Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kraldan çok Kralcının büyük zararı

Rivayet olundu: Musa a.s. Firavna iman etmesi karşılığında : 1- Ölüm vaktine kadar ihtiyarlamayan bir gençlik2- Tükenmeyen, elden çıkmayan mülk ve saltanat vaad ettti.3- Vefat ettiği zaman da cennete gireceğine vaad etti. Bu durum Firavnun çok hoşuna gitti.O anda yanında Haman yoktu.Firavun, Hamana danışmadan kesin bir karar almazdı.Haman geldiğinde, Firavun Musa aleyhisselamın kendisine söylediklerini Hamana söyledi. Ve ekledi-" Ey Haman ! Ben Musa aleyhisselamin inancini kabul etmek istiyorum " Bunun üzerine Haman Firavuna :- Ben seni akıllı bir kişi olarak görüyorum ! Seni şu an insanların rabbi olarak görüyorum !Ama sen aklı ve Rabb olmayı terk ediyor;gidip başka bir Rabbin kulumu olacaksın?"dedi.Işte bunun üzerine Firavun iman etmekten vazgeçti. Çünki, eğer Firavun iman ederse; benim saltanatim gider, vezirliğim yok olur. Firavun artık benim görüşlerime değer vermez, diye düşündü. Kendi maddi hayatı ve bazı çıkarları için Firavunun iman etmesine mani oldu. Bu tür Kraldan çok Kralcı olan kişileri hep çevrenizde görürsünüz.Dünyada bunların insanlara olan zararı, zalim krallardan bile çok olmuştur.Bunlar krallarını kendi çıkarları karşılığında kullanan kişilerdir. Ruhulbeyan Tercüme cild 16 sahife 573

duymamıştım daha önce
teşekkürler paylaşım için
ellerinize sağlık kardeşim....

sağol kardeş biz de kalmaya devam et daha çok şeyler duyarsın benim gibi

Emeğinize sağlık kardeşim. Nefsin kulu kölesi olmak kadar insanı insan olmaktan uzaklaştıran başka bir çukur var mıdır? Rabbim kendisine kul olanlardan eylesin.

Hikaye & Kıssalar.

MollaCami.Com