Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

"BİZ SENİ UYANIK BİLİRDİK..."

"BİZ SENİ UYANIK BİLİRDİK..."

İstanbul’da kenar semtlerden birinde oturan yaşlı bir kadın, padişahın huzuruna çıkmak istediğini saraydaki görevlilere bildirmiş. Bunun üzerine sultanın karşısına çıkarılmıştı. Yaşlı kadın :
Evinin soyulduğunu ve bu olaydan padişahın sorumlu olduğunu söyleyerek, şikayette bulunur. Bunun üzerine hiddetlenen Kanuni:
; -Bana bak kadın, sen niçin bu kadar derin uyku uyudun da evinin soyulduğunu duymadın? deyince, yaşlı kadın :
Padişahım! Kusura bakma, biz seni uyanık bilirdik, onun için evimizde rahat uyuyorduk der. Bu cevap üzerine Kanuni utanarak :
-Haklısınız diyerek, kadının çalınan mallarının bedelini kendi malından öder

ahhhh Osmanlı aaaahhhhh, :'(

varmı öyle bir sultan günümüzde.şöyle bir idarecileri gözden geçirelim.siz ce?

Dünya Osmanlıyı arıyor...

Tğylerim diken diken oldu sonunu okuyunca. :'(Şimdikiler olsa kadını yürü git deyip kovarlardı bee..

Dünya Osmanlıyı arıyor...

arkadaşlar başımızdakiler osmanlidakiler gibi değil belki ama bunu sorgulamadan evvel kendimiz acaba osmanlıda yaşayan insanlar gibimiyiz.................?

onlar gibi elbette değiliz olamayız da belki ama hiç yoktan çabamız var olmaya çalışıyoruz şahsen kendi adıma konuşayım birtakım şeylerde kendimi engelleyebiliyorum ya da Osmanlım böyle yapmış ben de böyle yapmalıyım diyorum ki benim gibi birsürü kişi daha var üyelerimizden eminim.. :)Ama başımızdakilerin öyle bir çabası olduğunu hiç zannetmiyorum..........!!

Osmanlı Tarihi

MollaCami.Com