Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Dini Kadınlarla Bozmak

ÜLKEMİZDEKİ Müslümanların çok büyük kısmı günlük namazları terk etmiştir. Camiler bilhassa sabah namazlarında boştur. Din alimlerinin, fakihlerin, iman ve İslam hizmetkarlarının yapması gereken işlerin başında halkı namaz kılmaya çağırmak gelir.

Bazı Diyanet mensupları ise ne yapıyor?

Camiye gelmesi, cemaate katılması gereken erkekleri bırakmışlar, ibadet yerlerine kadınları doldurmaya uğraşıyor.

Bazı ilahiyatçılar ve Diyanetçiler aşırı Feminist kesildi.

Her işi bıraktılar camilere kadın doldurmak için çırpınıyorlar.

Evvelce böyle bir şey yoktu. Nereden çıktı bu?

Diyanet kadrolarına binlerce kadın müftü yardımcısı, kadın vaize, kadın öğretmen tayin edildi.

Hattâ büyük bir şehrimizde genç vaizelerden ve Kur'an kursu öğretmenlerinden oluşan bir ilahî korosu yapıldı.

Geçen Ramazan'da Ankara Hacı Bayram Camii bir yatsı namazında erkeklere kapatıldı, içeriye sadece kadınlar alındı.

Birileri İslam'ı bir Amazonlar dini haline mi getirmek istiyor?

Peygamberimizin (Salat ve selam olsun ona) hadis-i şeriflerini AB standartlarına ve normlarına göre ayıklamaya teşebbüs ettiler.

Feminizme uymayan hadisler varmış...

Fesubhanallah!.. Feminizm sapık ve bozuk bir ideolojidir. Dinimizin ikinci ana kaynağı olan hadisler böyle bir ideolojinin ışığında (karanlığında) ayıklanabilir mi?

Evet Feminizm Darvinizm, Marksizm gibi bozuk ve sapık bir ideolojidir.

Elbette yeni bir hadis kitabı hazırlanabilir ama böyle bir çalışmada ayıklama keleme kavramının yeri olamaz.

Resulullah Efendimiz ismet sıfatıyla sıfatlıdır ve onun mütevatir ve sahih hadisleri de bir tür vahiydir. Kur'an onun için "O kendi hevasından konuşmaz" diyor.

Efendimizden bize ulaşan bütün sahih hadisler hikmet kaynağıdır.

Hadisler çağdaşlığa, Feminizme, AB normlarına, Batı medeniyeti ölçü ve kıstaslarına, resmî Kemalist ideolojiye ve diğer şu veya bu beşerî sistemlere göre ayıklanamaz.

Böyle bir ayıklama büyük cür'et ve cinnet olur.

Birtakım dış güçler ve onların içimizdeki işbirlikçileri yeni bir İslam türetmek istiyor.

BOP İslamı, ılımlı/light İslam, ayıklanmış İslam...

Gerçek İslam münzeldir, yani indirilmiştir. Reformcular, yenilikçiler, değişimciler, Fazlurrahmancılar uydurulmuş bir İslam çıkartma çabasındadır.

Dinimizi Feminizmle bozmak istiyorlar.

Henüz fazla cesur değiller, taqiyye yapıyorlar.

Allah'ın Kur'anda erkek çocuklara bir hisse, kız çocuklarına yarım hisse verilmesi hükmüne karşıdırlar.

Kur'anın ve Şeriatın kesin ve zarurî bir hükmüne, emrine, yasağına karşı çıkanlar, muhalefet edenler dall ve mudildir.

Kadınları kullanarak dinimizi bozmak isteyen müfsidlerin oyunlarına gelmeyiniz, onlara kanmayınız.

Evet bu Feminist İlahiyatçılar ve Diyanetçiler ilhamlarını nereden alıyor?

Bu ilhamlar Rahmanî midir, şeytanî mi?

Muhterem İslam hanımları ve kızları!.. Bunlara alet olmayınız...

( İktibastır )

camilere kadinlarin gelmesinde ne sakinca var ki dinimizde boyle bi yasak yok

camilere kadinlarin gelmesinde ne sakinca var ki dinimizde boyle bi yasak yok

Büyük islam ilmihalini incelemenizi tavsiye ederiz.
Cevabı da orada net olarak göreceksiniz.

Bir çok camide kadınlarla erkekler hemen yan yana olan kapılardan giriyorlar.. Aynı kapıdan giriş olan cami bile var.. Namaz bitiminde de caminin önünde birilerini bekliyorlar o kadar erkek çıkarken camiden..

Özellikle bazı camilerde de şadırvandan abdest olacak kadınlar, kollarını ve başlarını açıyorlar abdest almak için.. İstanbuldaki büyük camilerde çok fazla görülen bir durum bu..
Namaz kılma yerleri farklı olsa bile aynı kapıdan girip çıkıyorlar, Bir de ziyaret vs, gezme için gelenler var.. Kapı tıklım tıklım oluyor.. Aynı kapıdan giriş yapmak için iteleme falan oluyor, hiç hoş olmuyor..

Rasülullah (s.a.v): "Kadının kocasına itaat etmesi ve onların hakkını bilmesi, erkeklerin kazandıkları sevaba denktir. Fakat kadınlardan bunu yapan pek azdır." buyuruyor.. Yani erkeklerin yaptığını yapınız ve ya ibadet yuvalarına, camilere doluşun demiyor.. Bunları yapmadan da aynı sevaba nail olunabiliyor..

Artık Dediğiniz gibi kadılar da vaiz olmaya, kuran kursu hocası olmaya başladı.. Şafi mezhebine göre, namazda kadın sesi duymak namazı bozuyor, kadına yanlışlıkla olsa bile dokunmak abdesti bozuyorken, Bir de kadınlardan ilahi korosu oluşturuyor.. Yazık..

Çok mühim ve yalış bilinen bir konu.. Teşekkürler paylaşım için Müderris kardeşim. Allah razı olsun..

paylaşım için müderris e
yorum için de selman-i pak a teşekkürler.

Gerçekten güzel ve tefekkür etmemiz gereken bir konu teşekkürler

Çok fazlaca kafamı kurcalayan mevzulardan biri.. çok güzel bir şekilde dile getirilmiş...
Bu değerli bilgiye bir 'aferin' verilir ;) =)

melisa bu konuda sana kesinlikle katiliyorum ....

arkasında namaz kılınacak sağlam imam ne kadar kaldı da ?

asıl problem bu bence...!

Dün yorum yapacaktım ama melisa kardeşim in bu konuda mesaj yazmasına kesin gözü ile baktıgım için bekledim gerçi ben daha agır yorum bekliyordum ama beni şaşırttı fazla dokundurmadan değinmiş
esasında bu konuda çok daha ince kadınlar camilere gelsin bence de cemaatten ayrı kalmasınlar bu sevap tan bu dereceden onları mahrum etmek haksızlık olur kanaatindeyim fakat dinimize aykırı olan durumları ortadan kaldırmak lazım şu an itibari ile kadınların bir kaç camiye gelmesinde bir sakınca görmüyorum çünkü cami imarı buna müsait ne erkek kadını görüyor ne de kadın erkeği bu durum diger camilerimizde de olsa bence bir problem yok sanırım ama günümüzde bu ayrıntı sadece bir kaç yeni yapılan cami için geçerli diğerleri Müderris kardeşimin belirttiği gibi dini esaslara uygun değil

(Aslında dediginiz gibi bilincsiz , şuursuz, edepsiz kadınlar camiye gelmesin.
bende rahatsızım şu anlardan ve taraftar değilim açıkçası ama Terbiye olmuş gerçekten Erkekleri rahatsız etmemenin bilincinde olan sadece Allah rızası ve ona ulaşmanın Toplu ibadetin huşusunu almanın niyeti ile olan gelsin de... şuan zor ...
önce eğitilecek, erkek avlamaya gelen bile olacak, rahatsızlık olacak ama sonra gerçek din için olanlar kalacak.)
Dediğiniz gibi ortam hazır olmadan zor ama olacak inşallah.
Allah razı olsun. Amacım üzüm yemek , bağcıyı dövmek değil.,Peygamberin (s.av.)vekillerine saygımız sonsuz , onlarda bizi şeytan olarak ilan etmesin yeter.
Kim dedi demeyin, bana çok dendi Kadın şeytandır diye isyanımı hoş görün.
Görmeden Rabbini sevenler cennet gibidirler, selam olsun o insanlara
Vakit kardeşim sizlere karşıyım mı zannedersiniz? Hayır sadece dinde olupta yasak olmayanları yasaklayanlara karşıyım. Bilirmisiniz umudumu kırmışlardı, bu zamanda Yunus olunmaz diye.. yola çıktım ister olsun, ister olmasın niyetim bu.

ben bi bayan olduğum halde melisa ya katılmıyorum. şu devirde şu zamanda kadının evinden çıkması bile doğru değil.bide kadının mescidi evidir diye hadis i şerif hatırlıyorum.bilmiyorum yanlışmıyım?

bende size katilmiyorum hanfendi cunku ben evde durunca mesala sigaraya veriyorum kendimi sacma sapan seyler yapyorum, suizanlara giriyorum... evde olunca bol bol kuruyorum agir depresyon korkularla yasiyorum. ibadetlerimi bile tabri caizse surune surune yapiyorum ama disari cikinca calisinca ve kursuma gidince buyuk bi askla evime geliyorum, o gun nerdeyse hic bir kotu dusunce olmuyor kendimi ise yaramis hissediyorum ve gayet etrfaimdaki insanlara husnu zan besliyorum...

Ne camiye , ne mescide ihtiyacım yok Elhamdülillah!
Tek sıkıntım , ihtiyacım olduğu zaman namaz kılabilecek bir alan, gerisi sizin olsun.
Sahi bu melissa demiş ? kadınlar camiye gelsin mi? gelmesin mi? demiş ben bile anlamadım?
Sen ne anladın aişegül kardeşim de melissanın fikrine karşısın :D
Kadını çoktan dışarı çıkarttılar be gülüm PARA için kölelik için...
Camiye girerse hiç olmazsa Rabbine dönmek aklına girer.
Rabbim Hakikat ilminden versin, Ya Rab cahil olmaktan, ahmak olmaktan sana sığınırım

kardeşimiz çok güzel bi şey paylaşmış cahiliye devrine döndük. eskiden kadının bi değeri yoktu şimdide öyle herşeyde bayanlar teşhir amaçlı kullanıldığı gibi sonunda dini zayıflatma çabasınada alet etmişler bayanları.göz zinasından korkan hele hiç kimse kalmamış sokakta nerde gezersen gez ister kapalı ol ister açık ister camide ol ister pazarda ister evli ol bekar ol haram olan bakışlara maruz kalıyoruz bi kadın olarak çok sitemim var.ben gibi rahatsız olan kardeşlerimiz için tek çare evinden hiç çıkmamak bu benim görüşüm.diğer kardeşlerimin görüşlerinede saygılıyımdır elhamdülillah.ortamı germeye gerek yok.

Hadi birazda İslamın asıllarına hep beraber gidelim bilgileri tazeleyelim öğrenelim.
Dinimizde kadın kocasından izinsiz nafile oruç tutamaz
yine aynı şekilde nafile hacca kocasından izinsiz gidemez
izinsiz misafirliğe bile gidemez.
aişegül kardeşimizin de yazdığı gibi kadının mescidi evidir hadisi şerifi de var
Bunlar dinimizde fıkıh kitaplarında mevcut iken şöyle olsa da böyle olsa da bana göre olmaz veya olur dinimiz bozulmaz demek vesaire gibi sözler yazmamız abesle iştigaldir...

Güncel Haberler

MollaCami.Com