Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Namaz kılarken çok değişik şeyler aklıma geliyor ?

s.a.

namaz kılarken aklıma cok değişik şeyler geliyor.hiç otururken aklıma gelmeyecek şeyler namazda aklıma geliyor..

veyahut namazdan sonra yapacağım şeyleri düşünmeden duramıyorum,mesela biriyle alışveriş yapacaksam o aklımda oluyor,dışarı çıkacaksam üstüme ne giyeceğim aklıma geliyor..bir türlü bu düşünceleri aklımdan atıp tam manasıyla namaz kıldığımı düşünmüyorum..

bu şekilde yaptığım ibadetin değeri cok düşük bunu biliyorum..ama o namazı kılarken ölsem de kılacağım..

ama bunu düzeltmek için ne yapmalıyım ?

dostum elinden geldiğince mücade et gerisini Allaha havale et..kendini kasma...

Cok sohbet dinleyin kardesim. Cemaatle dinlenen sohbetin tesiri cok oluyor. Her dini sohbet ten sonra insan az da olsa ibadetlerine özen gösteriyor, baktin yine gevseklik basliyor hemen sohbetlere git. Tabiiki dogru cemaati ve hocalari bulmak sartiyla....

insanlar gün içinde pek çok olay yaşarlar...

bu olaylar eğer İslam dairesi içindeyse namazda aklınıza kötü şeyler gelmez ama İslam çizgisi dışındaysa herşeyle uğraşırsınız ...

neden çünkü insan bu yaşadıklarını aynen fotoğraf makinası , video kamera gibi kaydeder...

mesela bir yere bakın dikkatlice sonra gözlerinizi kapayın..

kapattığınızda da ,açtığınızda gözünüzdeki görüntü bir müddet gitmez...

işte namazda da böyle olur...

yaşanmışlıklarınız hem gözünüzün önüne gelir hemde bir nefis ve Şeytanın vesvesesi etkisi olur...

dolayısıyla namazda iyi şeylerle uğraşmak için hayat çizginizin tamamının İslam dairesi içinde olması gerekir....

Bunun sıfası ıhlas suresını okumak efendım...........

Misafir Soruları

MollaCami.Com