Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

hanefi mezhebine gore nikah

Selamin aleykum. Merhaba. Ben 21 yasinda ogrenciyim. Hanefi mezhebiyim.Bir kiz arkadasim var kendisi dinimizi cok az biliyordu allaha sukur namaz kilmayi felan ogrettim yavas yavas ve simdi de konustuk dinen nikah kiymak istiyoruz internette arastirdim fakat tam bir cevap bulamadim. Bana bir yol gosterirseniz cok sevinirim.Allah hepinizden razi olsun.

ve aleykum es selam.. kardesim eger aılelerınız hayatta ıse onların rızalarını almanız oncelıklı sart ve gızlıden nıkah kıylmaz bu şialık gıbı sapık mezheplerın uydurdugu bır durumdur.. dını nıkah hafıfe alınacak bırseyde degıldır ayrıca. yanı Allah katında evlenmıs olacaksınız.. rahatca el ele tutusup gezıp tozalım maksadı ıle yapılmaz. sahsınıza soylemıyorum yanlıs anlamayın genel olarak acıklamaya calısıyorum.. etrafınızdakı ınsanlara nıkahlandıgınızı duyurmnızda sart.. DINIMIZDE '' GIZLI NIKAH '' DIYE BIRSEY YOKTUR KISACASI.. dıger mevzulara gelınce; bıldıgım kadarıyla artık camı hocaları fılan resmı nıkah evrakı olan evlılık cuzdanını gormeden nıkah kıymıyorlar... zaten kıyacak olan bırını buldugunuzda da o sıze gerekenlerı soyler fakat lutfen ılk soyledıklerımı ıyı dusununuz... es selamu aleykum

Misafir Soruları

MollaCami.Com