Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Bakalım siz hangi padişahsınız.?(test)

yavuz sultan selim cıktım vay be anma gaddarım bende şaşırdım kendıme

bende Fatih Sultan Mehmet çıktım
ne kolaymış Fatih olmak öyle kolaymı?

F.S. Mehmet
çok zekisiniz devletinizi zekanızla ileriye taşıyorsunuz

F.S. Mehmet
çok zekisiniz devletinizi zekanızla ileriye taşıyorsunuz

8) 8) 8) 8)

Paylaşımınıza yorum yapmak istedim ama bulamadım.

Ben ki şu acziyetimle bir padişah mı olmak ? Bakalım siz hangi padişahsınız ? Ne demek bu ?

Eğer ki islamın 6. şartı olsa idi haddini bilmek olurdu. Bunu face dede gördüm. Lakin bizim gibi küçükler

nasıl onlar gibi olacak ve nasıl kendimizi onlara benzeteceğiz.

Çoğu gencimiz şuan Fatihin İstanbulu fethettiği yaşta...
Onun gibi olamasakta en azından onun yolunda bir asker olmak için savaşmalıyız değilmi... ;)

Konuyu paylaşan kardeşimiz yukarıdaki gibi yorumda bulunmuş... Konuyu paylaşan ve yorumda bulunan kardeşlerimizin Ecdadımız gibi olamadığımızın ancak O'nlara layık olabilmek için O'nların izinde yürümeye çalıştığımızın bilincinde olarak konuya katıldıklarını düşünüyorum...

Konunun başlığı/sunuşu değiştirilebilir, ancak yazdığınız konu hakkında hemfikir olduğumuza inanıyorum Medineli kardeşim ::)

Konunun başlığı/sunuşu değiştirilebilir, ancak yazdığınız konu hakkında hemfikir olduğumuza inanıyorum Medineli kardeşim Masum

Hem fikir olmamıza sevindim kardeşim. Amacım kimseyi utandırmak veya kırmak değil. Şimdi orada yazılsa idi ki hangi sahabesiniz sizce bu doğru olabilir mi ? Diyeceksiniz ki Sahabe ile ne alakası var. Çünkü Padişahlar bizim devrimizde bulunmayan mümtaz insanlardır. Onlar gibi olamasakda onların yolundan gidiyoruz demek başka siz hangi padişahsınız demek başka.

Orada denilse idi ki siz hangi padişah gibi hayat yaşıyorsunuz bence daha iyi olurdu. Şimdi bazı kardeşlerimiz yazmış mesela ben Fatih Sultan Mehmed çıktım. Ben de derim ki fazla çıkma istersen. Ben sadece Fatihin yolundan giden bir fakir çıktım dersen işte doğru olan budur.

bendede:)

yavuz sultan selim cıktım vay be anma gaddarım bende şaşırdım kendıme

Ferdi_ kardeşim gaddarsın onu biliyoz da gaddar olmanı çıktığın padişaha nisbet eyleme. Çünkü çıktığım dediğin padişah Emirül müminin ve Evliyadır. Şimdi af dile rabbinden ve o padişahımızdan.

Hem fikir olmamıza sevindim kardeşim. Amacım kimseyi utandırmak veya kırmak değil.

Elbette kardeşim iyi niyetinizden şüphemiz yok... Ancak konuya değerli kardeşlerimle birlikte yorumda bulunan biri olarak düşüncemizi açıklama ihtiyacı hissettim sadece.

Bizler bir yanlışımız bir kusurumuz söylendiği zaman sevinenlerdeniz. Bizi ikaz eden kardeşimize "Çok şükür benim farkında olmadığım bir yanlışımı veya kusurumu bir kardeşimiz farketmiş, Allah kendisinden razı olsun" diye duada bulunuruz...

Orada denilse idi ki "Siz hangi padişah gibi hayat yaşıyorsunuz?" bence daha iyi olurdu.

Evet haklısınız, bu başlık daha uygun olur. Konuyu paylaşan kardeşimizden başlığın değiştirilmesi ile ilgili ricada bulunabiliriz.

ilginç bir anket şekli olmuş..

Arkadaşlar tartışma yapmak yerine biz de kendi anketimizi oluşturalım.. ne dersiniz?

sadece hangi padişahsınızla kalmıyalım bu mantıkta benzeri yüzlerce madde oluşturalım..

meyvalar, padişahlar, sebzeler, liderler, patronlar, vs vs akla gelebilecek herşey olabilir..

hatta bunların ekiplerini kuralım.. kendi sayfamızdan yayınlayalım :))

bu konuda ilham kaynağımız olsun ;)

şimdi padişahla başlayalım:

burada belirtmeden,

36 padişahında birbirinden ayıran özelliklerini madde madde ayıralım 1000-2000 bin neyse bunları da kendi içinde gruplayarak anket oluşturalım.. sonuc olarak hangisi çıkarsa o padişahın karakterine daha yakınsınız deyip tarihi bilgilerde verelim..

haydin bakalım, ekibe dahil olacakları bekliyorum :)))

Unutmayın bu anketi yapanlar kendi çaplarında yapmış.. Bizde en iyisini yaparak imazamızı koyalım altına ;)

bu mantıkla ben hangi padişahım demicem piri reis'iniz emirlerinize amadedir hünkarlarım ;)

İyi fikir... Güzel başlıklarla çeşitli anketler hazırlanması tarihimizin ve ecdadımızın tanıtılması adına faideli bir çalışma olacaktır ::)

O halde şimdiden hayırlı olsun :)

Paylaşımınıza yorum yapmak istedim ama bulamadım.

Ben ki şu acziyetimle bir padişah mı olmak ? Bakalım siz hangi padişahsınız ? Ne demek bu ?

Eğer ki islamın 6. şartı olsa idi haddini bilmek olurdu. Bunu face dede gördüm. Lakin bizim gibi küçükler

nasıl onlar gibi olacak ve nasıl kendimizi onlara benzeteceğiz.

Kendimi ifade mi edemiyorum yoksa algılayışmı çok farklı ben şaşkın vaziyetteyim epeydir.
...farklı dildenmi konuşuyorum ben anlamış değilim.Dar baklmayalım bu kadar no'lur.

Meramımı anlatamıycağım aşikar sanırım...Bu yüzden asude kalıcam artık konulara...

....... yorum yok.......

3. selim
çağın gereklerini biliyorsunuz devletinizi çağdaşlaştırmak istiyorsunuz

ya arkadaslarben butestı yapamadım nasıl yapıcam hangı padısah oldugumu cok merak edıomda ::)

Bilgi Yarışması

MollaCami.Com