Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Hızlı Ateistten alışılmış sorular

ah canım :D hala inkar diyor peki soru soruyorum sana iyi oku. zeusa inanıyor musun? hayır mı? neden onu inkar ediyorsun? noldu inkarcı pozisyona düşmüşmü oldun?
ayrıca üzgünüm cani ve sapık biri olmadığım için tanrına hiç inanamıcam. sana basit bir söz söylüyorum biraz düşünme yetin varsa düsün. " eğer ben cennette olsaydım ve cehennemde milyarlarca insanın yandığını bilseydim işte gerçek cehennem bu olurdu" aramızda ki fark biz neye inanıp inanmadığınza değil ne kadar merhametli ve iyi olduğuza değer veririz.

şimdi ben zeusa inanıyorum evet o bir mitolojidir. ben bu mitolojinin varlığını biliyorum bu bir yunan mitolojisidir. bu mitolojinin bundan daha fazla bir iddiası yoktur. yani dünyada gerçekdende zeusa tapanlar hiç bir zaman olmadı.

cehennemde milyarlarca insanın yanacağını kim biliyor, eğer o kadar merhametli olsaydın insanlar için gece gündüz Allaha dua ederdin.

yani hadi islama inanmıyorsun başka dinlere neden inanmıyorsun çünkü çoğu aynı kaynakdan ve benzer öğütleri var.

insan bi kere kendi inanmasa bile başkalarının inanmasına engel olmaz çünkü din denen olgu özünde iyiliği güzelliği emreder, semavi olsun olmasın buda nın öğretisi bile bu yöndedir. yani insan yanlış dine bile inansa esasında iyiliği ve güzelliği uygulama yolunda gider kendi hatalarını ve yanlışlarını düzeltmeye çalışır. ancak sen o kadar kötü bir insansın ki kendin inanmasan bile başkalarınında inanmasını ve kendilerini düzeltmelerini engellemeye çalışıyorsun.

bir laf var, iyiler iyiliklerini kötüler kötülüklerini yaymaya çalışırlar diye.

ikimizin durumu da aynen böyle.

neden kendisine yalakalık edilmesini istemesin ki , kendisi öyle istiyor olamaz mı? sen öyle istiyorsun diye o öyle istemeyecek mi? ben seni yarattım karşılığındada bana tapın demesi yanlışmı, yanlışsa bu senin gururuna göre mi yanlış neye göre yanlış bunuda açıkla

ben hurilerden memnunum, homolukda bi yere kadar oluyor bi yaşdan sonra homolukda hikaye bi süre sonra göt kaldırmıyor , gen men hikaye. bi zaman sonra yani yaşın 50-60 ları geçtikden sonra o göt başına iş açar demedi deme :) yani o işi en fazla 30-40 sene yaparsın. bu arada bu kininin nedenide belli oldu, iyi açık ettin kendini. Allah homoluğa izin verseydi sanırım ona ilk tapan sen olurdun :)

Allah ın bişeyleri sonradan öğrendiğini nasıl uydurdun onuda anlayamadım. ne içiyorsun sen çok merak ettim.

Hala imanı ve inanmayı akılda ve mantıkda arıyorsun.

Hz. Allah tüm ruhları yarattığında onlara şöyle dedi ben sizin rabbiniz değilmiyim. herkes evet rabbimizsin dediler. Ama kimisi severek kimisi sevmeyerek. Hz. Allahda dediki ben sizin kalplerinizide bilirim.

şimdi sen onu ruhunda özünde sevdiysen Hz. Allah kendisini sevmeni sağlıyor bu yolu sana açıyor. ama ruhunda özünde ona karşı bir sevgi yoksa o zaman kendisinden uzaklaştırıyor. Allahu teala kötü olsaydı dünyayı imtihan mekanı yaratmazdı. Şeytanı hiç yaratmazdı. şeytan dahi Hz. Allahın rahmetine vesiledir.

İnsan ölene kadar tövbe edebilir, Hz. Allah tövbe edenin tövbesini kabul edeceğini beyan etmişdir.

Şeytanın varlığı insanlara rahmettir çünkü günah işlediklerinde işi şeytana yüklemek daha kolay. en azından bir saptıran var :)

işte bakış açısı ne kadar farklı.

bu arada o günahından tövbe edersen Allah senide affeder, bu kadar karamsal olma...

12 kişiye tecavüz ve 4 insan öldüren bir hristiyan müslüman olursa cennete gidecek öyle mi? midemi bulandırıyor bu tanrın :D
homoseksüel değilim ama gen men hikaye demenden zerre bilim bilmediğin belli :D
şeytan o kadar kudretli ki göz göre göre tanrına baş kaldırıyor ve tanrın hiçbirşey yapamıyor yarışa giriyorlar öyle mi?
kuran okursna kuranın tanrısının sonradan bişeyler öğrendiğini bildiğini anlarsın mesela savaş zamanı "100 kişi 1000 kişiyi yener" diyor sonra biz zayıflığınızı bildik 100 kişi 200 kişiyi yener diyor

şimdi ben zeusa inanıyorum evet o bir mitolojidir. ben bu mitolojinin varlığını biliyorum bu bir yunan mitolojisidir. bu mitolojinin bundan daha fazla bir iddiası yoktur. yani dünyada gerçekdende zeusa tapanlar hiç bir zaman olmadı.

cehennemde milyarlarca insanın yanacağını kim biliyor, eğer o kadar merhametli olsaydın insanlar için gece gündüz Allaha dua ederdin.

yani hadi islama inanmıyorsun başka dinlere neden inanmıyorsun çünkü çoğu aynı kaynakdan ve benzer öğütleri var.

insan bi kere kendi inanmasa bile başkalarının inanmasına engel olmaz çünkü din denen olgu özünde iyiliği güzelliği emreder, semavi olsun olmasın buda nın öğretisi bile bu yöndedir. yani insan yanlış dine bile inansa esasında iyiliği ve güzelliği uygulama yolunda gider kendi hatalarını ve yanlışlarını düzeltmeye çalışır. ancak sen o kadar kötü bir insansın ki kendin inanmasan bile başkalarınında inanmasını ve kendilerini düzeltmelerini engellemeye çalışıyorsun.

bir laf var, iyiler iyiliklerini kötüler kötülüklerini yaymaya çalışırlar diye.

ikimizin durumu da aynen böyle.

şimdi bakalım. zeusa hiç tapan olmadı mı? tapınakları kurbanları hiç olmadı mı? tarih bilgisinden kaldın.
cehennemde milyarlarca insan yanacağını nerden biliyorsun derken din bilgisinden kaldın. biz o gün geldiğinde cehenneme sorarız doldun mu diye oda daha yok mu der demez mi dinin? ayrıca insanları o kadar önemsiyorum ve merhametliyim ki bir doktorum.
evet dinlerin çoğu aynı kökenden. mesela kuran incil ve tevrattan çalıntı. incil tevrat ve sümerden tevratta sümerden çalıntı. nasıl bir bağlantı? ispatlanabilir. ve tüm tek tanrılı dinler çok tanrılı dinlere dayanır. diğer dinlerde ki tanrılar sizde ki melekler.
ben dinlere inanmam evet. buda bir filizoftur ve taktir ederim evet. ama dinler iyiliği öğütlüyor demek bir dinazoru getirip onda ki bir pireye işte din bu demektir. dinlerde iyilik çok azdır dinler inanmaya ve yakalığa dayanır. iyilik dediğin recm,mürdedi öldürmek,kırbaçlamak,el ayak kesmek,el kesmek vs. ise ben sizin gözünüzde iyi olmayı reddiyorum.

anana bacına tecavüz etseler
malını mülkünü çalsalar

o zaman görürüm ben seni

anana bacına tecavüz etseler
malını mülkünü çalsalar

o zaman görürüm ben seni

heh ana bacıcı liselide geldi :D tanrın küçük kızlar tecavüze uğrarken izliyor demi? yada peygamberin savaş esirine tecavüz edilmesini onaylıyor dimi? hala konuşuyorsun ya tebrikler. yüz yok yani.

karakefen26 bahara çıkmış danalar gibi, koştukca koşuyor, daldan dala atlıyor.. bütün maymunluğunu bütün şebekliğini gösteryor.. sonrada büyük bir zafer edası ile birasını yudumlayıp, afyonlu sigarasından bir fırt çekiyor..

bir yorumda ortaya attığın her yazı ayrı ayrı ele alınabilecek üzerinde teker teker müzakere edilecek şeyler ve zaten çoğuda bütün ateistlerce direk AZGINCA saldırılan terbiyeden edepten yoksun şeyler..

böyle bir yere layık mı peki bu konular? hayır değil zaten karakefen26 'nın ateşi inince yazıları da layık olduğu kenara çekilecektir..

ama anlaşılan çok fazla doldurulmuş.. ve şişme balon gibi tek toplu iğneye muhtaç patlamaya

* * *

tekrar ediyorum: kendi kafanızda bir İSLAM yazmışsınız.. kendi kafanıza göre bir DİN türetmişsiniz. kuranı hadisleri kendi zeka seviyenize göre yorumlayıp yeniden biçimlendirmişsiniz.. sahip olduğunuz din ateizm değil ANTİ-İSLAM diyebileceğimiz yeni bir oluşum.. tek varlığınız bu kendi kafanızda yazdığınız ürettiğiniz var ettiğiniz yeni bir inanç sitemi.. peygamberiniz ise turan tursun denen yeni dönem ingiliz lawrancesi... yazdıklrınız ise onun kitabından yeni peygamberinizin ayetleri hadisleri..

Siz gerçekye yaşanan islam hakkında hiç birşey bilmiyor bihabersiniz.. yaptığınız şey yeni dininiz ANTİ-İSLAM'ın propagandasını yapmak ve insanlara ulaştırmaya çalışmak... o dinin yılmaz savunucusu büyük havarilerisiniz.. örneğin asla hristiyanlık sizi ilgilendirmez, asla yahudilik değildir derdiniz.. yeni kurulan dininizin sponsorları ile sorunuzun olması da zaten beklenemez..

yeni oluşum yeni din vs dediğimize bakmayın.. temelliriniz 1950 li yıllarda atıldı.. internet ise sizin dinizin CİHAD'ını yapmanız için büyük bir araç oldu.. sizi besleyenlerin hedefi ise 1915 çanakkale ruhunu yok etmek..

bu satırları nerenizle gülüyorsunuz bilmiyorum.. umarım gülerken çıkan gözyaşlarınız hayatınızda yeni bir başlangıcın ilk damlaları olur..

ateizm temalı yeni diniz ile alakalı yazdığınız propaganda dolu sloganlarınızın her birine ayrı ayrı cevap yetiştirmeyi düşünmüyorum.. zaten yıllardır mensubu olduğun dindeki diğer HAVARİ ve MİSYONER arkadaşlarına sürekli verdik..

bence biraz kendi kızının ırzına geçen peygamberleri anlatan kitaplarla haşir neşir olun... buradan biraz onları verin veriştirin de sizin ADAM olduğunuzu görelim hep islam hep islam olmuyor.. yürekliliğinizi görelim de biraz beraber omuz omuza incili tevratı eleştirelim..

sevgi ile ;)

heh ana bacıcı liselide geldi :D tanrın küçük kızlar tecavüze uğrarken izliyor demi? yada peygamberin savaş esirine tecavüz edilmesini onaylıyor dimi? hala konuşuyorsun ya tebrikler. yüz yok yani.

evet o izliyor ve ayetde te söylüyor, biz kötülere bir müddet veririz, o vakit bittiği zaman vay o kötünün haline, diye.

şeytanada diyor sen müddet verilenlerdensin diye.

sana ne kadar müddet verildi :)

karakefen26 bahara çıkmış danalar gibi, koştukca koşuyor, daldan dala atlıyor.. bütün maymunluğunu bütün şebekliğini gösteryor.. sonrada büyük bir zafer edası ile birasını yudumlayıp, afyonlu sigarasından bir fırt çekiyor..

bir yorumda ortaya attığın her yazı ayrı ayrı ele alınabilecek üzerinde teker teker müzakere edilecek şeyler ve zaten çoğuda bütün ateistlerce direk AZGINCA saldırılan terbiyeden edepten yoksun şeyler..

böyle bir yere layık mı peki bu konular? hayır değil zaten karakefen26 'nın ateşi inince yazıları da layık olduğu kenara çekilecektir..

ama anlaşılan çok fazla doldurulmuş.. ve şişme balon gibi tek toplu iğneye muhtaç patlamaya

* * *

tekrar ediyorum: kendi kafanızda bir İSLAM yazmışsınız.. kendi kafanıza göre bir DİN türetmişsiniz. kuranı hadisleri kendi zeka seviyenize göre yorumlayıp yeniden biçimlendirmişsiniz.. sahip olduğunuz din ateizm değil ANTİ-İSLAM diyebileceğimiz yeni bir oluşum.. tek varlığınız bu kendi kafanızda yazdığınız ürettiğiniz var ettiğiniz yeni bir inanç sitemi.. peygamberiniz ise turan tursun denen yeni dönem ingiliz lawrancesi... yazdıklrınız ise onun kitabından yeni peygamberinizin ayetleri hadisleri..

Siz gerçekye yaşanan islam hakkında hiç birşey bilmiyor bihabersiniz.. yaptığınız şey yeni dininiz ANTİ-İSLAM'ın propagandasını yapmak ve insanlara ulaştırmaya çalışmak... o dinin yılmaz savunucusu büyük havarilerisiniz.. örneğin asla hristiyanlık sizi ilgilendirmez, asla yahudilik değildir derdiniz.. yeni kurulan dininizin sponsorları ile sorunuzun olması da zaten beklenemez..

yeni oluşum yeni din vs dediğimize bakmayın.. temelliriniz 1950 li yıllarda atıldı.. internet ise sizin dinizin CİHAD'ını yapmanız için büyük bir araç oldu.. sizi besleyenlerin hedefi ise 1915 çanakkale ruhunu yok etmek..

bu satırları nerenizle gülüyorsunuz bilmiyorum.. umarım gülerken çıkan gözyaşlarınız hayatınızda yeni bir başlangıcın ilk damlaları olur..

ateizm temalı yeni diniz ile alakalı yazdığınız propaganda dolu sloganlarınızın her birine ayrı ayrı cevap yetiştirmeyi düşünmüyorum.. zaten yıllardır mensubu olduğun dindeki diğer HAVARİ ve MİSYONER arkadaşlarına sürekli verdik..

bence biraz kendi kızının ırzına geçen peygamberleri anlatan kitaplarla haşir neşir olun... buradan biraz onları verin veriştirin de sizin ADAM olduğunuzu görelim hep islam hep islam olmuyor.. yürekliliğinizi görelim de biraz beraber omuz omuza incili tevratı eleştirelim..

sevgi ile ;)

alparslan henüz açılamadı alışacak :D öncelikle dinini senden iyi bildiğim için hadis ayetlerle konuştuğum tek birşeye cevap veremiyorsun. burda hristiyanlığı konuşsam hakkında hiç ama hiç bilmediğin bir din hakkında bana ne yanıt verebilirsin? burası islam sayfası değil mi?
turan dursunu öldürende sizler gibi yobazlar değil mi? hangi düşüncenin üstesinden gelebildiniz? adam sizin bi ara övündüğünüz en iyi müftü değil miydi?
hristiyanlık reform hareketinden sonra toparlamaya başladı ama saçma olduğunu asla değiştirmeyecek islam ve yahudilikte aynı oranda saçma. sen benim tüm dinlere ayrı ayrı baktığımımı sanıyorsunuz? anti-islam ne la? :D
bana terbiyen bahsederken peygamberini baz alıyorsan ben terbiyesiz olmaya razıyım o kadar azgın bir ayı değilim pardon.
satırlarına ağzım yetmez gülmeye :D
incil ve tevratı da çok iyi bilirim buyur eleştirelim hemen. ben varım.

evet o izliyor ve ayetde te söylüyor, biz kötülere bir müddet veririz, o vakit bittiği zaman vay o kötünün haline, diye.

şeytanada diyor sen müddet verilenlerdensin diye.

sana ne kadar müddet verildi :)

merhametli bir tanrı kötülük karşısında birşey yapmıyorsa kötüdür.

sen kendini düşün o kızın tüm hayatını yok edince ailesi tarafından öldürülünce huzurlu mu olursun?
şeytanla cocuk gibi iddalaşan tanrı dediğimde bu zaten.
bana bir süre verilmedi. süremi fizik ve kimya belirler ancak.

bozacının şahidi şıracı :)

turan dursunun havarileri

en iyi müftüymüş zamanında

tuzlayımda kokmasın, duyanda zamanında peygambermiş sanacak.

dibine kadar müftü olsa ne olacak ?

sen Kuranı Kerimi iyi bilsen ne olacak, onun ruhunu özünü anlayamadıkdan sonra.

dünyada şu anda hrıstiyan + yahudi + müslüman + ateşe tapan + budist 7 milyar civarında insan var.

hepsi yanlış bi sen doğrusun öylemi :)

bu bakırköydekiler bile senden akıllıdır ben sana söyleyim.

bozacının şahidi şıracı :)

turan dursunun havarileri

en iyi müftüymüş zamanında

tuzlayımda kokmasın, duyanda zamanında peygambermiş sanacak.

dibine kadar müftü olsa ne olacak ?

sen Kuranı Kerimi iyi bilsen ne olacak, onun ruhunu özünü anlayamadıkdan sonra.

dünyada şu anda hrıstiyan + yahudi + müslüman + ateşe tapan + budist 7 milyar civarında insan var.

hepsi yanlış bi sen doğrusun öylemi :)

bu bakırköydekiler bile senden akıllıdır ben sana söyleyim.

selman anancılık bittimi? kısa tutttun lselim benim.
öncelikle bi aç bak bakalım eski dosyalarınızı. örnek din adamıdır eski arapçayı en iyi bilenlerden birisidir. he yok ben almıyım diyorsan o ayrı bilgi zorla olmaz.
ben kuranı bildiğim için inanmıyorum ya zaten :D saçma cahilce ve basit anlamıyla tam 7.yy arapları tarafından yazılabilecek bir kitap.
dünya üzerinde tapılan şuanda yaklaşık 3 bin tanrı var herkes yanılıyor sen doğrusun öyle mi? aynı mantık değil mi?

merhametli bir tanrı kötülük karşısında birşey yapmıyorsa kötüdür.

sen kendini düşün o kızın tüm hayatını yok edince ailesi tarafından öldürülünce huzurlu mu olursun?
şeytanla cocuk gibi iddalaşan tanrı dediğimde bu zaten.
bana bir süre verilmedi. süremi fizik ve kimya belirler ancak.

yazık sana ki süreni varlığı ve ilmi her geçen gün değişen bir takım bilgilere bağlıyorsun.

senin bu cevabın şuna benziyor. yapılan arabanın ömrünü boyasına bağlamasına benziyor. Halbuki sahibi onu isterse garajda yatırır 100 yıl sağlam tutar isterse tarlaya sürer 1 senede haşatı çıkar. senin sahibinde sen istesende istemesende sana bir ömür biçti, ister bunu iyiye kullan ister bunu kötüye kullan.

işte o seni inkarına rağmen ve her gün isyan etmene rağmen ne günah işlersen işle anında yoketmeyecek kadar rahmetine boğmuş. sen eminol o analara bacılara tecavüz edenlerden çok daha kötüsün Allah'ın nazarında çünkü tecavüz edenin kötülüğü kendisine ve tecavüz ettiği kişiyedir.

Senin kötülüğün genç beyinleri zehirlemek olduğu için hepsinden zelilsin , Aşşağıdasın.

Benim Rabbim olan Hz. Allah sana hala nefes almayı lütfediyorsa bilki o bunun rahmetindendir.

Senden daha kötüleride nasiplendi bu rahmetten ama unutma rahmet sadece kafirlere bu dünyada verilir, öteki tarafa eliniz boş gideceksiniz.

Tabi sen o zamanda dersin ben inanmıyorum diye bizde görürüz seni ve senin gibileri...

bir kere insanda biraz akıl olsa yazdıklarında biraz ustrup olur, nereye saldıracağını bilmeyen ağzından salyalar akan köpekler gibi ne yazacağını şaşırmış bir haldesin. sanıyorum bu ateşin helakinin yakınlığındandır zira bilirsin eceli gelen köpek cami duvarına işermiş.

selman anancılık bittimi? kısa tutttun lselim benim.
öncelikle bi aç bak bakalım eski dosyalarınızı. örnek din adamıdır eski arapçayı en iyi bilenlerden birisidir. he yok ben almıyım diyorsan o ayrı bilgi zorla olmaz.
ben kuranı bildiğim için inanmıyorum ya zaten :D saçma cahilce ve basit anlamıyla tam 7.yy arapları tarafından yazılabilecek bir kitap.
dünya üzerinde tapılan şuanda yaklaşık 3 bin tanrı var herkes yanılıyor sen doğrusun öyle mi? aynı mantık değil mi?

onlarda bile en azından kendilerini birisinin yarattığını kabul edecek akıl var, sende o bile yok.

Firavunun İbretlik Resmi

Firavunun son hali,

senden öncede senin gibilerden çok vardı.

Önce Allah yok dersiniz,

Sonrada ben Tanrıyım bana tapın dersiniz.

Kendini çok bişey sanma :)

"Biz, İsrailoğulları'nı denizden geçirdik; Firavun ve askerleri azgınlıkla ve düşmanlıkla peşlerine düştü. Sular onu boğacak düzeye erişince (Firavun): "İsrailoğulları'nın kendisine inandığı (ilahtan) başka ilah olmadığına inandım ve ben de Müslümanlardanım" dedi. Şimdi, öyle mi? Oysa sen önceleri isyan etmiştin ve fesat çıkaranlardandın. Bugün ise, senden sonrakilere bir ayet (tarihi bir belge, ibret) olman için seni yalnızca bedeninle kurtaracağız (herkese cesedini göstereceğiz). Gerçekten insanlardan çoğu, bizim ayetlerimizden habersizdirler." (Yunus Suresi, 90–92)

yazık sana ki süreni varlığı ve ilmi her geçen gün değişen bir takım bilgilere bağlıyorsun.

senin bu cevabın şuna benziyor. yapılan arabanın ömrünü boyasına bağlamasına benziyor. Halbuki sahibi onu isterse garajda yatırır 100 yıl sağlam tutar isterse tarlaya sürer 1 senede haşatı çıkar. senin sahibinde sen istesende istemesende sana bir ömür biçti, ister bunu iyiye kullan ister bunu kötüye kullan.

işte o seni inkarına rağmen ve her gün isyan etmene rağmen ne günah işlersen işle anında yoketmeyecek kadar rahmetine boğmuş. sen eminol o analara bacılara tecavüz edenlerden çok daha kötüsün Allah'ın nazarında çünkü tecavüz edenin kötülüğü kendisine ve tecavüz ettiği kişiyedir.

Senin kötülüğün genç beyinleri zehirlemek olduğu için hepsinden zelilsin , Aşşağıdasın.

Benim Rabbim olan Hz. Allah sana hala nefes almayı lütfediyorsa bilki o bunun rahmetindendir.

Senden daha kötüleride nasiplendi bu rahmetten ama unutma rahmet sadece kafirlere bu dünyada verilir, öteki tarafa eliniz boş gideceksiniz.

Tabi sen o zamanda dersin ben inanmıyorum diye bizde görürüz seni ve senin gibileri...

bir kere insanda biraz akıl olsa yazdıklarında biraz ustrup olur, nereye saldıracağını bilmeyen ağzından salyalar akan köpekler gibi ne yazacağını şaşırmış bir haldesin. sanıyorum bu ateşin helakinin yakınlığındandır zira bilirsin eceli gelen köpek cami duvarına işermiş.

insan kendi yarattığı tanrısına inan tek canlı türüdür.
senin o allah dediği aciz bırak bana bişey yapmayı tek yaprak oynatamaz. süperman dan farkı yok onun sadece hikayeler kurgulardan oluşan bir hayal kahramanı işte. peki öteki dünya olduğunu varsay ve muhammed sizi kandırmış olsun gerçek tanrı zeus ise sen ne yapacaksın?
mesela filistine giren tankların önüne kendi atarak durdurmaya çalışan yahudi bir kadın senin tanrın tarafından cehenneme atılacaksa bu tanrı merhametlidir öyle mi? he canım hitlerde hümanistti.

Ateizm

MollaCami.Com