Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Ne Yediğinize Şaşıracaksınız!..

[left]Bu yazıyı sonuna kadar okuyun çok ilginç...
Her ikisi de hemen hemen aynı kaloriye sahiptir..Tereyağı ve margarin. Harvard Tıp Fakültesi'nin çalışmasına göre tereyağıyla karşılaştırılınca margarin yemek kadınlarda kalp hastalığına yakalanma riskini %53 artırıyor. Tereyağının gıda değeri yüksek olmasına rağmen margarinin çok düşüktür. Çünkü katkılıdır. Tereyağı margarinden çok daha lezzetlidir ve diğer yiyeceklerdeki tatları zenginleştirir. Tereyağı yüzyıllardır bilindiği halde, margarin 100 yıldan az bir süredir yapılmaktadır. Ve şimdi margarine gelelim...
Yağ asitleri çok yüksektir. Koroner kalp hastalığı riskini üç katına çıkarır. Kanser riskini beş katına çıkarır. Anne sütünün kalitesini düşürür. İŞTE EN İLGİNÇ KISMI!!..
Margarin, plastikten yalnızca 1 molekül farklıdır. İşte bu gerçek beni hayatım boyunca bir daha margarin yemekten alıkoymuştur. Kendiniz de deneyebilirsiniz:
Bir paket margarin alın ve gölge bir yere koyun, iki gün içinde şunları gözlemleyeceksiniz:
-Üzerinde bir tane bile sinek yok!. (Bu size birşeyler anlatmalı)
-Çürümemiş ve kötü kokmamıştır... Çünkü hiçbir besin değeri yoktur ve üzerinde hiçbirşey gelişmez. Hatta mikroorganizmalar bile yerleşmez..Neden??..
Çünkü nerdeyse plastiktir.. Evdeki plastik kablonuzu eritip de tostunuza sürer misiniz?
[/left]

[left]Çünkü hiçbir besin değeri yoktur ve üzerinde hiçbirşey gelişmez. Hatta mikroorganizmalar bile yerleşmez..Neden??..
Çünkü nerdeyse plastiktir.. Evdeki plastik kablonuzu eritip de tostunuza sürer misiniz?
[/left]

??? çok ilginç...

paylaşım için teşekkürler.

Margarini toprağa gömdümüz, ne kadar toprak altında kalırsa kalsın ilk koyduğunuz gibi durur. Ne erir, ne börtü böcek olur üzerinde.

Ama tereyağını gömdünüz diyelim kısa bir süre sonra yok olur...

Duyum değil, denemedir...

Bilgilendirme için teşekkürler meymune kardeşim.

uyarın için teşekkürler kardeşim

Margarini toprağa gömdümüz, ne kadar toprak altında kalırsa kalsın ilk koyduğunuz gibi durur. Ne erir, ne börtü böcek olur üzerinde.

Ama tereyağını gömdünüz diyelim kısa bir süre sonra yok olur...

Duyum değil, denemedir...

Bilgilendirme için teşekkürler meymune kardeşim.
ben teşkkr ederim anise kardeşim bak siz deneyip görmüşsünüz işte kanıtı yıllardır duyarız ,içindekileri görseniz yemessiniz diye ama biz hala börek çöreklere koymaya devam ediyoruz.. :-\

??? çok ilginç...

[b]gerçekten çok ilginç Dolunay ..ben sizlere teşkr.ederim ayrıca şifaotu ilgilenip yorum yazdığınız için.. :)

igrencc..bidaha asla yemicem :-X

paylasim icin tesekkürler

gecenlerde TVde rastlamistim
105 yasinda bir teyzemiz (ki, benden daha dinc duruyor measAllah) genel olarak
"temiz hava, tereyagi, beyaz peynir, cay ve sadece kaynak suyu" ictigini söylemisti

paylasim icin tesekkürler

gecenlerde TVde rastlamistim
105 yasinda bir teyzemiz (ki, benden daha dinc duruyor measAllah) genel olarak
"temiz hava, tereyagi, beyaz peynir, cay ve sadece kaynak suyu" ictigini söylemisti

tabi hayatı desteklemek lazım ...her şeyin geniyle oynandığı şu dönemde üstüne birde margarinlerle sağlığımızı nasıl tehtit etmişiz..zorunlu olarak pasta larda kullanalıyordu ama bitti artık..teşekkürler Gölge,gelmenize sevindim kardeşim.. :)

yaklaşık iki sene önce okumuştum bi dergide bu yazıyı ve ogün bu gündür evimize girmiyo çok şükür
evet meymune kardeşim bende pastalarda baklavalarda çok kullanıyordum ama bu yazıyı okuduktan sonra sıvıyağla ne güzel kurabiyeler pastalar yapıldığını öğrendim

??? çok ilginç...

bu kadar yapay yiyecekleri tükettiğimiz halde, vücudumuz yine de iyi dayanıyor ???

paylaştığın için teşekkürler.

evet janwes kardeşim Yüce Rabb'im koruyor..tuba64 ,_fırtına_ ,teşekkürler katılımıza.. :)

bu kadar yapay yiyecekleri tükettiğimiz halde, vücudumuz yine de iyi dayanıyor ???

ßence de.Peki margarini ßöyle zaLim yapanLar tereyağına dokunmuyoLar mıdır?Şimdi margarini nerden aLıyorsak;tereyağını da oradan temin edeceğiz mecßuren.

Yayık ortamımız oLsada kursak (kuLLanmayı ßiLmiyoruz yaLnız).Yaradana sığınıp aLdıkLarımıza ßanacağız gaLißa ::) TeşekkürLer payLaşım için.

bu kadar yapay yiyecekleri tükettiğimiz halde, vücudumuz yine de iyi dayanıyor

uyarın için teşekkürler kardeşim zararlarını bilsekte bukadarını bilmiyorduk.

ßence de.Peki margarini ßöyle zaLim yapanLar tereyağına dokunmuyoLar mıdır?Şimdi margarini nerden aLıyorsak;tereyağını da oradan temin edeceğiz mecßuren.

Yayık ortamımız oLsada kursak (kuLLanmayı ßiLmiyoruz yaLnız).Yaradana sığınıp aLdıkLarımıza ßanacağız gaLißa ::) TeşekkürLer payLaşım için.
sütü kendimiz alıp yoğurt yapıp tüketiyorsak kaymaklarını alıp robotta aynı işi görür sanırım, denemedim ama yayık olmayıpta merdaneli olmayan çamaşır makinasında yapan köylü kardeşlerimizi gördüm ben ama zor bir iş...en pratiği tereyağını markatten alıyorsak ki çoğumuz öyle yapıyoruz güvenilir bir marketten, öyle bir güven duyulan marketimiz yoksa da köylü pazarından almak lazım herhalde..katkılarınıza teşkr.ederim,ayrıca yücel biter kardeş sizede...

Genel Bilgiler

MollaCami.Com