Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

KURAN NİYE BU KADAR KALIN

ne güzel,mübarek kuranımızı tartışma konusu yapabiliyoruz,ama tenkit etmiyoruz. bir konuya dikkat çekmek için başımdan geçen bir olayı kısaca anlatmak niyetindeyim.ankarada otobüse bindim,keçiörenden kızılaya giden tek otobüse. bir bayan elinde kuranı kerim okuyor.ancak oturuyor ve bende ayaktayım,mübarek kitabımız kuran_ı kerim,benim avret mahallimin altında kalıyor. ben bundan çok rahatsız oldum.. yıllarca üstüne çalıştığım bu kitabımın sanki yerlerde imiş hissi beni yolculuk boyunca sıkıntıya soktu. ama '' bayan neden bu şekilde okuyorsunuz,ezberleyipte okuyunuz'' diyemedim. zira demem oki,kimsenin meselesi mübarek kitabımız değildir,adab_ı muaşarettir. ezberden ilim adamları yetiştirldiğini biliyor olmalıyız,trenlerde,taksilerde.. allah(c.c) cümlemizi kitabımızın kuranı zişan efedimizin şefeatlerine nasip ve müesser eylesin .

amin

hemen bir tekzip yolluyorum. hemen üstteki yorum kısmında yazımın ilk cümlesinde,şöyle yazdım '' negüzel kitabımızı tartışma konusu yapıyoruz ama tenkit etmiyoruz'' bu cümlemin yanlış anlaşılmasından ürktüm. ve hemen buradaki tartışma konusu' sadece konu anlamında,kitabımız adına değil. ikinci kısım ise,tenkit etmiyorz' tenkit etmemeliyiz demek istedim... hörmetler.

Makale Köşemiz

MollaCami.Com