Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

DÜŞÜNDÜREN ÖYKÜLER

ALFABE DUASI

küçük bir çoban bir cuma günü koyunlarını güdüyordu kı ezanın sesını duydu.uzaktan köy ahalısının birer ikişer camiye doğru yol aldığını görünce bende rabbime yönelmeliyim ama ona ne diyeceğim nasıl ibadet edeceğim? diye düşünmeye basladı.küçük çoban namaz kılmayı bilmiyor ezberindede ne bir sure nede bir dua bulunuyordu.dizüstü yere çöktü ELİF BE TE SE .... diye duyduğu kadarıyla alfabenın harflerını saymaya basladı bu duayı bir kaç defa etti.oradan gecen bir adam çocuğun sesini duydu ve çalılar arasında ona bakt. diz çökmüş elini açmış gözleri kapalı bir çocuğun alfabeyi okuduğunu gördü. çocuğa:burada ne yapıyorsun küçük?diye seslendi. çocuk dua ediyorum efendim dedi.adam şaşkın bir şekilde:niçin alfabeyi okuyorsun?diye sordu.çocuk cevap verdi:hiç dua bilmiyorum efendim.fakat ALLAH ın benı korumasını ve koyunlarımı güderken bana yardım etmesini istiyorum.oherseyi bildiğine göre harfleri yan yana koyar ve ne söylemek istediğimi bilir diye düşündüm.adam gülümsedi ve:kalbini ferah tut dedi inanıyorumkı ALLAH duanı kabul edecektir

Teşekkürler,anlamlı bir paylaşım olmuş ;)

Çok güzeldi. Teşekkürler...

Teşekkürler,anlamlı bir paylaşım olmuş ;)

Hikaye & Kıssalar.

MollaCami.Com