Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Coca Cola nin Formülü Bulundu

Katliamlariyla meshur Israil donanmasina 2004 yilinin temmuz ayindan itibaren kar’ini kaynak olarak aktaran Coca Cola, Filistin ve dunyanin dort bir yerinde elinin erdigi muslumanlarin kanini icerken, kanini icemedigi Muslumanlarin kaninida “alkol ve kokain” ile zehirliyor

Butun dunyada en cok tuketilen icecek olan Coca Cola'nin gizlenen formulu, Amerika’da Mark Pendergrand adli gazetecinin Coca-Cola'nin Kutuphanesi'nde yaptigi dort senelik arastirma neticesinde ortaya cikti. Amerikada 1993 yilinin mart ayinda piyasaya cikan kitabinda Cola'nin formulunde kokain ve alkolun bulundugunu belirtti.

Formulde yer alan kokain maddesinin yer alip almadigi konusunda cevap vermekten kacinan Cola ureticileri, alkolun var oldugunu ise inkar etmediler.

Ey Muslumanlar Hala uyanmayacakmisiniz sizin dininizden olmayanlarin size zarardan baska bir katkisi olmaz!
Alıntıdır

asitli içeceklerin tümü ile yakından alakam olmadığı için kendimi şanslı hissediyorum :D

aman bu konuda pepsi konusuna dönmesin sonra ;)

haklısınız :)

23 yil kola fabrikasinda calisan birisinin naklettigi ... gelen iddia;

malumunuz kola denilen ürünün en temel hammaddesi meyan köküdür, ve meyan
kökü ile beslenen canlilar arasinda fare de bulunmaktadir. büyük
sirketler tonlarca üretim yaptiklari icin kepcelerle
toplamaktadirlar meyan köklerini ve tonlarca topladiklari için de fareleri
ayiklamaya ugrasmamakta daha dogrusu ugrasamamaktadirlar. bu yüzden
de meyan köklerini içindekilerle beraber preslemekte sadece kalan deri,
ayak, bacak parçalarini elekten geçirerek ayiklamaktadirlar. meyan kökünün
suyunun yaninda farenin kani, mide özsuyu vs. gibi sivilar da karismakta
renk siyah oldugu için estetik açidan bir sorun olmamaktadir. tabi
kola üretimi yapan sirketin kimyasal yöntemlerle bu özütü sagliga zararsiz
hale getirme ihtimali de var... bu olayi anlatan kisi calistigi 23
yil boyunca bi bardak bile kola icmemis...

alıntı

evet..iddia da oLsa , içinde oLmasa da; şüpheLiden uzak kaLmak gerek..hepsi ßir yana kardeşLerimiz için hz.ißrahim kıssasında ki karınca gißi oLmaLıyız...

evet..iddia da oLsa , içinde oLmasa da; şüpheLiden uzak kaLmak gerek..hepsi ßir yana kardeşLerimiz için hz.ißrahim kıssasında ki karınca gißi oLmaLıyız...

Bu tür mailler yıllardır posta kutumuzu doldurup duruyor. Ben şahsen hiçbirine zerre inanmadan siliyorum. Colada meyan kökü fare olduğu doğru olamaz. Çünkü merak edip konuyu araştırmıştım hatta bizzat fasbrikayada gitmiştim. Bal dök yala o kadar temizdi fabrika ve çalışanları.
Hem zaten adamlar kepçe teknolojisini değil ileri derecede teknolojik aletler kullanıyorlar. Reklam gibi olacak ama gerçektende el değmeden üretim bu olsa gerek.

gerçektende el değmeden üretim bu olsa gerek.

el değmeden üretilmesi bize o ürünün temiz ve helal olduna kafimidir?
yani gönül rahatlığıyla içebilirmiyiz?..
sadece yiyip içeceğimiz ürünlerde hijyen yeterli ve geçerlimidir?

ben o yazıyı bir alıntı olarak aldım,doğruluğu yanlışlığı tartışılır...ama tartışmanın anlamsız olduğu bir konu var ki bu ve benzeri ürünlerin tüketiminin davamıza vermiş olduğu zarar..bizler Allah yolunda elimizden gelen her türlü fedakarlığı göstermeliyiz..bu ürünleri içmeyelim,kaç defa söylendi bilmiyorum olayın diğer boyutu ama bir kez daha söyleyelim bu ürünlerden mümkün olduğunca uzak duralım...mecburiyet dışında keyfiyetse eğer uzak duralım...saygılar..

evet davamıza verdiği zararları da düşünmek lazım elbette ancak şunu da unutmamak lazım. asılsız suçlamalarla başkalarını karalamak da zararlı. doğruluğundan emin olmadan suçlamalar yapmak da yakışmaz eminim bize. colanın avukatı değilim sadece haksız suçlamalardan kaçınmak gerektiğine inanıyorum.

Kolanın Hiçmi Faydası Yok Demeyin Buyrun Colanın Faydaları05 Ağustos 2007 — admin
İçlerinden bazı yöntemleri deneyen arkadaşlar olumlu sonuçlar almışlar.Demedi demeyin.Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız bir çok şeyi
siz zaten daha önceden biliyordunuz (!)
ya da bilmeyenler “hadi canım, saçmalık “
diyeceklerdir.Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız, burada
anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir cola
parasıdır.Yani bir kutu Coca Cola veya Pepsi yeterliGelelim COCA COLA ve PEPSİ ile ne gibi pratik işler yapabileceğinize:

TUVALETİ TEMİZLEMEK İÇİN:Bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit hela başındaki lekeleri yok edecektir.KROM TAMPONLARDAKI PAS

LEKELERINI YOK ETMEK İÇİN :
Arabanın tamponunu Coca Cola”ya batırılmış bir sigara paketinin içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz.
Tertemiz olacaktır.

AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK İÇİN :
Bir kutu kolayı kutup başlarına dokun ve bütün çapak yok olsun.

PASLANMIŞ BİR CiVATAYI SÖKMEK İÇİN :
Coca-Colaya batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı cıvatayı uygulayınız. Bir kaç dakika sonra rahatlıkla dönecek ve çıkacaktır.

ELBİSENİZDEKİ YAĞ LEKESİNİ ÇIKARMAK İÇİN :
Bir kutu kolayı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın, deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın. Coca-cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım
edecektir.
Ayrıca araba ön camlarındaki her türlü kuş pisliği yapışan sinekler veya ağaçlardan dökülen toz , polen, yapışkan maddelerin çıkarılması en iyi madde
COCA COLA + PEPSI ”dir.

Haa… isterseniz bu çok kuvvetli temizleyicinin geriye kalanını içersiniz. Bakın bu da bir fayda
alıntı

??? ??? ??? :-X :-X :-X

Allaha Şükür ki evime sokmuyorum ...

dılımız tad alma kabılıyetını kaybetme durumu ıle karsı karsıya nasılmı; amerıkanın kolasını, algıdanın dondurmasını danonenın yogurdunu, nestlenın cıkolatasını, kentakının tavugunu, mec danıldsın hamburgerını vs vs yıyerek.
hıc bır haram madde ıcermıyor oldugu varsayımından hareketle yola cıksak bıle sorulması gereken sorular bıtmıyor. mesela 1 yıllık raf omru saglamak ıcın katılan maddeler nelerdır.

arkadaslar yazdıklarınız olumsuzlukların tamamına katılmakla bırlıkte garıp geleblır bunca onemlı zararları varken buda nerden cıktı dıyebılırsınız belkı ama tutamadım kendımı

s.a.

Daha önce mutlaka görmüşsünüzdür yalnızca bir hatırlatma babında bir ekleme yapmak istedim.

Alkol varmı?
Alkol yokmu? tartışmalarına açıklık getirmesi açısından ....

Devletin resmi raporundan alalım cevabı.
Buyrun....
http://www.habersaati.com/?m=map5302&c=3&s=20676

Güncel Haberler

MollaCami.Com