Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var!

Başlıktanda anşalıcağı üzere, yardımınıza ihtiyacım var. Perşembeye nasipse sohbetim var, mevzu yaklaşan Muharrem-i şerîf, yıllar önce bir büyüğümüzden bu ayda hatta 10. günü 3 defa okunacak bir duâ olduğunu öğrenmiştim.
Bu duâyı 10. gün sabah 3 defa okursa, Kâdir-i Mutlak olan Rabbimiz, eceli bu yıl gelmişse, gelecek yıla te'hir eder.
Başlangıcı: Allahümme ente'l-ebediyyü'l-Kadîm....... gerisini hatırlayamadım. Bilen bir kardeşimiz varsa, istirham ediyorum buraya yazar mı?
Saygılar... :'(

acaba aradığınız dua bumuydu kardeşim

Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki:

“Bir kimse, Muharrem ayının ilk günü, aşağıdaki duâyı 3 defa okursa, Allahü teâlâ o kimseyi, gelecek Muharrem ayına kadar bütün belâlardan emin kılar.

Elhamdülillâhi Rabbi’l-âlemîn. Vassalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn. Allahümme ente’l-ebediyyü’l-kadîm, el-hayyü’l-kerîm, el-hannân, el-mennân. Hâzihî senetün cedîdetün. Es'elüke fîhe’l-ısmete mineşşeytânirracîm, vel avne alâ hâzihinnefsi’l-emmâreti bissûi ve’l-iştiğâle bimâ yukarribünî ileyke, yâ ze’l-celâli ve’l-ikrâm, birahmetike yâ erhamerrâhimîn. Ve sallallâhu ve selleme alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve ehl-i beytihî ecmaîn.”

Şihâbüddîn-i Sühreverdî hazretleri buyuruyor ki:

Her kim bu duâyı Aşûre Günü (Muharrem ayının 10. günü, yani, 29 Ocak Pazartesi günü) 3 defa okursa, ölümden de emin kılınır. Zira, o sene ölüm mukadder olan kimseye, bu duâyı bir vesile ile okumak nasip olmaz.

Süpersin kardeşim ya evet buydu Sağaolsın. Rabbim ne muradın varsa versin! hayırlı olanları tabi ;)

Yazdığım yeri bulaydım, yazardım :-\
Sağolsun Hak yolcusu kardeşimiz yetişmiş imdada. Ben de nasiplenmiş oldum :) Allah razı olsun...

yalnız 1. gün mü 10. gün mü onuda tam olarak söylerseniz iyi olur..

Bu duâyı önümüzde ki günlerde idrak edecemiz, Muharrem-i şerîfin ilk 10 gün boyunca bilhassa 10. günü 3 defa ihlâsla okunduğu takdirde...

Süpersin kardeşim ya evet buydu Sağaolsın. Rabbim ne muradın varsa versin! hayırlı olanları tabi ;)

aminn aminn inşallah

bende teşekkür ederim sevgili gulurana duanıza bilmukabele diyorumm...

Elhamdülillâhi Rabbi’l-âlemîn. Vassalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn. Allahümme ente’l-ebediyyü’l-kadîm, el-hayyü’l-kerîm, el-hannân, el-mennân. Hâzihî senetün cedîdetün. Es'elüke fîhe’l-ısmete mineşşeytânirracîm, vel avne alâ hâzihinnefsi’l-emmâreti bissûi ve’l-iştiğâle bimâ yukarribünî ileyke, yâ ze’l-celâli ve’l-ikrâm, birahmetike yâ erhamerrâhimîn. Ve sallallâhu ve selleme alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve ehl-i beytihî ecmaîn.”

Bu duâda Rabbimizden sene boyu 3 şey istiyoruz.
1.) Bizi şeytânın şerrinden korumasını
2.) Nefsi emmare ile olan mucâdelede bize yardım etmesini
3.) Bizi Rabbimize yaklaştıracak ameller ile meşgûl olmamızı..

Musait biz zamanda kırık manada verebiliriz aslında, güzel olur.

Özel Yazılar

MollaCami.Com