Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Buyrun Dua edelim...

EY RABBİMİZ!İman ile özümüzü,haya ile yüzümüzü,konuşma edebi ile sözümüzü,iyi ve güzel bakışlarla gözümüzü tezyin eyle.Bizleri sana karşı mes'ul,halk içinde mahçup bırakacak hareketlerden muhafaza eyle!..

Rabiatül adviyye,ibadet elbisesini giyip mevlaya şöyle iltica eder:
Ya rabbi!ün battı,gözle uyudu.Dünya beylerinin kapısı kapandı.Her aşık maşukuyla yalnız kaldı.Bu cariyeyi acizde boş ve yalnız kaldı.İnayet,lütuf ve mağfiret buyurup cehennemden azad eyle.Cemalinle müşerref kıl.Rıza-i ilahiyyeyi nasip ve müesser eyle...

amin..amin...amin....
Bu güzel dualardan nasibimizi nasip eyle Rabbim...

Ey rahmeti sonsuz Rabbim..! bizleri bağışla,affet,senden başka gidecek kapımız yok,el açtık sana geldik,bizi kapından geri çevirme,bizi amelimizle değil,merhametinle yargıla...Amin

aminnn...

amin....
Güzel Sultan...bizleri dinin İslamda sabit kıl....

amin..amin...amin....
Bu güzel dualardan nasibimizi nasip eyle Rabbim...

amin...
katında..Zatında sevimli kıl bizleri Rabbim...

“Allah’ım! Benim seninle olan aram bozulmasın da isterse bütün alemle aram bozuk olsun. Benim seninle olan irtibatım ve alakam yerinde ve sağlam olduktan sonra başka şeylere hiç mi hiç değer vermem.

Allah’ım! Bana dünyada nasip ettiğin bütün nimetleri dünyayı çok seven kafir kullarına ver.

Bana cennette takdir edip ihsan edeceğin nimet ve lezzetleri de asi olan mü’min kullarına ver.

Bana gelince ben senden sadece senin cemal-i Kemalinle müşerref olmayı talep ediyorum.

Bana da cemalinle müşerref olma nimet ve lezzetini ihsan eyle!...."

Rabiatü'l Adeviyye

kavlen fii len amelen havatiran estegfirullahelaziym ve etüübü ileyk min cemi i mee kerehellah

Amin

Rabiatül adviyye,ibadet elbisesini giyip mevlaya şöyle iltica eder:
Ya rabbi!ün battı,gözle uyudu.Dünya beylerinin kapısı kapandı.Her aşık maşukuyla yalnız kaldı.Bu cariyeyi acizde boş ve yalnız kaldı.İnayet,lütuf ve mağfiret buyurup cehennemden azad eyle.Cemalinle müşerref kıl.Rıza-i ilahiyyeyi nasip ve müesser eyle...

“Allah’ım! Benim seninle olan aram bozulmasın da isterse bütün alemle aram bozuk olsun. Benim seninle olan irtibatım ve alakam yerinde ve sağlam olduktan sonra başka şeylere hiç mi hiç değer vermem.

Allah’ım! Bana dünyada nasip ettiğin bütün nimetleri dünyayı çok seven kafir kullarına ver.

Bana cennette takdir edip ihsan edeceğin nimet ve lezzetleri de asi olan mü’min kullarına ver.

Bana gelince ben senden sadece senin cemal-i Kemalinle müşerref olmayı talep ediyorum.

Bana da cemalinle müşerref olma nimet ve lezzetini ihsan eyle!...."

Rabiatü'l Adeviyye

Allahü Ekber, bir kişi değil iki kişi o mübarek kadının sözünü yazmış.
demekki canı rahmet istiyor.O halde fatiha ve ihlas yollayalım da tam dua alalım...

Gafûr'sun, İsm-i Sübhân'sın
Suâl olunmaz sonsuz hikmetinden
Eziyyetliyiz, yanmaktayız milletçe
Daraldık, çaresiz yangınlardayız
Nasîb eyle Âlem-i İslâma felâhı
Kurtar kudretinle ümmeti zilletten
Mağfiret eyle, her dem koru bizleri.

Amin...

sevgili ravzahamza duan hakikaten günümüz için çok anlamlı olmuş...
gönülden amin....

Dua edelim

MollaCami.Com