Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

en son nezaman ağladın

Hayat boyu bir elin parmakları kadar ağlayıp, sayamayacağımız kadar gülüyoruz. Ağladığımız günler öyle azdır ki, kahkahalarımızın içerisinde gözyaşlarımız da, hıçkırıklarımız da kaybolmaktadır.

Bence herkes bunu bir düşünsün ve şu iki soruyu kendisine sorsun:

En son ne zaman güldüm?

En son ne zaman ağladım?

İlk soruya çoğumuzun vereceği cevap “Bugün” iken, ikinci soruya vereceğimiz cevap için bir süre düşünüyor, geçmişe gidiyor, hatıraları karıştırıyor ve sonunda şu cevaplardan birini veriyoruz:

“Valla hatırlayamadım.”

“Çok uzun bir zaman önce.”

“İki yıl önce.” vb.

Aslında bu tablo bizlere Allah’ın üstümüzdeki lütfunu açıkça gösteriyor. Bu iki soruya vereceğimiz cevaplar Allah’ın üzerimizdeki lütfunu bir kat daha görmemizi sağlayacaktır.

Hiç kuşkusuz, güldüren de O’dur, ağlatan da…
Necm

Tesekkürler paylasim için.

Teşekkür ederiz...

syn kaşif bazı yazılarınızı okuyamıyorum engelleme var yeni olduğumdan problemi çözemedim yardımcı nolursanız sevinirim

nasıl engelleme anlamadım..

hergün gözlerim doluyo...birileri olmasa nerdeyse ağlaycam:-_-: böb..nakilliyim hastaneden çıkamıyorum..içim den sıvı akıyo sürekli kesilmesi bekleniyor..1 aydır devam..düşünüyorum da, bütün bu savaş, hastaneler,yok başım ,yok midem yok belim, nakiller, ölmemek için çabalıyoruz. can nee tatlıymış...oysa yüce yaratıcıya çoook daha yakın olmak değilmi gayee....Kât'li vacip düşüncelerim var ...
Tez yıkıla aklın duvarı...

rabbim acil şifa versin hastalık ta bir imtihan kardeşim üstat said nursi hz diyorki bedenda hastalığında bir vazifesi var vazifesini tamamladığı zaman bedeni tek eder hem bire on sevap var ibadetlerde bonuslu müminsiniz vesselam....

syn kaşif aynen böyle bir pencere açılıyor ben bilmeden bir hata mı yaptım lakin hepsinde değil bazı yazılarda oluyor anlayamadım Bilgilendirme Mesajı

tuğçekul, Sizin bu Sayfaya giriş yetkiniz bulunmuyor. Aşağıdaki sebeplerden birinin rolü olabilir:

Başka bir Üyenin yazmış olduğu Mesajı değiştirmek yada Yönetici Panelini kullanmak istiyorsunuz.
Mesaj yazmak istediyseniz eğer Üyeliğiniz yasaklanmış yada Üyeliğinizin aktifleştirilmesi gerekebilir.

Çıkış yap Anasayfa

Bu yazı tüm konularda mı çıkıyor?

hayır bazıların da bediüzzaman hz hakkındaki yazınızı okumak istediğimde oldu üç kere denedim aynı pencere çıktı

Tamam Tuğçe kardeş, Suvari kardeşimizi bu konuda bilgilendiriyim selametle..

allah razı olsun

hergün gözlerim doluyo...birileri olmasa nerdeyse ağlaycam:-_-: böb..nakilliyim hastaneden çıkamıyorum..içim den sıvı akıyo sürekli kesilmesi bekleniyor..1 aydır devam..düşünüyorum da, bütün bu savaş, hastaneler,yok başım ,yok midem yok belim, nakiller, ölmemek için çabalıyoruz. can nee tatlıymış...oysa yüce yaratıcıya çoook daha yakın olmak değilmi gayee....Kât'li vacip düşüncelerim var ...

Âise (r.a.)”den rivâyete göre Rasûllah (s.a.v. kendilerine bir hasta getirildiginde söyle duâ ederlerdi;

(Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın)

Kardeşim Cenab-ı Allah azze ve celle sizlere ve tüm hastalara acil şifalar versin.Ve hiç bir hastalık bırakmasın.Muzdarib olanların ızdırabını dindirsin.Amin!

amiiiiiin

Âise (r.a.)”den rivâyete göre Rasûllah (s.a.v. kendilerine bir hasta getirildiginde söyle duâ ederlerdi;

(Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın)

Kardeşim Cenab-ı Allah azze ve celle sizlere ve tüm hastalara acil şifalar versin.Ve hiç bir hastalık bırakmasın.Muzdarib olanların ızdırabını dindirsin.Amin!

Can-ı gönülden Âmiinn...

ALLAH C.C. Razı olsun Serhendi kardeşim..

araslı kardeşim çok geçmiş olsun, Rabbim tez zamanda acil şifalar versin...

İmtihanlar büyük, Rabbim sabır ihsan eylesin

selametle...

hayır bazıların da bediüzzaman hz hakkındaki yazınızı okumak istediğimde oldu üç kere denedim aynı pencere çıktı

O bölümü aktif olduğunuz zaman görebiliyorsunuz..

Makale Köşemiz

MollaCami.Com