Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Yine'mi başını Secde'ye vurmadan yatacaksın

sabah namazı sünnetiye beraber güneş dogdutan bir saat sonra kaza olarak kılınır en geç öglen ezanına 45 dakika kala ondan sonra kılınmaz ügle namazından sonra farzı kaza edilir allah namazlarımızı kabul etsin amin

o halde niyet ederken kaza namazı için mi niyet edeiyoruz?

evet niyettimmizi kaza olarak ediyoruz

evet kaza olarak niyetleneceksin

sabah namazı sünnetiye beraber güneş dogdutan bir saat sonra kaza olarak kılınır

Sabah namazı, güneşin doğuşundan sonraya kalınca, öğleden önce kılınacak olursa sünnetiyle birlikte kaza edilir.

o halde sünnetiyle birlikte kılarkende mi kaza namazı için niyet ediliyor? bunu bilmiyordum. teşekkürler.

sabah namazı sünnetiye beraber güneş dogdutan bir saat sonra kaza olarak kılınır

Sabah namazı, güneşin doğuşundan sonraya kalınca, öğleden önce kılınacak olursa sünnetiyle birlikte kaza edilir.

o halde sünnetiyle birlikte kılarkende mi kaza namazı için niyet ediliyor? bunu bilmiyordum. teşekkürler.

Fıkıhda bazen kaza eda yerine kullanılır. Tabiki burada niyyet önemlidir...

evet sünetiseniyeyi de kaza diye niyet ediyorz cok hevesili bir kardeşimsin beli sana niyeten önce okunan bir duada yazayım--sagım cennet solum cehennem arkamda azrail önümde kabe ayagımın altında sıratı mustakiym buda çok güzel bir dua ben sana teşekür ederim yinemi başını secdeye vurmadan yatacaksn besajın için okurken içim titriyo allah razı olsun senden

Namaz

MollaCami.Com