Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

sultanın şakası

Sultan 4. Murat düzeninden çıkan devlet idaresini yeniden yoluma koymak için sert davranmış.Bie defasında sokaklarda birbirine çarpmadan,itip,kalkmadan dürtükleyip rahatsız etmeden gidip gelinmesi için ferman çıkarıyor.Bi gün fermana uyup uyulmadıgını kontrol etmek için kılık degiştirip sokaga çıkar,karşıdan gelen iri bi yeniçeriye omuz atar yeni çeri dönüp''Bağışlayın padişahım,görmedim der.'' padişah şaşırır ve'' sen beni berden tanıdın diye sorar'' yeniçeride padişahım sizin çıkardıgınız kanuna uymamak kimşin haddine,hemen anladım ki bunu olsa olsa ancak sultanMurat han bozar dedim

:D

:D

taşekkeürler ;)

vayy be Osmanlım işte milletimiz ne de itaatkarmış ozaman ki yeniçerinin cevabı böyle..Şimdi ise millet delete isyan ediyor da yapmadığını bırakmıyor :(
bu arada paylaşım için teşekürler kardeşim çok hoş bir kıssa.böyle paylaşımlara devam ;)

vayy be Osmanlım işte milletimiz ne de itaatkarmış ozaman ki yeniçerinin cevabı böyle..Şimdi ise millet delete isyan ediyor da yapmadığını bırakmıyor :(
bu arada paylaşım için teşekürler kardeşim çok hoş bir kıssa.böyle paylaşımlara devam ;)

...::işallah devamı gelcek yorumlarınız için teşekkürler::...

çok güzelmi şu büyüklerimizin işnede akıl sır ermiyo hem padişah olsn hem millet olsn degilmi . paylasım için tesekkürler

:D teşekkürler çok guzeldi,devamını beklerız

işallah devamı gelcek daha nice kıssalar var Ecdad hakkında

vayy be Osmanlım işte milletimiz ne de itaatkarmış ozaman ki yeniçerinin cevabı böyle..Şimdi ise millet delete isyan ediyor da yapmadığını bırakmıyor
bu arada paylaşım için teşekürler kardeşim çok hoş bir kıssa.böyle paylaşımlara devam

işallah

mubarekler ne kadar kararlılarmış verdiği emrin tutulup tutulmadığını bile konturol ediyorlarmış..

Osmanlı Tarihi

MollaCami.Com