Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Genci Koruyan Akşam Namazı..

Genç bir üniversite öğrencisiydi.
Kurban bayramını memleketinde geçirmek için yola çıkmıştı.
Yolculuğu çok sevmesine rağmen bir yönünden hiç hoşlanmazdı.O da namaz kılarken çektiği zorluklardı.
Aslında namaz için her türlü sıkıntıyı göze alırdı.ama ''vaktinde kılma'' endişesi,kazaya bırakmamak için harcadığı çaba onu öylesine stres içinde bırakıyordu,yolculuk bir azap haline geliyordu.
İnisiyatif kendi elinde değildi çünkü... şoförün esiriydi sanki... İşte yine akşam vakti girmişti.''Acaba nasıl bi çözüm bulsam da namazımı kılsam?'' diye düşünürken otobüs mazot almak için bir mazot istasyonunda durdu.Abdesti vardı.Hemen aşağıya indi.Muavinin yanına yaklaştı.''Biraz bekler misiniz hemen akşam namazımı kılmak istiyorum,abdestim var.''''Çabuk ol'' dedi muavin.
Sevinçle nerede kılabileceğini araştırdı.Biraz ötede yemyeşil çimenler vardı,onların üzerinde kılabilirdi.Birisine kıbleyi sorup öğrendive büyük bir huzur içinde''Allahü ekber''deyip namaza durdu.
İçinde tarifsiz bir mutluluk vardı.Artık sıkıntısı kaybolmuş Alemlerin Rabbinin huzurunda görevini yerine getirmenin doyumsuz lezzetini yaşıyordu.
Üçüncü rekatı kılarken ömür boyu unutamayacağı birşey olmuştu.Fatiha'yı okumuş tam ruküya eğilecekken,ileride kulübesinde duran istasyon köpeği,onu yeni farketmiş olacak ki havlayarak yanına geldi.
Saniyelik bir tereddüt geçiriyordu.Şimdi ne yapmalıydı?Namazı bırakıp kaçmalı mı yoksa devam mı etmeliydi?
Hayır,birincisini yapmayacaktı.Allah'ın huzurundan ayrılmayı bir türlü düşünemiyordu.''Allahü ekber'' diyerek ruküya gitti.
İşte tam o anda ne olduysa oldu.Kendisine saldırmak üzere havlayarak gelen köpek,sanki birisi arkasından çekmişcesine,tam yanına gelmişken,frenine basılan bir araba gibi durdu.Havlamasını kesmiş,hafif bir hırıltıyla,namaz kılan gence bakakalmış,osecdeye gidince de kulübesinin yolunu tutmuştu.
Artık bu akşam namazının farklı bir anlamı vardı O'nun için.''Herşeyin sahibi''Kendisine secde eden bir genci,açık bir tehlikeden korumuştu.Allah'ın özel himayesine mazhar olmanın mutluluğuyla elini açarak dua etti.
''Rabbim,Sana şükürler olsun!köpek saldırsaydı bile Senin huzurundan ayrılmayacaktım.sanki mıhlanmış gibi beni burada tutan Senin sevgindi.''
Otobüse binmiş,tesbihini çekerken sanki mutluluktan kanatlanmış,uçuyordu...

//Alıntıdır

çok güzeldi..
emeğine sağlık..
sağol kardeşim.. :)

Sende sağolasın kardeşim,okuyan gözlerine sağlık :)

:'( :'( çok güzeldi çok etkilendim O'nun(C.C) yardımından şüphemiz yok kii :'(

sağolasın s.b.d.

çok güzeldi..
emeğine sağlık..

çok güzeldi..
emeğine sağlık..

çok güzeldi..
emeğine sağlık..

çok güzeldi..
emeğine sağlık..

sağolasın s.b.d.

sağolasın s.b.d.

Namaz

MollaCami.Com