Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Osmanlıca ve Kürtçe seçmeli ders oluyor!

Bakın burası nezih bir forum ve siyaset tartışma yeri değil.
Cumhuriyet kelimesini kullanmadım.
Benim kast ettiğim şey yukarıda yazılıdır.
Sizin anladığınız sizi bağlar.
Siz anladığınız anlam üzerinden beni hedefe koydunuz,
S.H.T. k.s. Hazretlerinin düşmanı, onu yıpratan süreçlerin de taraftarı gibi gösterdiniz.
Bana iftirada bulundunuz.
Bu sözlerinizi geri almazsanız ahirette geri almak zorunda kalırsınız.

Kimse sizin düşündüğünüz gibi olaya bakmak zorunda değil.
Fikirlerinizi bana veya başkalarına dayatmaktan vazgeçin.
Fikirlere saygı diye bir şey var.
Dersiniz ki, bana göre yanlış düşünüyorsunuz, bence böyle olmalıdır ama fikrinize saygılıyım.
Ben de derim ki, ben de şöyle şöyle düşünüyorum ama sizin fikrinize de saygı duyuyorum.
Bitti.
Ne uzatıp da işi iftiraya kadar vardırıyorsunuz?
Lütfen beni muhatap alacak tek bir yazı daha yazmamanızı istiyorum.
Size kötü söz ve iftiralarınızı da iade ediyorum.
Selametle kardeşim.

burda kendi ana dilini ogrenmede bi yasaklama yok....ama okullara kadar sokulmasinda sorun var...siz saniyomusunuz o ulkede bosnaklar cok az diye kesinlikle deil cir cir eden de yok... ikinci olarak burda zatlara bi dil uzatilmamis ama siz konuya dahil edilmis...cafcafli cumlelerle yazamiyorum kusura bakmayin... turkiyede yasayan bosnaklarin listesini yoluyorum

Türkiye'deki Boşnak Köyleri İL
İLÇE
KÖY

Adana
Ceyhan
Hamidiye

Adana
Ceyhan
Mercimek

Adana
Yumurtalık
Hamzalı

Adana
Yüreğir
Ünlüce

Afyon
Sandıklı
Alacami

Amasya
Gümüşhacıköy
Maden

Ankara
Kızılcahamam
Yukarıkise

Ankara
Haymana
Kesikkavak

Ankara
Nallıhan
Tekirler

Ankara
Polatlı
Avşar

Ankara
Polatlı
Çimenceğiz

Ankara
Polatlı
Karapınar

Ankara
Polatlı
Ördekgölü

Ankara
Yenimahalle
Fevziye

Antalya
Akseki
Çimi

Antalya
Elmalı
Zümrütova

Aydın
İncirliova
Beyköy

Aydın
Söke
Güllübahçe

Balıkesir
Ayvalık
Küçükköy

Balıkesir
Ayvalık
Sarımsaklı

Balıkesir
Erdek
Balıklı

Balıkesir
Erdek
Harmanlı

Balıkesir
Erdek
Ocaklar

Balıkesir
Sındırgı
Işıklar

Balıkesir
Susurluk
Alibey

Bursa
İnegöl
Esenköy

Bursa
İnegöl
Fındıklı

Bursa
İnegöl
İnayet

Bursa
İnegöl
Lütfiye

Bursa
İnegöl
Mesruriye

Bursa
Karacabey
Fevzipaşa

Bursa
Kestel
Turanköy

Bursa
Orhangazi
Yeniköy

Çanakkale
Biga
Kalafat

Çanakkale
Biga
Kanlıkısık

Çanakkale
Gökçeada
Tepeköy

Çanakkale
Lapseki
Çataltepe

Çanakkale
Lapseki
Nusretiye

Edirne
Merkez
Bosna

Edirne
Havsa
Bostanlı

Edirne
Havsa
Köseömer

Edirne
Keşan
Yeniceçiftlik

Edirne
Süleoğlu
Akardere

Edirne
Uzunköprü
Çakmak

Edirne
Uzunköprü
Sipahi

Elazığ
Merkez
Akçakiraz

Elazığ
Merkez
Yurtbaşı

Elazığ
Merkez
Yazıkonak

Erzincan
Merkez
Yaylabaşı

Erzincan
Çayırlı
Balıklı

Erzincan
Çayırlı
Hınzırlı

Erzincan
Tercan
Beğendik

Erzincan
Tercan
Çadırkaya

Erzincan
Tercan
Muhacir

Eskişehir
Mihallıçık
Yaylaköy

Eskişehir
Sivrihisar
Güvemli

Eskişehir
Sivrihisar
Hüdavendigar

Eskişehir
Sivrihisar
Paşakadın

İstanbul
Çatalca
Binkılıç

İstanbul
Silivri
Büyükçavuşlu

İstanbul
Silivri
Değirmenköy

İstanbul
Silivri
Seymen

İstanbul
Şile
Yeniköy

İzmir
Aliağa
Çakmaklı

İzmir
Bornova
Çiçekli

İzmir
Bornova
Doğanlar

İzmir
Bornova
Gökdere

İzmir
Bornova
Naldöken

İzmir
Buca
Karaağaç

İzmir
Buca
Kaynaklar

İzmir
Buca
Kırıklar

İzmir
Çeşme
Alaçatı

İzmir
Çeşme
Dalyanköy

İzmir
Çeşme
Ilıcalar

İzmir
Çeşme
Paşalimanı

İzmir
Çeşme
Şifne

İzmir
Gaziemir
Seydiköy

İzmir
Kemalpaşa
Halilbeyli

İzmir
Ödemiş
Karakova

İzmir
Ödemiş
Mescitli

İzmir
Ödemiş
Ovakent

İzmir
Torbalı
Dağkızılca

İzmir
Torbalı
Doğancılar

İzmir
Torbalı
Tahtalı

İzmir
Urla
Nohutalan

İzmir
Urla
Zeytinalan

Kahramanmaraş
Merkez
Önsen

Karaman
Merkez
Göztepe

Karaman
Merkez
Yuvatepe

Kayseri
Yeşilhisar
Başköy

Kırklareli
Merkez
Dereköy

Kırklareli
Merkez
İnece

Kırklareli
Merkez
Kavakdere

Kırklareli
Merkez
Kavaklı

Kırklareli
Merkez
Kocahıdır

Kırklareli
Merkez
Kuzulu

Kırklareli
Merkez
Ulukonak

Kırklareli
Merkez
Yoğuntaş

Kırklareli
Demirköy
Balaban

Kırklareli
Demirköy
Gökyaka

Kırklareli
Demirköy
Hamdibey

Kırklareli
Kofçaz
Taştepe

Kırklareli
Pınarhisar
Yenice

Kırklareli
Vize
Aksicim

Kırklareli
Vize
Balkaya

Kırklareli
Vize
Evrencik

Kırklareli
Vize
Hasbuğa

Kocaeli
Karamürsel
Akkanat

Kocaeli
Karamürsel
Hayriye

Kocaeli
Karamürsel
İhsaniye

Kocaeli
Karamürsel
İnebeyli

Kocaeli
Karamürsel
Karapınar

Kocaeli
Karamürsel
Semetler

Kocaeli
Karamürsel
Oluklu

Kocaeli
Karamürsel
Tahtalı

Kocaeli
Karamürsel
Taşağıl

Kocaeli
Karamürsel
Yalakdere

Kocaeli
Karamürsel
Valideköprü

Kütahya
Merkez
Akköprü

Kütahya
Merkez
Çayca

Kütahya
Merkez
Parmakören

Kütahya
Tavşanlı
Beke

Manisa
Merkez
Karaağaçlı

Manisa
Merkez
Sancaklıbozköy

Manisa
Merkez
Sancaklıçeşmebaşı

Manisa
Merkez
Sancaklıiğdecik

Manisa
Merkez
Sancaklıkayadibi

Manisa
Merkez
Sancaklıuzunçınar

Manisa
Merkez
Selimşahlar

Manisa
Akhisar
Beyoba

Manisa
Akhisar
Sazoba

Manisa
Saruhanlı
Burhaniye

Manisa
Saruhanlı
İshakçelebi

Manisa
Saruhanlı
Kumkuyucak

Manisa
Saruhanlı
Lütfiye

Manisa
Saruhanlı
Nuriye

Manisa
Saruhanlı
Tiyenli

Niğde
Merkez
Hasaköy

Niğde
Merkez
Konaklı

Niğde
Merkez
Kumluca

Niğde
Merkez
Uluağaç

Ordu
Fatsa
Mağazalarbaşı

Osmaniye
Düziçi
Pirsultanlı

Rize
Merkez
Kasarcılar

Sakarya
Merkez
Aralık

Sakarya
Merkez
Çaykışla

Sakarya
Merkez
Erenler

Sakarya
Merkez
Kuruçeşme

Sakarya
Merkez
Selahiye

Sakarya
Merkez
Serdivan

Sakarya
Merkez
Yazlık

Sakarya
Akyazı
Batakköy

Sakarya
Akyazı
Kuzuluk

Sakarya
Ferizli
Değirmencik

Sakarya
Karasu
Kurumeşe

Sakarya
Kocaali
Aktaş

Sakarya
Kocaali
Kestanepınarı

Sakarya
Kocaali
Küplük

Sakarya
Pamukova
Oruçlu

Sakarya
Sapanca
Ünlüce

Sakarya
Söğütlü
Akarca

Samsun
Bafra
Karpuzlu

Samsun
Bafra
Türbe

Samsun
Bafra
Osmanbeyli

Samsun
Havza
Sofular

Samsun
Havza
Taşoluk

Samsun
Vezirköprü
Avdan

Sivas
Gemerek
Burhanköy

Sivas
Gemerek
Dendil

Sivas
Gemerek
Karagöl

Sivas
Gemerek
Tekmen

Sivas
Zara
Alişir

Sivas
Zara
Armutçayırı

Sivas
Zara
Deredam

Sivas
Zara
Dereköy

Sivas
Zara
Kayadibi

Sivas
Zara
Şerefiye

Tekirdağ
Malkara
Ballı

Trabzon
Dernekpazarı
Akköse

Yalova
Merkez
Arabakonağı

Yalova
Merkez
Beşpınar

Yalova
Altınova
Ayazma

Yalova
Altınova
Soğuksu

Yozgat
Boğazlıyan
Belören

Yozgat
Çandır
İğdeli

Yozgat
Çayıralan
Fahralı

Yozgat
Sarıkaya
Babayağmur

Yozgat
Yerköy
Derebağı

Zonguldak
Alaplı
Bektaşlı

Zonguldak
Devrek
Bılık

Bakın burası nezih bir forum ve siyaset tartışma yeri değil.
Cumhuriyet kelimesini kullanmadım.
Benim kast ettiğim şey yukarıda yazılıdır.
Sizin anladığınız sizi bağlar.
Siz anladığınız anlam üzerinden beni hedefe koydunuz,
S.H.T. k.s. Hazretlerinin düşmanı, onu yıpratan süreçlerin de taraftarı gibi gösterdiniz.
Bana iftirada bulundunuz.
Bu sözlerinizi geri almazsanız ahirette geri almak zorunda kalırsınız.

Kimse sizin düşündüğünüz gibi olaya bakmak zorunda değil.
Fikirlerinizi bana veya başkalarına dayatmaktan vazgeçin.
Fikirlere saygı diye bir şey var.
Dersiniz ki, bana göre yanlış düşünüyorsunuz, bence böyle olmalıdır ama fikrinize saygılıyım.
Ben de derim ki, ben de şöyle şöyle düşünüyorum ama sizin fikrinize de saygı duyuyorum.
Bitti.
Ne uzatıp da işi iftiraya kadar vardırıyorsunuz?
Lütfen beni muhatap alacak tek bir yazı daha yazmamanızı istiyorum.
Size kötü söz ve iftiralarınızı da iade ediyorum.
Selametle kardeşim.

Degerli kardesim,
buranin nezih bir forum oldugunu acizane en az sizin kadar biliyorum.
Ki yillardir mollanin takipcisiyim ve her firsatta takdir ettigimi ifade ederim.
Siyasi tartisma yeri demissiniz lakin bu is'i dallandirip bir siyasi sahaya ceken ben degilim. Henüz ilk mesajimda meramimi anlatmistim. Vatan millet sakarya edebiyati yapanda ben degilim.
Siz Bugün muhatab Türkiye dediginiz icin ben acikca cumhuriyet diye yazdim...yoksa Türkiye cumhuriyet degilde bir saltanatmi?...yada hilafetmi?

Birkere sahsinizi hedef almadim bunu net olarak ifade edeyim.
Ben sizin islami cephenin düsmani veya karsi cenahin taraftari olmadiginizi 100% yakin bildigim icin o yukarida yazdiklarimi kiyas mahiyetinde yazdim. Cünki düsman diye tabir ettiginiz zihniyetten olsaydiniz burda isiniz olmaz bilakis ADD nin forumunda olurdunuz sanirim. Dolayisiyla bir iftira söz konusu degildir. Eger böyle anlasilmissam özür dilerim ve bundan ötürü gocunmam.
Kimseye fikir dayatma gibi bir lüksüm yok.
Herkesin amel defteri kendinedir.
Cevap mahiyetinde gelen mesajlara tekrardan cevap vermek bir forumda en dogal seydir.
Siz bunu fikir dayatmasi veya konuyu uzatma gibi algilamissaniz kusura bakmayin o halde forumlarin maksadini bilmiyorsunuz demektir. Zira forumlar, ahlak kurallari cercevesinde adaba riayet edilerek karsilikli paylasimlarin yapildigi mekandir. Aksi durum monotonluktur....
Kimse kimsenin fikrine yasgi duymak zorunda degildir muhterem.
Insanlarin fikir hürriyetine saygi duyulur ama illa fikirlerine degil.
Allah'i inkar edenin fikrine saygi duymam lakin kendini ifade edebilme hürriyetine saygiliyimdir....
Allah rizasi icin nerde kötü bir söz söylemisim.
Hakaretmi etmisim?
Yaptigim bir kiyasi iftira olarak degerlendirmissiniz ve yanlis anlasilmisliktan dolayi yukarida özür diledim.Bunun disinda acizane herhangi bir sekilde kötü söz söyledigimi veya hakaret ettigimi hatirlamiyorum.
Bilakis bu tutumunuzla beni sanki cedellesme cabasindaymisim gibi göstermenizi acikcasi ben size yakistiramadim.
Bilseydim en bastan sizi muhatab almazdim....

Hakkinizi helal edin...benden yana helal olsun.

Seyyah99 kardeşim baktığınız pencereden kesinliklikle haklısınız. Bu konuda söyledikleriniz olmalı..

Ancak Zümrüd-ü Anka kardeşimin de baktığı pencereden o da haklı. onun dediklerine de kulak asmamalı.

Bu konuda yorum yapanlar gördüğüm kadarı ile türkiye dışında da yaşamış ya da yaşamakta.. yaşadık.. Avrupdan türkiyeye bakmak ile türkiyeden türkiyeye bakmak çok farklı..

Taviz mi veriyoruz? Haklarını mı iade ediyoruz?

birimiz taviz derken diğeri hakları almalılar diyor.. Evet hakları ancak isteme şekilleri TAVİZ. Doğrusunu söylemek gerekiyorsa kürtçe kısmı beni pek ilgilendirmiyor. benim genel kanaatim HAK edene verilir. NANKÖRLÜK edene değil.. Nankörlükler üst üste yapılırken, hakları deyip vermenin adı olsa olsa taviz olur ya da .......

Bir de hükümet açısından bakmak lazım. sadece osmanlıca dersleri ya da kuran dersleri seçmeli olsa kıyamet kopardı. Ancak yanında bir de kürtçe konunca tartışmanın seyri değişiyor. gündem değişiyor. insanlar kürtçe ile meşgul oluyor.. Denize düşen yılana sarılır misali.. ASIL HAK EDENLERİN HAKKI, NANKÖRLERE TAVİZLER SUNARAK VERİLMEKTE..

Buradaki nankörlük diye tarif ettiğim PKK ve yandaşları içindir. Kürtler önce içlerinde ERMENİ YAPILANMAYI tasfiye etmeliler. Onlar doğal hakları olan anadilde eğitim, eyatlet olma vs. gibi yolları seçmek yerine, bunları kendi emellerine alet eden PKK-KCK yapılanmasını tasviye etmeliler. Bence onların önlerindeki en büyük sorun PKK'nın ta kendisi. PKK 100 yıl önceki İTTİHAT ve TARAKKİ'nin farklı bir versiyonu.. İçlerinde sadece ittihat tarakki ruhu yok aynı zamanda ermeni çetelerin hainlikleri de var.. Arkalarında sadece ingiltere yok.. suriye, iran, abd, almanya, fransa, ingiltere, rusya, yunanistan ve daha niceleri var.

Satranç tahtası gibi ortada büyük bir oyun var. her hamlenin bir bedeli bir sonucu var. Bizler sadece izleyiciyiz.

Keşke sorun sadece bir DİL olsa idi.. işte o zaman kesinlikle Seyyah99 haklıydı.. ama diğer açılarda işin içine girince oguzhan75aa, Zümrüd-ü Anka 'yı gözardı etmemek gerektiğini düşünüyorum.

Birbirimizin yorumlarını iyi okuyup üzerlerinde derin derin düşünmek gerekir..

Sultan Abdulhamid, bir tikse vurmakla bütün ittihatcıları darmadağan edebilirdi ancak arkasındaki fırtınayı gördüğü için bu vatanı daha az kayıpla kurtarmak uğruna geri çekildi.. Nerede duracağını bildi..

Benim hakkım deyip herşeyi istemek yerine, yeri geldiğinde fedakarlık yapıp düşmanlara birliğin ne demek olduğunu göstermek gerekir..

bazı olaylar bizim de kontrolümüz dışında gelişir. en güzeli dua etmek.. hayırlısını dilemek gerekir

Tamam seyyah kardeşim, yanlış anlamışım o halde.
Ben de şahsınıza bilerek veya bilmeyerek yanlış bir şey söylediysem özür dilerim.
Hakkım helal olsun. Siz de helal edin.

En güzel açıklamayı Suvari kardeşimiz yapmış.

bazı olaylar bizim de kontrolümüz dışında gelişir. en güzeli dua etmek.. hayırlısını dilemek gerekir

Türkiyenin tarihi ve siyasi önemini ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunlari acizane bildigimi ifade etmek isterim. Icat edilen sun'i sorunlar bahane edilerek cennet vatanimin parcalanmasi projesi ve gerek siyonist, ermeni ve batili ülkelerin kendi cikarlarinin dogrultusunda yürüttügü girisimleri elbette görmezden gelecek kadar ülkemin sorunlarina lakayit degilim.
Ifade buyurdugunuz tehlikeyi göz ardi etmiyorum Suvari hocam ve anlattiklariniza katiliyorum.

Konu hakkinda tek bir siyasi mülahazam olmadi ve yapmayacagimda...zira ben bunu siyasi boyutuyla degerlendirmekten ziyade, kürd bir komsumun, is arkadasimin, dostumun ve talebemizin gözüyle degerlendirmeyi uygun gördüm. Bir sinifta 2-3 yaramaz talebe var diyerek sinifi TÜMÜYLE cezalandirmanin anlamsizligindan bahsetmeye calistim acizane.

muhabbetle....

işte o 2-3 yaramaz olarak gördüklerimizin elinde silah var ve katliam yapıyorlar. ve onlar ne yazikki bu ülkede %6 gibi ciddi bir oy alabiliyor. gerçek vatanperver kürtler de önce dil sorununu değil PKK sorununu çözün demeli, diyebilmeli.. TV lere çıkıp yürekli bir şekilde PKK ya karşı toplumsal bir kürt hareketi başlatabilmeli.. Onların haklarını gasp eden T.C. değil PKK-KCK nın ta kendisi..

bugün kü pkk hareketi 100 yıl önce balkanlardaki bulgar çeteleri, sırp çeteleri, yunan çeteleri vardı onların modern kopyası. Amaçları üzüm yemek değil bağcı dövmek. Ve o çetelere biz 1909'a istanbulda meclise soktuk. özerklik verdik. bütün haklarını iade etti. 1912 de bir oldular üzerimize çullandılar. meşhur balkan harbi oldu. binlerce masum müslüman halk balkanlarda katliamdan geçti. hala oralar zulm altında. ne yunanistan da ne bulgaristanda ezilen halk hep müslüman halk oldu..

DTP/BDP destekçilerin çogunluğu aynı zamanda PKK'ya karşı ılımlı ya da destekçisi. Ve size daha ağırını söyleyeyim o destekçileri FATİH SULTAN MEHMET dediğin zaman yüreklerinde hiç birşey hissetmiyor. belki "büyük iskender" desek daha cok şey hissedecekler. onlar için sıradan biri koskoca fatih.. Peygamber övmüş siz nasıl birşey hissetmezsiniz dendiğinde susmayı tercih ediyorlar..

kandırılmış bir kitle var, ermeniler dost türkleri düşman belleyen.. Ben de siyasi kısma girmeyi istemem ancak bunlar sosyal yaşamın içinden..

Bir açıdan bakınca, Kürtçenin seçmeli ders olmasına seviniyorum. çünkü PKK lıların ellerinden bir koz daha alınmış oldu. neyse..

görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler

beni okuldan attirma tehditi gosteren ve birsuru asalikca hakeret yapan bi avrupali muhasabe hocasinin yaninda yasadigim soku yasasaydiniz ... bu kadar ilimli olurmuydunuz seyyah kardesim....avrupada nerdeyse butun kurtler pkk ya destek veriyor madi acidan... ve bunlarin cogunun egitim seviyesi yuksek....vatan hainliginin diger adi kandirilmamidir ? yoksa kandirlan sizmisiniz seyyah? ben bi bosnak asilli turk vatandasi olarak bunlari yaziyorsam gerisini siz dusunun....bizde isteriz secmeli dersin kendi dilimizce olmasini kim istemezz...bu aradaki tek sorun dil olasydi... bizde talep ederdik elbet....

işte o 2-3 yaramaz olarak gördüklerimizin elinde silah var ve katliam yapıyorlar. ve onlar ne yazikki bu ülkede %6 gibi ciddi bir oy alabiliyor. gerçek vatanperver kürtler de önce dil sorununu değil PKK sorununu çözün demeli, diyebilmeli.. TV lere çıkıp yürekli bir şekilde PKK ya karşı toplumsal bir kürt hareketi başlatabilmeli.. Onların haklarını gasp eden T.C. değil PKK-KCK nın ta kendisi..

bugün kü pkk hareketi 100 yıl önce balkanlardaki bulgar çeteleri, sırp çeteleri, yunan çeteleri vardı onların modern kopyası. Amaçları üzüm yemek değil bağcı dövmek. Ve o çetelere biz 1909'a istanbulda meclise soktuk. özerklik verdik. bütün haklarını iade etti. 1912 de bir oldular üzerimize çullandılar. meşhur balkan harbi oldu. binlerce masum müslüman halk balkanlarda katliamdan geçti. hala oralar zulm altında. ne yunanistan da ne bulgaristanda ezilen halk hep müslüman halk oldu..

DTP/BDP destekçilerin çogunluğu aynı zamanda PKK'ya karşı ılımlı ya da destekçisi. Ve size daha ağırını söyleyeyim o destekçileri FATİH SULTAN MEHMET dediğin zaman yüreklerinde hiç birşey hissetmiyor. belki "büyük iskender" desek daha cok şey hissedecekler. onlar için sıradan biri koskoca fatih.. Peygamber övmüş siz nasıl birşey hissetmezsiniz dendiğinde susmayı tercih ediyorlar..

kandırılmış bir kitle var, ermeniler dost türkleri düşman belleyen.. Ben de siyasi kısma girmeyi istemem ancak bunlar sosyal yaşamın içinden..

Bir açıdan bakınca, Kürtçenin seçmeli ders olmasına seviniyorum. çünkü PKK lıların ellerinden bir koz daha alınmış oldu. neyse..

görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler

Yaptiginiz tarihi tahlil ve analizlerin hepsine istisnasiz katilmakla birlikte hassasiyetinizi yerinde buluyorum ve benimde hislerimin ayni yönde oldugunu ifade etmek istiyorum. Lakin ben diyorumki...dün nasil trt'de kürtce kanal ve özel kurumlarda kürtce okutmaya izin verildiginde ayni tartismalar yürütülmüstü ve iste bugünde ayni tartismalar yapiliyor. Fakat dünküler ülkeyi nasil bölmediyse bugünkü kararlarda ülkeyi bölmez. Iciniz müsterih olsun.

Kürtce egitime bende karsiyim.
Bizim mevzuumuz kürtce secmeli ders.

Neyse hocam...duaniza amin diyor hakkimizda hayirlisini temenni ediyorum.

beni okuldan attirma tehditi gosteren ve birsuru asalikca hakeret yapan bi avrupali muhasabe hocasinin yaninda yasadigim soku yasasaydiniz ... bu kadar ilimli olurmuydunuz seyyah kardesim....avrupada nerdeyse butun kurtler pkk ya destek veriyor madi acidan... ve bunlarin cogunun egitim seviyesi yuksek....vatan hainliginin diger adi kandirilmamidir ? yoksa kandirlan sizmisiniz seyyah? ben bi bosnak asilli turk vatandasi olarak bunlari yaziyorsam gerisini siz dusunun....bizde isteriz secmeli dersin kendi dilimizce olmasini kim istemezz...bu aradaki tek sorun dil olasydi... bizde talep ederdik elbet....

Degerli kardesim,
Su yazdiklariniza ancak gülmek geliyor icimden.
Bana özelden yazdiklarinizada güldügüm gibi.

Muhabbetle.

ben sizin pkk yandasi kurt oldugunuzu dusunuyorum buna guldugunuze gore :) bende size guluyorum daha cok beklerseniz....seyyah sana kardesim demiyorum vatan haini ve yandaslari kardeslikten cok uzak cunku... eger bunun idrakina varsaydiniz anlardiniz....

bır ornek vermek ıstıyorum dusuncelerımı azda olsa anlatabılmek adına.. gectıgımız haftalarda televızyonda ızledıgım bır haber ıle ılgılı.. bır ılımızde pkk sempatızanı bırcok ınsan '' her zamankı gıbı '' polıse tas, molotof atmakta.. ve bır tanesının elınde atmak uzere oldugu bomba patlıyor. bu durumdan (kurt halkını degıl ) pkkyı temsıl eden bdp vekılı acıklama yapıyor; bu bomba polısın yuzunden patladı, bır vatandasımız oldu dıyor.. sımdı yanı eden bulur desemde haklıyım ellerı kurusun o zalımlerın desemde haklıyım. bunca yıldır bu ulkede yasayıpta halen turklugu sındırememıs tek mıllet sanırım kurtler.. cogu ınsanın begenmedıgı romenler bıle daha mıllıyetcıdır. kucucuk yastakı cocugunun elıne polıse atması ıcın tas veren annenın vıcdanını bunca sene kımse sormadı ama sucu hemen polıse atmayı bıldıler.. dını yone ckmeyın fılan demeyın bosuna. ıslerıne geldıklerı zaman Allah demeyı bılıyorlarsa ben soyleıgımde de dınlemek zorunda o zerdüşler.. neyse.. daha evvelınde de soyledıgım gıbı bır uzlasmaya varamayız bu konu uzarda uzar.. farklı perspektıflerden bakıyoruz. farklı yerlerı goruyoruz.. pencerenızı bıraz genısletın zıra dar alandan cok seyı goremezsınız seyyah.. vesselam..

yazma yetenegimin olmadigi ...aptal oldugum anlamina gelmez.... suvari konuyu ben actim konunun kilitlenmesini talep ediyorum...burda caktirmadan millete fikir empoze etmesine dayanamiyacam ....

kıtapcı bosver kardeşim davul zurnaylada anlatsan bıraz zor tesır eder gıbıme gelıyor :) Allah kalplerı bılendır.. kalbınden gecırdıklerı sebebıylede hesaba cekecek olandır.. en guzelı Allaha havale etmek..
aklıma bırsey daha geldı onu da soylemeden edemeyecegım.. vandakı depremı bılıyoruz Rabbım bır daha oyle acı kayıplar yasatmasın kımselere.. depremden cok sonra vanda acılan bır pankart aklıma geldı o cok masum kurt halkının yazdıgı (!) '' bızı 7.2 yıkamadı T.C. hukumetı mı yıkacak '' bırı bana bunun acıklamasını yapabılır mı?

turk bayragi koymuslar yardimda kolillerle gelmis...turk halki cok dusunceli demisler tuvalet kagitlarimizida dusunmusler demisler...bu halka bide kurtce ders mi? neyse konu kilitlensin suvari talep ediyorum

Eyvallah abi...öyle olsun.

Güncel Haberler

MollaCami.Com