Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Mehdi ve deccal konusunda bir soru

hocam öncelikle iyi günler dilerim.
bi abimiz bana devamlı said nursiden bahsedio bende biraz araştırdım said nursi yi mehdi olarak görüyolarmış atatürk ü de deccal diye görüyolarmıs benim bu abimize sormam gereken bir soru var mı? YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM...
KURAN-I KERİMDE BU YAZIO MU DİYE SORDUM BİLMİYORUM DEDİ BASKA NE SORABİLİRİM Kİ BANA YALAN YANLIŞ ŞEYLER SÖYLEMEKTEN VE ANLATMAKTAN VAZGEÇSİN...

Deccal konusunda bir çok farklı söylemler var. televizyon deccal diyenler de vardı. Şimdi internet çıktı. Bir dönem deccal için TREN deccaldir diyenler oldu. Kemiğin dili yok herkese birşey yakıştırılabilir. Deccal islam dünyasından çıkacak değil. Bir insan olup olmaması ise net değil.

Mehdilik konusunda ise, herkes hocasının üstadının mehdi olmasını ister. Öyle görmek daha çok hoşuna gider. Bir çok kişiden farklı yorumlar alabilirsiniz. Yüzlerce mehdi adayı çıkabilir :) Mehdilik konusu gizemlidir. Biz mehdiyi tanımakla yükümlü değiliz. Biz Allaha kulluk yapmakla yükümlüyüz. Bir de mehdi anlam olarak hidayetine vesile olan kişi demekte oluyor.

bu tür şeylere fazla kafanıza takmayınız :)

Misafir Soruları

MollaCami.Com