Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

müslümana kilise gezisi

müslümana kilise gezisi

bir arkadaşım belediyenin (şimdi merak edenler olacaktır illaki hangi parti diye EVET AKP............................)organizesini yaptığı bir istanbul turuna katılıyor ve gezi ilk olarak bir kiliseyle başlıyor.tabi bu bayan çok şaşırmış ve bizlere sordu kilise gezmek caizmidir diye ben mekruh olarak biliyorum ama açıkcası şok oldum ve arkadaşın söylemesine göre beraberinde giden birçok kişi kilisede mum yakmışlar.siz ne diyorsunuz bu duruma ve ya bir müslümanın kiliseye girmesinin hükmü nedir.veya orayı gezdirmesi

kardeş sitede okudum..alıntı

gezme hakkında pek bi fikrim yok ama mum yakmak çok sakıncalı bi durum bir kişi aynı anda 2 dinin vecibelerini yerine getirebilirmi? islama inanırken hıristiyanlıgın ibadetlerini yapmak doğrumudur. yada o mum yakanlar müslüman olduklarını iddia ettikleri halde hayatlarında kaç kez namaz kılmışlardır acaba. aslında bu konuda sorgulamamız gereken çok şey var. insanlarımız bişeylerden medet umarak gidip türbelere, kilselere, dilek ağaclarına bişeyler bağlıyolar.

merak ettiğim bir konu da türbelere mum yakan duvarına bişeyler yazanlar falan oluyo islamiyetteki yeri nedir?

Genel Bilgiler

MollaCami.Com