Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Ynt: secde ile ilgili...

Ayak parmaakları kıbleye gelcekse,ilmihaldeki bilgide yanlışlıkmı var?Dediğiniz gibi bu çok sorulan bir soru.

buraya taşıdım mevzuyu.

özellikle sordum yanlışlık olduğunu söylediler.

S.a kardeşim ben Ankara bölgesindeyim bölge idarecimize sorduk ve ilmihalin doğru olduğu söylendi. hanımlar secdede ayaklarını ilmihalde gösterildiği şekilde yapacaklar denildi hatta o kadar çok soru gelmiş ki umumi olarak bu konu hocahanımların toplandığı zaman açıklandı gruplara da anlatılması söylendi ;)

Bize dogru ve yanlis oldugunu söyleyenler oldu :)

Ikisininde caiz oldugunu düsünüyorum sahsen. Çünkü her ikisini savunan kisiler büyüklerimizin en yakini (hazretimizin talebesi ve merhum büyügümüzün hanimi). Hangisini yaparsak yapalim zevale ugramayacagimiz kanaatindeyim.

S.a kardeşim ben Ankara bölgesindeyim bölge idarecimize sorduk ve ilmihalin doğru olduğu söylendi. hanımlar secdede ayaklarını ilmihalde gösterildiği şekilde yapacaklar denildi hatta o kadar çok soru gelmiş ki umumi olarak bu konu hocahanımların toplandığı zaman açıklandı gruplara da anlatılması söylendi ;)

teşekkür ederim şifa bizi de bilgilendirdiğin için. Ben de _G_ kardeşimize katılıyorum. İnşallah her ikisinde de mahsur yoktur.

Arkadaşlar zaten burda işin takvasını konuşuyoruz namazın caiz olması veya olmaması söz konusu değil her iki şekilde de namaz caiz olur ancak erkekler ayak parmaklarını kıbleye doğru çevirirken kadınlarınki ilmihaldeki gibi olacak bu da işin takvası ;)

Arkadaşlar zaten burda işin takvasını konuşuyoruz namazın caiz olması veya olmaması söz konusu değil her iki şekilde de namaz caiz olur ancak erkekler ayak parmaklarını kıbleye doğru çevirirken kadınlarınki ilmihaldeki gibi olacak bu da işin takvası ;)

Orasini anladim da kardesim, benim bir önceki mesajimi okursaniz her ikisininde degerli büyüklerimiz tarafindan söylendigini okuyabilirsiniz. Hazretimizin talebesi ve merhum büyügümüzün esi. Biz hangisine dogru ya da yanlis, takvali ya da takvasiz diyebiliriz?

Orasini anladim da kardesim, benim bir önceki mesajimi okursaniz her ikisininde degerli büyüklerimiz tarafindan söylendigini okuyabilirsiniz. Hazretimizin talebesi ve merhum büyügümüzün esi. Biz hangisine dogru ya da yanlis, takvali ya da takvasiz diyebiliriz?

Benim büyükler için takvalı ya da takvasız demek ne haddime.(estağfirullah elazim veetübü ileyk) o konuda yorum bile yapmam yazınızı görmemişim buradaki büyüklerden duyduklarımı ifade ettim selametle

Özel Yazılar

MollaCami.Com