Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Sevdiğin senin aynan mı??? Ayna nı Kırma...

Sevdiğin senin aynan mı??? Ayna nı Kırma...

Evinizde, dairenizde, işyerinizde bulunan aynanın karşısına geçiniz ve kendinize bakınız.
Aynadakine gülümserseniz, aynadaki de size gülümser. Aynadakine kaş çatarsanız, aynadaki de size kaş çatar.
Aynadakine sırt dönerseniz, aynadaki de size sırt döner.

Aynadakinin yüzünde leke görseniz, elinize bir bez alıp günlerce silseniz, temizleyemezsiniz. Ama o bezle kendi yüzünüzü temizlerseniz aynadakinin yüzü de temizlenir. Sevgili Peygamberimiz buyurmuş: “Mü’min, mü’minin aynasıdır” (Ebu Davud, K. Edeb, Bab fi’n-nasihat, hadis 4918)

Birisinin yüzüne gülümserseniz, bu gülümsemeniz karşınızdakinden size yansıyacaktır.
Ona güzel bir şekilde hitab ederseniz güzel bir şekilde karşılık alacaksınız. Rabbimiz “İnsanlara güzel söyleyin” (El Bakara 2/83) buyurmuş.
Allah her şeye güzel davranmayı emrettiğine göre tabiata yaklaşımımız da güzel olmalıdır.

Dağ yolunda giderken düşen bir çocuk, acıyla bağırır:

-Aaaahhhhhh

Uzaklardan:

-Aaaahhhhhh diye bir ses gelir.

Çocuk:

Sen Kimsin? diye bağırır.

Uzaktan gelen ses de:

-Sen kimsin? olur.

Çocuk:

-Benimle dalga geçme deyince

Uzaktan:

-Benimle dalga geçme sesi gelir.

Çocuk babasına döner ve bu sesi sorar.

Babası: “Seni seviyorum diye bağır” der.

Çocuk:

-Seni seviyorum.

Uzaktan:

-Seni seviyorum.

Çocuk:

-Sen çok güzelsin.

Uzaktan:

-Sen çok güzelsin.

Baba oğluna olayı açıklar;

-“Oğlum, hayat bir yansımadan ibarettir.
Buna yankı derler. Seversen sevilirsin, sayarsan sayılırsın, satarsan satılırsın, üzersen üzülürsün, yerersen yerilirsin. Yani sen ettiğini bulursun, ektiğini biçersin” der.

Rabbimiz buyurur:

“İyilik yaparsanız kendinize iyilik yapmış olursunuz.” (El İsra 17/7)

coook güzelmis

gercekten çok güzelmiş.. sağol kardeşim..

Seversen sevilirsin, sayarsan sayılırsın, satarsan satılırsın, üzersen üzülürsün, yerersen yerilirsin. Yani sen ettiğini bulursun, ektiğini biçersin”

.....

teşekkürler çok güzeldi.....

paylaşımınız için çok teşekkürler

KİM İSTERKİ SEVDİĞİNİ KIRMAYI!!! GÜZEL MİŞ BEGENDİM :)

gercekten çok güzelmiş.. sağol kardeşim..

Rabbimiz buyurur:

“İyilik yaparsanız kendinize iyilik yapmış olursunuz.” (El İsra 17/7)

emeğine yüreğine sağlık kardeşim

Rica edrim ben teşekkür edrim... ;)

paylaşım için tşkrlr ;)

paylaşım cok güzel tskkr ederim kardesim

:)

Buna yankı derler. Seversen sevilirsin, sayarsan sayılırsın, satarsan satılırsın, üzersen üzülürsün, yerersen yerilirsin. Yani sen ettiğini bulursun, ektiğini biçersin

Saol asude kardesim cok guzeldi.Bana ok uel bir htirlatma oldu.. :)rtk daha dikkatli olucam insallah. Eminim herkese buyuk bir hatirlatma olmustur. ;)

Seversen sevilirsin, sayarsan sayılırsın, satarsan satılırsın, üzersen üzülürsün, yerersen yerilirsin. Yani sen ettiğini bulursun, ektiğini biçersin”

.....

teşekkürler çok güzeldi.....

Makale Köşemiz

MollaCami.Com