Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Hatira....

- Hamza bey amca bir defasinda istanbula gelip hazretimizi ziyaret eder.Birde hirkai serifi ziyaret etmek ister.Ve bu maksatla cikar.Niyeti hirkai serifi ziyaret edip Hz.Üstazimizin yeni caamideki sohbetine yetismekdir.Fakat hirkai serif cok izdihamlidir.Beklemek zorunda kalir.Ögleye dogru ancak ziyaret edebilir.Dolayisiyla ögle namazinida orda kilar.Hz.Üstazimizin sohbetine yetisemez.Ögleden sonra agabeyimizin sirkecideki yazihanesine gelir.Hz.Üstazimizda oradadirlar.Hz.Üstzimiz hamza bey nerede idin diye sorar.Hamza bey amcada "efendim hirkai serifi ziyarete gitmisdim, maksadim sohbetinize yetismekdi ama olmadi der". Ozaman hz.Üstazimiz "hamza bey bugun o hirkanin sahibi yani peygamber efendimizde yeni caamindeydi.Büyük bir firsati kacirdin.Ayrica senin adasin Hz.Hamza r.h. da orada idi.Seni cok aradim ,bulamadim.Eger olsaydin seni Hz.Hamza ile tanistiracakdim " buyuruyor.
Hamza bey amca öyle üzülür öyle üzülürki günlerce kendine gelemez.
Bir gün tanimadigi bir zat omuzuna dokunur ve üzülme der.Hamza bey amca dönüp omuzuna dokunan zatin yüzüne bakar.Üzüntüsü birden geciverir.O zatda kayb olur .Meger o zat Hz.Hamza r.h.mis.

Rabbim cümlesinin şefeatlarına mazhar kılsın... (Amin)

Rabbim cümlesinin şefeatlarına mazhar kılsın... (Amin)

Allah c.c razi olsun kardeşim..

Rabbim Cümlesinin şefeatlarına mazhar kılsın... (Amin)

Amin..

Özel Yazılar

MollaCami.Com