Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

arkadaş

Eski Türklerde Askerler savaşırken arkadan gelecek herhangi bir saldırıyı kontrol edebilmek için sırtlarını bir ağaca, kaya veya taşa vererek ok atarlarmış. Atalarımız genelde bozkır hayatı yaşadıkları için bu sırt dayanan nesne genelde bir taş veya kaya olurmuş. Yıllar sonra sırt dayanan taşın ismi ARKA-TAŞ dan ARKADAŞ şeklinde dilimize yerleşmiş ve bugün bile güvenebileceğimiz, bizi arkadan vurmayacak olan, samimiyetine güvendiğimiz kişilere verdiğimiz isimdir.

Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karşılaşırlar. Aşk, kendinden emin bir şekilde sorar; -Ben senden daha samimi ve daha cana yakınım sen niye varsın ki bu dünyada? Arkadaşlık cevap verir: - Sen gittikten sonra bıraktığın gözyaşlarını silmek için...Hiç bir zaman arkadaşsız kalmaman dileğiyle...

teşekkürler...emeğine sağlık..

teşekkürler emeğine sağlık....

teşekürler emeğine sağlık
çok güzel bi paylaşım

bizim aşkımızda,arkadaşımızda HZ.ALLAH olsun ki gözyaşlarımızı onun için akıtalım.O'nun aşkı için.bu bilince varmak niyeti ile..
HZ.ALLAH anlamamızı nasip etsin.
emeğinize sağlık kardeşim..

Çok anlamlı bir paylaşım..Teşekkürler..

Çok anlamlı bir paylaşım..Teşekkürler..

teşekkürler arkadaşım çok güzel bir paylaşım olmuş ;)

ben teşekkür ederim kardeşim beğenmenize sevindim

Allah razı olsun paylaşımın için.Cenab-ı zulcelal hayıra vesile olan arkadalardan ayırmasın ve onları aratmasın...

teşekkürler...emeğine sağlık..

Allah razı olsun paylaşımın için.Cenab-ı zulcelal hayıra vesile olan arkadalardan ayırmasın ve onları aratmasın...
amin kardeşim. seninde üyeliğin hayırlı olsun :) hogeldin ;)

Gerçekten çok hoş buldum :D ;)

KARDESIM COK HARIKA OLMUS YA VALLAHI BAK ELLERINE SAGLIK aLLAH RAZI OSUN K IYI BAK

teşekkürler arkadaşım çok güzel bir paylaşım olmuş ;)

sena kardeşim ben tşk.. ederim

Hikaye & Kıssalar.

MollaCami.Com