Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

herkese duyuralım

kardeş peygamber efendimizi karikatürlerinde hayvana benzeten ve birçok igrenç varlıga benzeten damimarkalı karikatürist R.C evinde feci şekilde çıkan yangın sonucu ölmüş ve bunu ise danimarkalı hükümet ve basını saklamaya çalışıyor bize düşen bunu herkese duyurmak degilmi bunu internette nasıl yayınlarız

NASIL YAYINLANIR BİLEMİYORUM...AMA DUYMUŞTUM YANDIĞINI........her KÜFÜRBAZ cezasını bulacaktır...biz duymasakta bulacaktır...teşekkürler.

RAbbim nelere gadir değil...

bu dünya etme bulma dünyası sen dünyanın yüzü suyu hürmetine yaratıldığı muberek Peygamberimize dil uzatırsan az bile yanması....

Eğer bu dünyada ettiğğini bulduysa ki sanmıyorum o zaman çok şanslı herif şimdi nasıl hesap verip efendimizin yüzüne bakıyodur bu terbiyesiz.

Haddimi aştıysam özür dilerim ama çok kızgınım çoookk >:( >:( >:(

Nasıl yayınlarız?

Elinizde tam bir sahih bilgi olmadığı müddetçe, "-muş"lu, "-müş"lü bilgilerle daha çok, iyi niyetimizin kurbanı oluruz. Birileri internet âlemine bir resim attı. Kabirden çıkan gencin hali diye tüm forumlarda yankı yaptı. Birisi de çıkıp afedersiniz ama, "Yahu kabirden çıkan adamda kilot olur mu?" demedi. Öyleydi nitekim...

Neticede bu olay art niyetli insanların elinde oyuncak oldu ve resimi ortaya atan iyi(!) niyetliler de işi eline-yüzüne bulaştırmış oldu. Şimdi bunlar hizmet mi etti yoksa hezîmete mi uğrattı?

Şahsî görüşüm; iyi niyetimizin galeyânına gelip, kötü niyetlilere pirim vermemek lazım.

Evet olayın doğruluğu belli değil bu tür şeylere itibar etmek çok zorlaştı.

Bir alıntı

Arkadaşlar bunlara inanmayın artık...

1. Bir yere üye olduğunuz için fidan dikilmez!

2. Bir yerde oy kullandığınız için Türkiye'de bir
kanun teklifi yasalaşmaz!

3. Bir maili 10 kişiye gönderirseniz dileğiniz yerine
gelmez!

4. Bir maili ne kadar çok kişiye gönderirseniz o maili
microsoft veya aol gibi büyük firmalar takip edip o kadar
para yardımı falan yapmaz!

5. Evet bunu da gördük : Microsoft servetini falan
dağıtmıyor arkadaşlar!

6. LC Waikiki satılmadı!

7. Domino's Pizza domuz yağı/eti kullanmıyor!

8. Gerçekte yardım bekleyen yanan bir çocuk yok. Varsa da
aynı çocukgeçen sene zaten bir kez yanmıştı!

9. Hastanede kan bekleyen öyle bir vatandaşımız yok!

10. Kokakolayı tersten okuyup yorumlayabilen arkadaşlarımızı da
ödüllendirmek istiyoruz.

11. Doları katlayınca pentagonun yanmış resmi oluyormuş. Az daha
katlayınca ikiz kulelerin yanmış şekli çıkıyormuş. Evet arkadaşlar
bunu da gördük ki dolar, pentagon ve ikiz kulelerin inşasından
çokdaha önce şu andaki halini almış

12. Bu maili sana yollayana da yolla. Dostluğumuz
pekişsin diyenlere sesleniyorum. Aynı maili göndermeyin.
Başka şey yollayın kardeşim!

13. Nike logosunda aslında Allah yazısı gizliymiş. Biz baktık.
Göremedik

14. Türk polisi e-posta trafiğini takip etmiyor!

15. Sinemada koltuğumuzun altına aids virüsü taşıyan iğne
yerleştirebilen psikopat arkadaşlarımız varmış. Bu kişilerin
devlet tarafından halk eğitim merkezlerinde el sanatları
alanında hoca olarak istihdam edilmelerini istiyoruz.

16. MSN listenize biri eklendiği taktirde ciddi problemlerle
karşı karşıya kalma riskiniz, söz konusu hacker sizi kafaya
takmışsa zaten yeterli düzeydedir. Korkmanıza gerek yok.
Size birinin zarar verebilmesi için msn kullanmak gerekli
değildir

17. MSN paralı olmuyor. Logo mogo maviyken yeşile veya mora
dönmüyor.Bir yere tıklamanız da gerekmiyor!

18. Erkek milletini yeren, kız milletini öven mailler erkek
icadıdır. Maksat kız msn'i topalamaktır arkadaşlar!

19. İsrailli bilim adamlarının sivri sinek dna'sıyla oynayıp
süper kan emici,on kat daha dayanıklı hale getirdiği ve
komşu ülkelerin Türkiyede dahil dna haritasını çıkartmakta
kullanacağı casus sivrisinek olayı... Tabi mesajın sonlarındaki
damarlamızdaki asil kanı kirletmeye yönelik böyle bi girişimi
kemalist gençliğin asla kabul etmeyeceği vurgusu karşılıklı
akıl sağlığı dilekleriyle vedalaşmamıza yol açmıştır.

20. 1987'den beri dolaşan mail diye bir şey yoktur.
O dönemde mail yoktu!

21. Klavyemizdeki "w, h, k, ğ" tuşları paralı olmayacak.
Bunun için sitelere girip millete hit kazandırmayın!

22. Petrol rezervlerimizin üzerine amerika civa döküp kuyuları
kapatmış. Arkadaşlar cıva sıvı bir madendir. Tamam ağır ama sıvı!

23. Rus hackerler Türk hackerlara savaş falan açmadı. Açsa da ucu
bize dokunmaz!

24. Sizi kimse telefonunuzu kontrol etmek için arayıp sizin
kimlik bilgilerinize erişmek için kullanamaz. Faturasını
falan da sizin hesabınıza böyle bir yöntemle geç iremez!

25. Tao öğretileri Allah'ın güzelliğini savunan şeyler değildir!

26. Sırf birisinin rüyasına girdi diye o maili iletmemiz
dinen şart değil. Bunu yollamasak dinden filan da çıkmayız.

Nasıl yayınlarız?

Elinizde tam bir sahih bilgi olmadığı müddetçe, "-muş"lu, "-müş"lü bilgilerle daha çok, iyi niyetimizin kurbanı oluruz. Birileri internet âlemine bir resim attı. Kabirden çıkan gencin hali diye tüm forumlarda yankı yaptı. Birisi de çıkıp afedersiniz ama, "Yahu kabirden çıkan adamda kilot olur mu?" demedi. Öyleydi nitekim...

Neticede bu olay art niyetli insanların elinde oyuncak oldu ve resimi ortaya atan iyi(!) niyetliler de işi eline-yüzüne bulaştırmış oldu. Şimdi bunlar hizmet mi etti yoksa hezîmete mi uğrattı?

Şahsî görüşüm; iyi niyetimizin galeyânına gelip, kötü niyetlilere pirim vermemek lazım.

Bende size katiliyorum

Bir zamanlarda sms lere haber geliyordu
Danimarkrali ürünlerine protesto bu SMSi 10 kisiye gönder vs. vs.
Telefon sirketleri hep yabancilarin elinde, öyle yaparak onlara prim kazandiriliyordu

Bu tür olaylarda sesimizi cikarttigimizda biz suclu duruma düseriz,

Fatihan kardesim

yorum süper olmus

Ellerinize saglik

Fatihan kardesim

yorum süper olmus

Ellerinize saglik

Eğer ki böyle bir olay olduysa ve onlar saklama çabasındaysalar zaten onlar için en büyük derstir ;)

Yanlış anlaşılmasın yeri gelmişken paylaşalım istedik.Bu konuda çok muzdaribim şahsen Mailin gelen kutusu çöplüğe dönüyor hiç tanımadığınız insanlardan Allah rızası için forward et istekleri filan.Asıl forward edilecek bir şey varsa gönderilen bu safsataların doğru olmadığını anlatan aşağıdaki misaller olmalı bence_________________________________________________

Bunlara Benzer Safsata Mailleri Kimseye Göndermeyin
Kimin kaç kişiye hangi maili forvard ettiğini tespit eden bir sistem henüz dünyada yoktur. Şu maili şu kadar kişiye gönderirseniz şu olacak gibi mailleri kimseye göndermeyin, gönderen arkadaşlarınızı da lütfen uyarın. Kimse kimsenin vaktini çalmasın. Başkalarının sizi aptal yerine koymasına, merhamet duygularınızı sömürmesine, bazı konulardaki bilgi eksikliğinizden faydalanmasına izin vermeyin.

bu mail'i baskalarina yollarmisin?

cunku 1 agustos msn messenger parali olacak,
ama sen bunu msn messenger indan
12 kisiye yollarsan seniin icin bedava!
bu bir saka degil (inanmasan msn.com'a bak)
eger sen bu maili 12 kisiye yollarsan msn icon'un mavi olacak.

Bir hafta İçinde 7000 insanin öleceğini, ama hiç birinin de gerçek bir Müslüman olmayacağını, Son zamanlarda pek çok kimsenin Allahın istediği düzgün ve dürüst işler yapmadığını, bu zamanların kötü zamanlar olduğunu, Bu zamanda evli kadın ve erkeklerin eşlerine sadık kalmadıklarını, genç kızların erkekler gibi her yere girip-çıkıp gezer olduklarını, edepli giyinmediklerini, Tüm gençlerin velilerine ve diğer insanlara saygı göstermediklerini, Zenginlerin fakirlerle ilgilenmediklerini, artik sadaka ve zekât vermez olduklarını, İnsanların namaz kılmadıklarını ve oruç tutmadıklarını, oysa Mahşer Gününün yaklaştığını, Kısa bir zaman sonra gökte sadece bir yıldız kalacağını ve dua kapılarının kapanacağını, Kurandaki yazıların silinerek okunamaz olacağını, Güneşin Dünyaya çok yaklaşarak tersten doğup batacağını...

Peygamber efendimiz ayrıca şunları da ekler:

"Her kim bunu okurken yanında başkaları varsa onların da duyacağı şekilde açıktan okusun. Bunu yapan kişiye Cennet de bir yer ayrılır ve her kim bu mesaja inanmayacak olursa, ona da Cehennemden bir yer ayrılır. Bir dilek sahibi bu mesajı kopyalayıp başka insanlara dağıttığında dileği yerine gelir." Rüyayı anlatan S.A. bunların doğru olduğuna inandırmak için şu yemini etmiş: "Bunlar doğru değilse, gerçek bir Müslüman gibi ölmeyeyim!"

Peygamber Efendimiz yukarıdaki durum tespitinden sonra aşağıdaki tavsiyelerde bulunur:

Günde beş defa namaz kılın,
Oruç tutun,
Hırsızlık yapmayın,
Fakirlere yardım edin.

Her kim bu mesajı 25 kişiye dağıtacak olursa, 3 gün içerisinde mükâfatlandırılacaktır. Biri bunu yapmış ve çalıştığı firmadan zam almış. Biri inanmamış, sevdiği zarar görmüş, bir başkası yarın yaparım demiş, fakat yapamayacak duruma düşmüş. Lütfen bunun yalan olduğunu sanmayın! Bu mesajı silip geçmeyin ve kopyalayıp yollayın

denemekten ne çıkar!

LÜTFEN OLABİLDİĞİNCE İLETİN BAKALIM DOĞRU MU

Normalde bu tarz haberleri iletmiyorum, ama bu haber iyi bir arkadaşımdan, avukat olan kız arkadaşımdan geliyor ve iyi bir fırsat gibi görünüyor. O, doğru diyorsa gerçekten doğrudur. En azından insanın kaybedecek bir şeyi yok.

Bana şunları anlattı:

Avukatım ve yasaları biliyorum. Bu bir gerçek. Aldanmayın, AOL ve Intel, aynı Pepsi Cola'nın kısa süre önce General Elektrik ile yaptığı gibi, mahkeme karşısına çıkmaktan ve milyonluk tazminatlardan korktukları için sözlerini tutuyorlar.

Sevgili arkadaşlar lütfen bunu bir şaka olarak görmeyin. Bill Gates şu an servetini dağıtıyor. Buna karşılık vermezseniz ileride bunun için pişman olabilirsiniz. Windows hala en sık kullanılan program. Microsoft ve AOL şu an bu metin ile bir deney yapıyorlar (e-mail beta Test). Bu maili arkadaşlarınıza gönderdiğinizde Microsoft iki hafta boyunca izini
sürebilir ve sürecektir. Bu maili ileten her kişi için Microsoft 245 Euro
ödeyecektir. Bu maili gönderdiğiniz ve bunu devam ileten her kişi için Microsoft 243
Euro ödeyecektir. Bu maili alan üçüncü kişi için ise Microsoft 241 Euro ödeyecektir. İki hafta sonra Microsoft size posta adresinizi teyit etmeniz amacıyla size ulaşacaktır ve size bir çek gönderecektir.

Saygılarımla,

Charles S. Bailey General Manager Field Operations 1-800-842-2332
Ext. 1085 or 904/245-1085 or RNX 292-1085

mailto:Charles_Bailey@csx.com

Bunu kandırmaca gibi düşündüm, fakat bu maili aldıktan ve ilettikten iki hafta sonra Microsoft benden posta adresimi istedi ve 24800 Euro'nun üzerinde bir çek aldım. Bu test bitmeden önce cevap vermelisiniz.
Sizden biri bu imkana sahipse bunu değerlendirsin. Bill Gates için bunlar bir reklam kampanyasının masrafları. Lütfen bu maili mümkün olduğu kadar çok insana iletin. En azından 10000 Euro almanız gerekir. Bize de bir faydası olmasaydı bu mailin iletilmesine katkıda bulunmazdık. Babamın bir tanıdığı birkaç ay önce buraya kendini ekledi. Onu en son gördüğümde bana çekini gösterdi. Üzerindeki tutar, toplam olarak 4324,44 Euro idi. Intel için çalışan, yakın arkadaşlarımın teyzesi Patricia Teyze daha yeni bu mailin iletilmesi için 4543,23 Euro'luk bir çek aldı. Dediğim gibi yasayı tanıyorum ve Intel ve AOL'in kendilerini dünya çapındaki en büyük hizmet şirketi yapacak bir füzyon üzerinde çalıştıkları doğru ve en çok kullanılan program olduklarını garantilemek için bu testi uyguluyorlar.

iBRET ALINACAK BiR OLAY! Kuranı Kerimi Yırtan kız Yanan Kız

ibretle okuyacaginiz bu olay Hollanda'da gerceklesmistir. Bir genc kiz odasinda müzik dinlemekteyken, anneside sesli bir sekilde Kuran-i Kerim okumakla mesgulmüs. Bu sirada annesi kizina müzigin sesini kismasini söylemis. Bunun üzerine genc kiz annesine bagirarak kendisinin susmasini istemis. Genc kiz annesinin onu dinlemedigini ve Kuran-i Kerimi hala sesli bi sekilde okumaya devam ettigini görünce hemen, insanlara rehber amaciyla indirilen kutsal kitabimizi annesinin elinden alip yirtar. O an genc kiz alev alip yanmaya baslar. Söndürmek icin üzerine battaniye atar annesi. Battaniyesini kaldirdigindaysa asagida görülen ibretli manzarayla karsilasir. Genc kiz su an Hollanda'da bi hastanededir. Ailesi igne yaptirip öldürülmesini istiyor.

Kuran-i Kerim'den ayetler:
- "Kur'an okundugu zaman onu dinleyyin ve susun ki size merhamet edilsin" (Arâf, 204).
- "Biz, Kur'an okundugu zaman, seniinlee ahirete inanmayanlarin arasina gizleyici bir örtü çekeriz. Ayrica, onu anlamamalari için kalplerine bir kapalilik ve kulaklarina bir agirlik veririz. Sen, Kur'an'da Rabbinin
birligini yadettiginde onlar, canlari sikilmis bir vaziyette, gerisingeri dönüp giderler" (Isrâ, 45, 46).
- "Biz, Kur'an'dan öyle birseyy inndiriyoruz ki o, müminler için sifa ve rahmettir; zalimlerin ise yalnizca ziyanini artirir" (Isrâ, 82).

Açıklama: Bu resim Patricia Piccinini isimli bir sanatçının heykeline aittir.(SİTESİ: http://www.patriciapiccinini.net/ Sanatçının kendi sitesinde yaptığı açıklamayı aynen aşağıya alıyoruz. İngilizce bilmenize gerek yok, resimlerden de anlıyorsunuz zaten.

`Cursed Girl` Hoax
Some of you might have seen an image of one of the creatures from `The Leather Landscape` on a website or in an email. This image was stolen from Patricia`s website and used without her permission and against her wishes. She has no connection with - or knowledge of - the person who first started the hoax. The story about the Koran was made up by somebody else (we do not know who) and it disturbed her greatly. She is upset that many people have been fooled and perhaps disturbed by this story. Patricia is an artist. The image is a picture of an art work - a sculpture made from silicone. It is about the idea of genetic engineering. The hoax story that you read was a hoax that had nothing to do with her.

BİSMİLLAHİRRAHMANIRRAHİM

Medine-i Münevvere'de Türbe-i Şerif Hatibi Şeyh Ahmet Diyorki: "Vallahülazim bu vasiyetnamede zerre kadar yalan yoktur." Bir cuma gecesi namazımı eda edip uyumaya varmıştım. Harem-i Şerif tarafindan; "Ya Şeyh Ahmet" diye bana bir nida geldi. "Lebbeyk Ya Rasullallah" deyip Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in şahsını gördüm. Rasullallah (s.a.v.) efendimiz şöyle devam etti: Ya Şeyh Ahmet!... Allah-ü Teala huzurunda yüzüm kalmadı. Sana haber veriyorum ki, geçen cumadan bu cumaya 16000 kişi öldü. İçlerinden bir tek Müslüman çıkmadı. Gelenlerin amel defterlerini kara ve sol elinde gördüm. Ya Şeyh Ahmet!... Evvela ana ve babalarına asi oldular ve zekatlarını men ettiler. Hacı olup haram yemeyi adet ettiler. Herkes nefsinden baska birşey düşünmedi. Yüzlerinde haya kalmadı. Dünya malı ile nasip olan tartılarına hıyanet etmeyi adet ettiler. Ya Şeyh Ahmet!...

Benim ümmetlerime haber eyle "Yaptıkları günahlardan tevbe ve istiğfar etsinler, namaz kılsınlar, zekat vermesini adet etsinler." Ya Şeyh Ahmet!... Ümmetlerime haber eyle, "Kıyamet alametleri zuhur ediyor. Hak Teala'ya asi olmasınlar. Çok yakın bir zamanda, 3 gece güneş tutulacak. 3 günden sonra mağribten doğup, maşrıka batacak. Kuran-ı Kerim insanların gözüne gözükmeyecektir. Ümmetime söyle günahlarına tövbe etsinler. Yakın bir zamanda İsa (a.s.)'nın inmesi zuhur edecek." Ya Şeyh Ahmet!... Ümmetlerime haber eyle, "Kudret kalemiyle her kim bu vasiyetnameyi bir köyden bir köye, bir kazadan bir kazaya, bir ilden bir ile, bir devletten bir devlete gönderirse Huzur-u Mahşerde günahları affedilir. Hazret-i Muhammed Mustafa (s.a.v.)'yı Şahsı ile görmüş olur. Kim vasiyetnameyi işitipte yazmazsa, bir köye veya bir başka yere göndermezse, yüzü kara ola." Türbe-i Şerif'in Hatibi Şeyh Ahmet 3 defa yemin edip, "Vallahülazim bu vasiyetnamede yanlış bir bilgi verirsem, bu dünyadan öbür dünyaya imansız gideyim" dedi. 15 günde Medine-i Münevvere'de yazılmış olup "TÜM MÜSLÜMANLARA" gönderilmiştir.

NOT: "Bunu her müslümanın okuması için elinizden geleni yapınız.

(...)

Bu mesajı saklama. TANTRA TOTEM 96 saat içinde senden çıkmalı. Kopya gönder ve neler olduğunu izle. 4 gün içinde, çok hoş bir sürprizle karşılaşacaksın. İster inan, ister inanma ama bu doğru!

Bu mesajı en azından 5 kişiye gönder, hayatın olumlu yönde değişecek:

0-4 kişi: Hayatında hafif bir değişme göreceksin.
5-9 kişi: Hayatın umduğundan fazla olumlu olarak değişecek.
9-14 kişi: 4 gün içinde en azından 5 tane hoş sürprizle karşılaşacaksın.
15-veya daha fazla: hayatın kesinlikle değişecek, hayallerin gerçekleşmeye başlayacak.

Simdi bana gülmeyin ama bu dua bana dün de geldi, ve ben gönlümden çok isteyerek bir sey diledim ve inanin 2 saat içinde oldu. Bugün yinegeldi, simdi ben bunu nasil göndermem :=))) Sadece gönülden dilek dileyin yeter.

HZ.MUHAMMED (S.A.S.) GEÇSE DAGDAN TASTAN BU ISTEN HU ALLAH LA iLAHE iLLALLAH RESULULLAH SELATTE SAYITLA SEN GOLGESINDE SEN MURADIMI KABUL EYLE MELEKLERIN DUASIYA KAR YAGDIR SUYA HIKMETINLE AMIN.

Bu dua 1831 yilinda birinin eline gecmis 7 kapiya da gitmis zengin olmus.
Bir zenginin eline gecmis yirtip atmis o gece evi yanmis.
Bir fakirin eline gecmis inanmis cok sevinmis parasi olmus.
Çocugu olmayanin eline gecmis cocugu olmus.
Bu dua kimin eline gecerse bununla birlikte 2 gun icinde 6 tane dagitsin.4 gun icinde ne olacagini goreceksiniz.

NEKADAR FORWARD EDERSENIZ AILESI COCUGUN BAKIMI ICIN PARA KAZANACAK... resmi açmadan da gönderebilirsiniz, içler acısı... ekteki bebek bir yangından kurtarılmış ve süren tedavinin masrafı ağır, bu e-mail her forward edildiğinde sistem aileye 3 sent aktaracak."

Aynı mail değişik dillerde tüm dünyayı dolaşıyor. Google'da OLA_KUCZMA.jpg yi ararsanız ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=OLA_KUCZMA.jpg&meta=

Sonuna kadar okuyun....

Sadece bu sabah icin, icimden aglamak geldigi halde yuzunu gordugumde gulumseyecegim. Sadece bu sabah icin, ne giymek istediginin secimini sana birakacagim gulumseyerek ne kadar yakistigini soyleyecegim. Sadece bu sabah, camasirlari
Yikamaktan vazgecip seninle parkta oynamaya gidecegim. Bu sabah bulasiklari lavaboda birakip bulmacanin nasil cozuldugunu bana ogretmeni izleyecegim. Ogleden sonra telefonun
fisini cekip bilgisayari kapatacagim ve arka bahcede oturup seninle kopukten balonlar ucuracagim.

Bu ogleden sonra dondurma arabasi icin cigliklar attiginda sana hic kizmayacagim ve
gelirse bir tane alacagim. Bu ogleden sonra buyudugunde ne olacagin hakkinda
hic canimi sikmayacagim.Ya da seni ilgilendiren konularda ikinci bir dusunce uretmeyecegim. Bu ogleden sonra kurabiye pisirirken bana yardim etmene izin verecegim ve calismayacagim. Bu ogleden sonra Mc Donald's a gidecegiz ve iki tane cocuk menusu isteyecegiz ki, iki oyuncak alabilesin.

Bu gece seni kollarimda tutacagim ve nasil dogdugunu seni ne kadar cok sevdigimi anlatacagim. Bu gece kuvette sulari sicratmana izin verecegim ve sana hic kizmayacagim. Bu gece gec saate kadar oturmana ve balkonda oturup yildizlari saymana izin verecegim. Bu gece
yanina uzanip en sevdigim TV programlarini bir kenara birakacagim. Bu gece sen dua ederken parmaklarimi saclarinda dolastirip bana en buyuk armagani verdigi icin Tanriya sukredecegim. Kayip cocuklarini arayan anne ve babalari dusunecegim. Yatak odalari yerine cocuklarinin mezarlarini ziyaret edenleri ve hastane odalarinda donuk bakislarla, daha fazla
iclerinde tutamadiklari cigliklariyla hasta cocuklarini seyreden anne babalari dusunecegim. Ve bu gece yanagina iyi geceler opucugu biraz daha uzun tutacagim kollarimda. Tanriya senin icin tesekkur edip bize yalnizca bir gun daha vermesi icin yakaracagim.....

Merhaba, Ben 29 yasinda bir babayim. Esim ve ben birlikte mukemmel bir yasami paylastik.Tanri bizi bir cocukla kutsadi. beyin kanseri teshisi koydular Ve kurtulmasi icin tek yolun ameliyat oldugunu soylediler. Ne yazik ki bunun icin yeterli paramiz yok. AOL ve Zdnet(Zimbabve) bize yardim etme karari aldi. Bu mail ne kadar cok kisiye yonlendirilirse, her uc kisi icin 32 sent Zimbabve dolari olarak fon olusturulacak. AOL Mesaji takip edecek ve kac kisiye ulastigini sayacak. Lutfen adres listenizdeki en az uc kisiye bu mesaji gonderin.

Giant human skeleton found in Saudi Arabia
By Saalim Alvi from Riyadh
Apr 22, 2004, 12:04

Recently gas exploration is going in the desert of south east region of Saudi Arabia. This desert region is called Empty Quarter, which means in Arabic "RAB - UL -KHAALEE"; this body has been found by ARAMCO exploration team. This proves what Allah SWT said in QURAN about the people of AAD nation and HOOD nation.

They were so tall, wide and very power full that they were able to pull out big trees just with the one hand. But what happen after when they become misguided and disobeys Allah SWT, Allah SWT destroyed the whole nation. ULEMA KIRAM of Saudi Arabia believes that this body belongs to AAD nation.

Saudi military took over this whole area. And nobody is allowed to go in this region except Saudi ARAMCO personnel's. Saudi government has kept it very secret but some military helicopters took pictures from air. And one of them he runs on internet here in Saudi Arabia.

Sözkonusu resmin ve haberin aslında ne olduğunu aşağıdaki alıntı yazıdan anlayabilirsiniz:

Son dönemde giderek daha fazla sayıda "dinsel içerikli efsane" üretmeye başlayan internet sahtekârları, şaşırtıcı bir kolaylıkla etki altına aldıkları İslâm ülkelerini bu kez de "Hz. Adem'in (A.S.) Suudi Arabistan çöllerinde günışığına çıkarılan iskeletini" gösterdiği ileri sürülen etkileyici bir fotomontaj fotoğraf ile işletmeyi başardılar.

İlk olarak geçtiğimiz Nisan ayında ciddi haberler vermesiyle tanınan Bangladeş kaynaklı bir internet sitesinde boy gösteren, ardından da kısa süre içinde başta Suudi Arabistan olmak üzere birçok İslâm ülkesinde medyanın "flaş haber" olarak duyurduğu bu fotoğraf kamuoyunda büyük heyecana yol açarken, kısa süre sonra ise olayın ustaca gerçekleştirilmiş bir bilgisayar hilesi olduğu ortaya çıktı. Ancak, ortaya konulan bütün kanıtlara rağmen, dünya üzerindeki düzinelerce İslâmî içerikli site sözkonusu fotoğrafı -"gerçekliğini" inatla savunarak- yayımlamaya devam ediyor!

İslâm âlemini ayağa kaldıran şaşırtıcı fotoğrafın tasarımcısı Kanadalı grafik sanatçısı Chris MacAskill, "Ben masumum, tek amacım bir photoshop yarışmasına katılmaktı" diyor. Askill'in bu ödüllü çalışması ondan habersiz biçimde kopyalanarak internet ortamında dağıtılmış.

Normalden en az 20 kat daha büyük bir insana ait dev bir iskeletin arkeologlar tarafından toprak altından çıkarılışını gösteren bu sıradışı görüntü, gerçekte 16 Eylül 2000 tarihinde New York-Hyde Park'ta gerçekleştirilen bir sit alanı kazısında çekilmiş onlarca kareden yalnızca biriydi. Amerikalı arkeolog Steve Vestin'in dijital kamerayla çektiği fotoğrafta, bölgede bulunan bir "Mastodon" kalıntısının (mamuda benzeyen bir fil türü) koruma altına alınışı belgeleniyordu.

Cornell Üniversitesi Yer Bilimleri Fakültesi'nin arşivi için çekilen bu fotoğraf, yaklaşık iki yıl sonra internet yoluyla Kanadalı grafik tasarım sanatçısı Chris MacAskill'in eline geçti. Üniversitenin resmî sitesinde yayımlanan fotoğrafı alıp "photoshop" programını kullanarak üzerinde bir dizi değişiklik yapan MacAskill, bu çalışmasıyla internetteki bir grafik tasarım sitesinin(http://www.worth1000.com/) yarışmasına katıldı. Halen Calgary kentinde yaşayan sanatçı, gerçekten de usta işi olan fotomontajıyla 2002 yılında "sıradışı arkeolojik bulgular" kategorisinde üçüncülük ödülünü alırken, beğeni toplayan çalışması da sitede uzunca bir süre boyunca ziyaretçilere teşhir edildi.

Yine bir sivri akıllı, yine bir masal

Geçtiğimiz aylarda ise meçhul bir kişi, o tarihten beri ilgili sitede teşhirde olan bu çalışmayı görüp kopyaladı ve uydurduğu akıllara zarar bir öyküyle birlikte internet ortamında yaymaya başladı.

Fotoğrafın beraberinde dolaşan öyküye göre, dev insan iskeleti dünyaca ünlü "Aramco" petrol şirketi tarafından bu yılın Nisan ayının başlarında Suudi Arabistan'ın "Rab-ûl Haali" çölünde ortaya çıkarılmıştı ve bölge olaydan sonra Suudi ordusu tarafından derhal çember içine alınmıştı. Aynı kaynak, iskeleti inceleyen Suudi ulemasının bunun ya Hz. Adem'e ya da Kur'an'da adları geçen "Hûd" kavminden bir kişiye ait olabileceğini söylediğini ileri sürerek olaya "fetvâ boyutu" da katıyordu. Yine iddia sahibine göre, halen çok sıkı koruma altında tutulan bölgeden dışarıya yalnızca bir tek kare fotoğraf sızdırılabilmişti ve o da bir askerî helikopterden çekilen bu görüntüydü.

Ürettiği ödüllü çalışmayla, baştan aşağı yalan olan bu öyküye hiç istemeden bulaşan Chris MacAskill, internette dolaşıp duran söylentilerden henüz çok kısa bir süre önce haberdar olduğunu belirtirken, "Bu fantastik fotomontaj, benim de en sevdiğim çalışmalarım arasındadır. İnandırıcılığının bu boyutta kabul görmesine doğrusu sevindim. Ancak İslâm dünyasında olup bitenlere ise biraz şaşırdım. İnsanların kent efsanelerine bu denli çabuk kanması oldukça düşündürücü. Böyle bir saygısızlığı yapan kişinin, sonuçta internetin de sınırları belli bir dünya olduğunu ve yalancıların mumunun burada da er geç söneceğini iyi hesap etmesi gerekiyordu" yorumunu yaptı.

Forward için (yani ona, şuna, buna göndermek için) zaman harcamaya değmez.

Anlatım bozukluğu olmuş sanırım düzeltme yaptım.

Yanlış anlaşılmasın yeri gelmişken paylaşalım istedik.Bu konuda çok muzdaribim şahsen Mailin gelen kutusu çöplüğe dönüyor hiç tanımadığınız insanlardan Allah rızası için forward et istekleri filan.Asıl forward edilecek bir şey varsa gönderilen bu safsataların doğru olmadığını anlatan aşağıdaki misaller olmalı bence

Mevlam sonumuzu hayr eylesin

Ben bu tür mailleri hic okumuyorum
direk cöpe..

yalniz su Bill Gates in servetini dagittigi maili

deneyebilirim

denemekten ne cikarki ;D ;D

Eskiden birşeyler yazılıp evlerin kapısına bırakılırdı okuyun dağıtın diye internet çıktı o işin bile mertliği bozuldu :)

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com