzel dualara binlerce kez amin... amin... amin...
Asude kardeşim güzel yorumunuz ve katkılarınız için Rabbim sizden de razı olsun.

Hz. Enes (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm), (ölen) çocuğu için ağlamakta olan bir kadına rastlamıştı:

"Allah'tan kork ve sabret!" buyurdu: Kadın (ızdırabından kendisine hitab edenin kim olduğuna bile bakmadan):

"Benim başıma gelenden sana ne?'' dedi. Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) uzaklaşınca, kadına:

"Bu Resulullah idi!'' dendi. Bunun üzerine, kadın çocuğun ölümü kadar da söylediği sözden dolayı (utanıp) üzüldü. (Özür dilemek için) doğru aleyhissalâtu vesselâmın kapısına koştu: Ama kapıda bekleyen kapıcılar görmedi, doğrudan huzuruna çıktı ve:

"Ey Allah'ın Resulü, (o yakışıksız sözü) sizi tanımadan sarfettim (bağışlayın!)" dedi. Aleyhissalâtu vesselam:

"Makbul sabır, musibetle karşılaştığın ilk andakidir" buyurdu."

Buhari; Cenâiz 43; 7, 32, Ahkâm 11; Müslim, Cenâiz 14, (626); Ebu Dâvud, Cenâiz 27, (3124); Tirmizi, Cenâiz 13, (987); Nesâi; Cenâiz 22, (4, 22).

asude ve gözyaşı kardeşim
o güzel yorumlarınız ve katkılarınız için ben tşk.. :'( ederim allah razı olsun :)
dualarada canu gönülden binlerce kez amin amin

sabır sabır sabır...herşeye sabır,en başta şu beş para etmeyen dünyaya sabretmeliyiz.mevlam sabreden kullarından eylesin.herkesin kendine göre sabretmekte zorlandıkları vardır.rabbim sabredenlerin ecrini verir inş.

Acıya minnet eden bir cocuğun ellerine tutuşturulmuş ekmek gibi bereketli yüzün..Su gibi aziz, hayat kadar elzem ve nefes kadar sonsuz bir cansın sen...Akşam kuytularında yalnızlığın ayak dibinde düşmüş benliğimin gözlerinde tekrar hayatı kazanmasıydı...

Takâtim, dayanağım, sabrımsın sen..Soğuk ve yapay cocuklarla bastırılmamış cocuksu düşlerimin yeniden sabırla örülüşüydü yüzündeki tebessümler...

:) :) :) :) :)

yorumlarınız için tşk.. yarim ve leyya kardeşim

Allah razı olsun...

:)

:'(

Allah razı olsun...

Hikaye & Kıssalar.

MollaCami.Com