Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

bir bakarmısınız acaba..

bugün misafirim çocuğu ekranımdaki dosyaları böyle renklendirmiş

eski haline nasıl getirebilirim acaba

masaüstünde sağ fare tıklayıp özellikleri açın
görünüm sekmesine gelin..
renk düzeni kısmını değiştirin bir deneyin düzelecek mi..

birde dosyalara tıklayınca direk açılıyor mu ona bakın..

dediğinizi uyguladım değişen bir şey yok

ben istiyorumki alt çıbıkın rengi değişsede dosyalar değişmesin
onlar eski hali gibi olsun ama nerden düzelecek bilemedim

dosyalar açılıyormu diye sormuşsunuz ..

evet dosyalar açılıyor..

Önce masaüstüne sağ tıklayıp "özellikler" seçeneğini seçin. Üst bölmeden "Masaüstü" seçeneğine gelip altta "Masaüstünü Özelleştir" butonunu tıklayın. Gelen pencerenin üst bölümünden "web" seçeneğine gelin. Boş alanda bir site ismi olmalı ve o seçilmiş olmalı. Onu sağdaki "sil" butonuyla silin. Sadece "Giriş Sayfam" kalabilir; ama seçili olmasın...

Sonra masaüstündeki "Bilgisayarım" simgesine sağ tıklayıp "Özellikler" seçeneğini seçin.

Son olarak "uygula" ve ardından "tamam" deyip pencereyi kapatabilirsiniz.

Gözlüklerinizi çıkarmanız hususunda ısrar edebilirim. En azından normal bir gözlük de kullanabilirsiniz. Çünkü normal gözlükler at gözlükleri gibi belli kısmı görebilmek için yapılmamışlar bilakis görmeyi kuvvetlendirmek için yapılmışlardır. At gözlüğü ya da şu anda "smiley"de olduğu gibi siyah camlı gözlükler yerine normal bir gözlük kullanmanızı tavsiye ederim. En azından mollacami.com'un bir bilgisayar sitesi olmadığını görmeniz de böylelikle mümkün olabilirdi.

Öyle bir ifade tarzınız var ki, inanın sırf bu şekilde hitap ettiğiniz için sorularınıza yanıt vermiyorum; bilsem dahi... Hiç kimse yazdığınız bir soruyu bir anda yanıtlamak zorunda değil! "Oh ne güzel, kafama bir soru takıldı, internette sorayım, nasıl olsa cevap vermek zorundalar." Hayır muhterem kardeşim, yok böyle bir düşünce!

Sorununuzu nazikâne bir biçimde açıklarsınız, biliniyorsa yanıtlanır, bilinmiyorsa araştırılıp çözüme varılabilirse yanıtlanır, çözüm bulunamazsa beklenir... Kaldı ki bilgisayar sitelerinde sorununuzu tam açıklamadan hatta bilgisayrınızın özelliklerini tam olarak yazmadan yanıt verilmiyor. Bizim de kalkıp böyle bir istekte bulunmamız oldukça saçma olur; ama en azından sorununuzu tam olarak ifade edebilirsiniz.

Biraz da kendi çabanız gereklidir. En ufak bir meselede dahi birilerinin size sorunu gidermesini beklerseniz artık bilgisayar devrinde o sorunun sorun olarak kabul edilmediği zamanları görebilirsiniz.

Sorularımızı uygun biçimde, kimseyi aşağılamayarak, "cevaplanmıyor" iddiasıyla kimseyi haksız yere suçlamayarak sormaya gayret edelim, ki sizin de sorularınıza cevap arayalım. Aksi durumda bu ifadelerinizi kasıtlı olarak kullandığınızı düşüneceğim.

gozluk kullanma yada kullanmama gıbı bır derdım yok kaldı kı sorun gozluklerde deıl....

buranın bır pc sıtesı olmadıgını yazmıssınız bende zaten daha oncede belırttım ben tavsıye uzerıne geldım pc konularında yardım alabılmek ıcın.. eger vaktım olsaydı ılgılenırdım ama ben pc konusunda yogunlastıgım ve ılgılendıgım ıcın anca bu sorunlarımı cozmekle mesgul oluyorum yoksa baska bı kasıt yok yanı..

sımdı bakın bır kişi sıze nasıl davranırsa sızde ona o sekılde karsılık verırsınız ole deıl mı? ama ben bu sıte uye oldugumdan yazdıgım herseye laf yetıstırmek yada ıgnelemek zorunlulugu hısseden bırı tarafından karsı karsıya kalınca kusura bakmayın ama benımde ona cvp vermek en buyuk hakkımdır belkıde farketmişsınızdır son noktayı koyan ve konuyu kapatan hep ben oldum. benım nıyetım bellı nıye uye oldugumda.. laf kalabalıgı etmeye gelmedım ben...
zambak a verdıgım cvplara bakın ve dıger cevaplarımla karsılastırın o zaman anlarsınız neden boyle yazdıgımı..

daha once gene yazmıstım bılgınız varsa yoksa da ınsan bı belırtır cunku acil iş olunca ınsan bekleyemez o an o işlemi yapmak zorunda .eger arastırıyorsanız bıle bunu da belırtmek lazım yoksa nasıl anlıcaz? ozaman nıye sıtem edıyorsunuz dıyorsunuz..

pc sıtelerınde okadar net ayrıntı yazmaya hıc gerek duymadım ama ıstenırse elbette yazdım ve yazarımda..zaten bazı konular bellıdır geneldır yanı. isteyebılırdıyınız pc nın ozellıklerını bunda cekınılecek bır durum yoktu! yanı kalkıp da bır ınsanın ozellıklerını ıstemıyorsunuz kı! ben sorunlarımı acıkca ıfade ettıgımı dusunuyorum cunku bazen soruma ek resımde koyuyorum daha anlasılır olması ıcın daha ne yapabılırım?

eger cozemedıgım bı soru olursa yazıyorum(yoksa once google dan bakıyorum yapamazsam gelıp buraya soruyorum) ve o an acılse yazıyorum..

ben kımseyı asagılamadım öylede yetıstırılmedım haddını bılen bır ınsanım ama sız oyle algılamıssınız kotu olmus ama uzuldum sımdı oyle bı nıyetım olsaydı daha farklı yazar ve ıfade ederdım .ınsanında sabrı bı yere kadar bekle bekle ee tabı sıtem ederım ama sız bunu farklı anlamıssınız.algılamada farkılılık bu olsa gerek..

artık kasıtlı yada deıl bunu dusunmeye gerek kalmıcak..aslında bunu benım ıcın deılde bana ıgneleyecı cvp yazan ıcınde dusunseydınız ya... her yazdıgıma karsıt bır cvp...

bundan sonra yazacagımı pek sanmıyorum hadı bende kurtuluyorsunuz ;) basınız daha fazla agrımıcak.pekte faydalanamadım bunu da yazmak zorundayım ama belkı ılerde daha paylasımcı ve yardımsever olunabılırdı...rotayı baska yere cevırmek farz oldu... saglıcakla kalın..

bu arada piri reıs keske bıraz sızınde reıslıgınızı gorebılseydık...

Önce masaüstüne sağ tıklayıp "özellikler" seçeneğini seçin. Üst bölmeden "Masaüstü" seçeneğine gelip altta "Masaüstünü Özelleştir" butonunu tıklayın. Gelen pencerenin üst bölümünden "web" seçeneğine gelin. Boş alanda bir site ismi olmalı ve o seçilmiş olmalı. Onu sağdaki "sil" butonuyla silin. Sadece "Giriş Sayfam" kalabilir; ama seçili olmasın...

bu işlemi yaptığım gibi sorun çözüldü öbürkülere gerek kalmadı

çok teşekkür ederim sağolun RAHMAN razı olsun ..meğer oraya site yerleştirmişler..

bluetooth güzel kardeşim senin tek sorunun bilgisayar tamiri ise tamam bunu anldık... burdaki arkadaşlar sana öyle veya böyle yardımcı olamadılar veya olmadılar
bunu geçelim ...

burası sadece bilgisayar bakım atölyesi değil bunuda peşinen bilmeni isterim..

rotayı başka yere çevirmekten bahsetmişsin ,sadece bilgisayarınıza yardım edilmedi diye giderseniz RAHMAN size sorar ,çünkü burda daha nice işlenen güzel hem dünyevi hemde uhrevi faydalı olunan konular var
kalın onlardan faydalanın derim acizane olarak ben ...

ahmede mehmede kızıpta burayı terketmek bilmiyorum ama ne kadar doğru

bizde buna papaza kızıp oruç bozma derler ...

sizde lütfen daha salim ve yapıcı düşünün ordan faydalanamdıysanız
başka bölümlere yönelin...vesselam veddua..

Bizi anlamayanı biz nasıl anlayalım???
Anlayış tek taraflı değildir, hiçbir zaman!...

Hayırlı yolculuklar...

Bilgisayar Problemleri

MollaCami.Com