Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Hizmet Hizmet Hizmet

Amellerin en faziletlisi en zahmetlisi olanidir.Zahmet ne kadar cok olursa mukafat o kadar yuce olur.Ismail hakki bursevi hz.leri ruhul-beyan tefsirinde soyle bir kissa naklediyor.
Devir omer bin abdulazizin devri.yer Medine.Bir sahis ismi Macusin.Bu sahis vefat eder.Oglu babasinin cenazesini yikamak icin bir gassal cagirir.Gassal cenazeyi yikamak uzere iken ayaklarina dokundugunda hayat emaresi hiseder.Etrafindakilere ”bunda canlilik his ediyorum bir muddet beklemeliyiz”der.Bir gun,iki gun hatta daha fazla beklerler,cenaze ne canlaniyor ne de baska bir hal zuhur ediyor.Aradan biraz daha zaman gectikten sonra cenaze uyanir.Etrafindakiler ona ilk defa arzu ettigi seyi sorarlar.orada cok meshur olan tirit yemegi ister.Akabinden :Ey Macusin!Aramizdan bir muddet ayrildin seni cenaze olarak gorduk belki bu hal ile mulaki olmasaydik seni canli olarak gomecektik.Ama goruyoruzki tekrar hayata dondun.Bize anlatacagin birsey var mi?Macusin: evet var.ben sizden ayrildim,vazifeli melekler benim ruhumu aldilar birinci kata semaya yukseltiler.Oradakiler ikinci kata,uc,dort,bes,alti ve nihayet yedinci kat semaya vardigimizda son katta nobet tutan melekler bu sahista hayat emaresi vardir hayata donecektir bunu tekrar geriye dondurun dediler ve beni sizin bulundugunuz yere geri getirdiler.Fakat dondugumde sunu gordum.Kainatin efendisi oturuyordu.Onun dizinin dibine Omer bin abdulaziz oturmus.Hz. Ebubekir hz. Ali onlardan biraz uzak.Yanimdaki vazifeli meleklere sordum;Omer bin abdulaziz rasulullaha niye bu kadar yakin?onlar:zira omer b a zamaninda allahin dinine hizmetler zor idi.Zahmetli zamanda hizmet ettigi icin daha yakin dediler
Bundan alacagimiz buyuk dersler var.Hepimizin bildigi bir hadisi serifi hatirlayalim beraberce ...”Kurani kerimi ogrenin,insanlara ogretin hatta size olum gelinceye kadar.sen bu halde iken olum gelirse muminler beytullahi tavaf ettigi gibi meleklerde senin kabrini tavaf ederler”
Biz KURAN-I KERIM hizmetinin neferleriyiz.
Uc kiblemiz var bunu unutmuyoruz elhamdulillah hakki ile yasariz insaallah
1.ibadet kiblemiz ;beytullah
2.M uhabbet ve sefeat kiblemiz;Rasulumuz
3.Hizmet kiblemiz;piranimiz ve onun emir olarak basimiza.manen tayin buyurdugu buyugumuz
Cenabi hak hizmetlerimizde daim ve kaim eylesin ila yevmi kiyame

Allah razi olsun...

Amin....
Allah razi olsun

çok güzel bir bilgi.Allah Razi ve memnun olsun kardeşim...

çok güzel bir bilgi.Allah Razi ve memnun olsun kardeşim...

Amin....
Allah razi olsun

Cenabi hak hizmetlerimizde daim ve kaim eylesin!

Amin kardeşim çok güzeldi ellerinize sağlık.

Cenabi hak hizmetlerimizde daim ve kaim eylesin....SON NEFES DAHİL.amin

Cenabi hak hizmetlerimizde daim ve kaim eylesin....SON NEFES DAHİL.amin

aminn inşallah..

""""HiZMET MUVAFFAK OLSUN DA, VARSIN BiZiM YERiMiZ CAMiiNiN PABUÇLUGU OLSUN.""""..............

AMİNNNNNN... Allah razı olsun.

Allah razı olsun Sıla kardeşim, dualarınıza amiin

Hz. Allah cani gonulden amiin diyen sizlerdende razi olsun...

hiç unutmamamız gereken hakikatler bunlar :'(
ellerine sağlık sıla kardeşim Allah razi olsun...

'' Yarın Kıyametin Kopacaqını Bilsekte Hizmete Devam .. Varsın Kıyamet Bizi Hizmette Yakalasın !.. ''

Amin Hz Allah razi olsun kardeşim :'(

Özel Yazılar

MollaCami.Com