Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

mühim bir mevzu

Bir gün aişe validemiz bir kişi giderken şuna bak ne kadar boyu uzun dediğin de efendimiz s.a.v. yaa aişe tükür ağzındakini deyince validemiz tükürdüler ve ağzından kanla karışık et çıkmıştı. hadiseeyi bilirsiniz hepiniz.

ama şimdi muhterem kardeşlerim bu hadisle benim anladığım şudur ve çok mühimdir. bizler beşeriz. ama bir yola mensuubuz ki o yol kendisinde şüphe olmayan efendimizin yolu yaanii sıraatı müstekiimdir. kurtuluş yoludur. ve bir çok kardeşlerimiz mevcuttur. her kes hata yapabilir. hata dan münezzeh olan rabbimizdir.

bir kardeşimiz bilerek veya bilmeyerek bir yanlış iş yaptığı zaman bize düşen kendi aramızda gıybete ve suu-i zan a götürecek yollara değil de hata yapan kardeşimize güzel bir dille onu uyarıp ona bu yaptığının yanlış olduğunu ve bize yakışmayacağını anlatmaktır. buna herkesin riaayet etmesi lazımdır. çünkü dışarda ki insanlar bize bir bütün olarak bakmaktadır. ama ne yazık ki bazı kardeşlerimiz bunu unuttuklarından kendi aralarıında konuşmaktadırlar. böylelikle hem haram hemde o kardeşimize zulum etmektedirler. eğer hatalarımızı güzelce yapan kardeşimize anlatırsak

1- hem o kardeşimizi yanlışa düşmekten kurtarırız
2- hem onun kardeşlerimize güvenini daha da ziyadeleştiririz
3- hem günaha ve kul hakkına girmeyiz
4- daha fazla tecrube eder ve cemaatimizi daha güzel temsil ederiz

eğer yazdıklarım hatalı ise allahdan ve sizlerden af diliyorum.

tüm kalbimle size katılıyorum RABBİM bizleri aff eylesin...

allah razı olsun bize her zaman doğrular yakışır yanlış olanlar bizden uzaktır

amin inş.

Rabbim razi olsun kardeşim.

Rabbim okuduklarımızla amel etmeyi nasip etsin inş.

amin inş. kardeşlerim

Özel Yazılar

MollaCami.Com