Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Osmanlı cumhuriyeti filmine para veren herkes vatan haini midir?

Ata demirel adında bir vatandaş osmanlı cumhuriyeti diye alakayı maydanoz bir film çevirmeye kalkışmış

Osmanlı cumhuriyeti filmine para veren herkes vatan haini midir bilmiyoruz ama o filmi çevirenler kendilerini sorgulamak zorundalar.

Mustafa Kemal Atatürk olmasa idi diye başlıyorlar. Atatürkün arkasına saklanarak aslında türk halkını aşağılıyorlar.

Antep sercenmen mi ne diyorlarsa. Gazi antep neye deniyor? çünkü antep halkı kendilerini mücadele ederek orayı fransızlardan kurtarmadı? Maraşlılar ve diğerleri..

Eğer anadoludaki yerli halk Mustafa Kemal atatürkün etrafında toplanmasa idi kurtuluş savaşı yapılabilir miydi?

Atatürk var olan özgürlük ruhunu harekete geçirdi.. Atatürk kullanılarak bir HALK AŞAĞILANIRKEN bir taraftanda AMARİKAN mandalığına psikolojik baskı yapılmakta.. diğer taraftan günümüz siyatçilerine gönderme yapılarak sanki günümüz durumu bundan farksızmış gibi izlenim veriliyor.. Ha padişah değiştirmiş ha başbakanlar hükümetler değiştirmiş.. ha istanbulda bir ABD valisi olmuş ha İMF olmuş gibi bir izlenim verilmekte...

Osmanlı Cumhuriyeti adı ile çıkmış film komedi altında türk halkını aşağılayan filmler kervanına katılmıştır.. ne yazıkki bir milyondan fazla izleyicisi ile ve hiç tepki almaması ile bu milleti bu rezaleti yutturmaya çalışmaktalar..

Atamızım kemiklerini sızlatmaktalar

yazıklar olsun...

hiç kimse ölen dedesi hakkında eğer dedem yaşasa idi deyip dedesi ile maytap geçmez.. Düşman bile ölüye saygı duyar.. bu kadarına pes..

O halde yazıklar olsun...Bu ve bunun gibi bir çok şeylerle Türk'leri küçük görenlere aşağılayanlara...

bizim gibi ecdadına hakaret eden ve ecdadından nefret eden nesil heralde dünyanın hiç bir yerinde yoktur vede gelmez..yazıklar olsun ...

mustafa filminin rövansini almak icin yapilmis olsa gerek....

dinle alakasi olmiyanlarin tavrini anliyorumda müslümanim diyenlerin bir kisminin dinsizleride geride birakacak kadar atalarina saldirmalari midemi bulandiriyor...

biz ayakta uyursak,yada görmezden gelirsek,recep ivedik gibi filmelri,hizmet içinde olan insanlar seyrederse gerisine bişiy demeye gerek görmüyorum.
malesef aile kavramından uzak,kendini,ceddini unutmuş bir nesil yetişiyo.
daha biz ülke olarak,şehitlerimize bile hakettikleri türbeleri anıtları yapamıyoruz...
kiliseler ihya edilirken,çanakkalede adaların dört bir tarafındaki şehitlerimizin kemikleriyle çok afedersiniz,köpekler oyun oynuyo....
öyle çok çalışmak gerekiyoki...yoksa bu mesuliyetten hayatta yakamızı kurtaramayız...vakit eleştirme vakti degil,kadınıyla erkegiyle küfre karşı koyma vakti...

daha filmin ismini duyunca anlamıştım zaten...millet işin komedi kısmıyla ilgileniyor acaba kaç kişi neyin komedisinin yapıldığının farkında...aaaahhh ah...

Filmin ismini ilkokula giden kardeşimden duymuştum ve izlenmeye değer bir film olmadığını o an anlamıştım. Bir de oyuncuları duyunca ve filmin isminde "Osmanlı" tabirinin kullanılması sinirimi bozmuştu. Ve bunun da üzerine üniversitede bir prof. hocamız bütün gün bu filmi öve öve bitirememişti. >:( Yani 7 den 77'ye her kesimi etkisi altına almış.
Öyle bir psikolojik bunalımın içine sürüklenmekte ki bu millet "beni güldürsün de ne anlatılıyosa anlatsın" acziyetine kapılarak yanlış yerde huzuru aramakta(bilerek veye bilmeyerek)
Rabbim yardımcımız olsun. Çok dikkatli olmamız gerekiyor. Hem de çok.

Emeğine sağlık kardeş

paylaşım için teşekkürler filmin ismi bile itici geliyor insana rabbim hidayet nuru ile süslesin bu insanları elden başka ne gelir

Ah o ata demirel denen adamı şu beldelerden birinde görsem burnunun üstüne şöyle kuvvetlice bir kafa atmassam Türk olmayayım. ahhhh ahhhhh belki geçer bir gün elime. ben sana sorarım benim ecdadımla dalga geçmeyi hain kanı bozuk

yillarca afyonlandik ve itile kakila yönetildik... halende devam etmekte...
kaba kuvvet ile hicbisii hallademeyiz...
düsmani, kendi silahi ile vurmak gerek... bunun icin de islamiyeti has yasayip, has yasatmak gerek...
sakin "ya kardesim... müslümanlar böyle bos islerle ugrasmaz" demeyin... ugrasmazsak ugrasirlar...
ameller niyete göredir

O halde yazıklar olsun...Bu ve bunun gibi bir çok şeylerle Türk'leri küçük görenlere aşağılayanlara...

aşağılayan...
aşağalıklara

Genel Bilgiler

MollaCami.Com