Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Okul Hayatımızdan Unutamadıklarımız

Herkesin okul hayatında unutamadığı kendine çok komik gelen yada ilginç bulduğu hadiseler yaşamıştır mutlaka.
Bizimle paylaşırsanız sevniriz... :)

Bizim bir Türkçe öğretmenimiz vardı sınavlarda kopya çekmeye izin verirdi.
Hatta bir keresinde hoca bize kopya çekme tekniğinide gösterdi.
''Ben kopya çekmeseydim öğretmen olabilirmiydim'' Demişti.
Hiç unutmam bunu... :)

himm. arkadaslarin fizik hocasi aklima geldi birden.9

kopya serbest. kitap defter hersey serbest. adam o kadar emin ki sorularindan bilmiyen koca kitabi karistirsa yine cözemez:)

lise 3 sınıf tek bir arkadaş 6 kişinin kağıdını yapıyor herkezin 9-10 ama hoca kararlı bütünlemeye gelmemiz için gerektiği kadar ''0'' SIFIR SÖZLÜ NOTUNU VERİYOR VE bütünlemedeyiz...

Lise 2 Tarih dersindeyiz hocamız I. Dünya Savaşını anlatırken tahtaya bir dünya haritası çiziyor sonra da tekrar masasına geçip oturuyor. Biz haritayı defterimize çizerken birden bir çığlık kopuyor. Hoca:
-Eyvah naptım ben... çocuklar neden uyarmıyorsunuz Amerika su alıyor diyor.
Hoca haritayı çizerken Güney Amerika ucunun bir kısmını açık bırakmış. Tabi o an sınıf :D :D :D

lisede 2 matematik dersindeyiz hocamız tahtaya bir soru yazdı ve bizden çözmemizi istedi.Neyse biz baya bir uğraştan sonra soruyu çözdük bir arkadaşımız tahtaya sorunun cvbını yazdı yapamayan arkadaşların da yazması için bekliyorduk.Tam arka sıramda oturan eyüp birden bağırdı
Hocamm Hocammm sorunun cvbını buldumm....
hoca şaşkınlık içerisinde
- Hangi soru eyüp?
- e hocam tahtaya yazdığınız soruyu
oooo biz onu çözeli yıllar oldu sen hala onunlamı uğraşıyorsun ?
tabi biz gülmekten kırılmıştık biz soruyu bitirdik eyüp halaaa soruyu çözmeye çalışıyor :)
burda öyle komik olmayabilir ama inanın bunu yaşasaydınız sezde çok gülerdiniz :)

aslında hem komik hem acı bir anı :-\

ortaokulda bir resim hocamız vardı hiç unutamadığım karelerdir.
her ders farklı birini döver ve birde istisnasız erkal diye bir arkadaşımızı döverdi.bütün resim dersimiz hocanın küçücük sınıfta 10 dakika sıralar etrafında arkadaşları kovalayıp yakaladığında hıncı geçene kadar dövmesi bununla yetinmeyip çantalarını tekmelemesi ..ve benim korkudan 1 dönem boyunca beceremediğim halde sessizce elim ağırana kadar resim çizmem..bu zorakilik hocanın değil ki dövmesi gözüne girmeme bile vesile olmuştu ;)

Okullar bitiyor sonuna geldik artık dersler boş tek bir yazılı için okula geldik ilk ders yazılı olduk çıktık.Sonrasında dedikki izin alsakda bizi evlere gönderirlermi acaba biz aslında biliyoruzki kesinlikle izin vermeyecekler böyle düşünerek okul kapısının önüne gittik yani kaçmaya niyetlendik ;D gelgelelim kapıdaki nöbetçiyi razı edemiyoruz kapıyı bize açsın neyse en sonunda razı ettik nöbetçinin kapıyı açmasıyla müdür yardımcısını görmemeiz bir oldu..

hepimiz koşmaya başaldık tabş böyle 10-15 kişiyiz kapıdan hızlı hızlı geçiyoruz biz koşarken arkdan bi ses kızlaaaaaaaaar bekleyin!

ayakkabım kaldı içerde :D :D

tabi o an o halimiz görülmeye değerdi sokak ortasında kahkaha atmamak için kendimizi zor tuttuk diyebilrim :)Okullar bitiyor sonuna geldik artık dersler boş tek bir yazılı için okula geldik ilk ders yazılı olduk çıktık.Sonrasında dedikki izin alsakda bizi evlere gönderirlermi acaba biz aslında biliyoruzki kesinlikle izin vermeyecekler böyle düşünerek okul kapısının önüne gittik yani kaçmaya niyetlendik ;D gelgelelim kapıdaki nöbetçiyi razı edemiyoruz kapıyı bize açsın neyse en sonunda razı ettik nöbetçinin kapıyı açmasıyla müdür yardımcısını görmemeiz bir oldu..

hepimiz koşmaya başaldık tabş böyle 10-15 kişiyiz kapıdan hızlı hızlı geçiyoruz biz koşarken arkdan bi ses kızlaaaaaaaaar bekleyin!

ayakkabım kaldı içerde :D :D

tabi o an o halimiz görülmeye değerdi sokak ortasında kahkaha atmamak için kendimizi zor tuttuk diyebilrim :)


:D :D
Ben ayakkabının akıbetini merak ettim...


:D :D
Ben ayakkabının akıbetini merak ettim...


ayakkabının akibeti :D :D

ayakkabı bahçede biizm arkadaş dışarda müdür ordan bakıyor ama o anki heyecanlı ayakkabıyı alamsıyla tekrar çıkması bir oldu kurtardık ayakkabıyı yani ;D ;D

ertesi günde okulda maskara olduk tabi çünkü müdürün ağzında bakla ıslanmıyo ;D ;D

hatırladıkça güldüğüm bi olay var, :D

bizim sınıfta bi arkadaşımız çok feci hapşırıyordu,biz üçüncü kattayız,ses ilk kattan duyulur mu?

derste yine hapşırdı,5 dakika kaynatmadan sonra kapı çalındı,

müdür bey kapıda! öğretmenim afedersiniz dedi , hapşıran arkadaş herkesçe biliniyor tabii,müfettiş vardıda hapşıran arkadaşı merak etti müsade edermisiniz 5 dakika?müdürün odası ilk katta bu arada!

kıza çok yaşa deyip gittiler ama ders yapamadık tabii gülmekten,öğretmende dahil,


hatırladıkça güldüğüm bi olay var, :D

bizim sınıfta bi arkadaşımız çok feci hapşırıyordu,biz üçüncü kattayız,ses ilk kattan duyulur mu?

derste yine hapşırdı,5 dakika kaynatmadan sonra kapı çalındı,

müdür bey kapıda! öğretmenim afedersiniz dedi , hapşıran arkadaş herkesçe biliniyor tabii,müfettiş vardıda hapşıran arkadaşı merak etti müsade edermisiniz 5 dakika?müdürün odası ilk katta bu arada!

kıza çok yaşa deyip gittiler ama ders yapamadık tabii gülmekten,öğretmende dahil,

:D

Lisede sağlık bilgisi sınavındayız. Herkes küçük küçük kağıtlara kopyaları hazırladı. Sınavda aynısını sınav kağıdına geçtiler. Tabi ben yine bütün gece çalışmaktan yorgun düşmüş mahzun mahzun soruları cevaplıyorum. Hiç kimseyi ne duyuyorum ne görüyorum. Neyse sonunda hocanın hadi kalemleri bırakın demesiyle kendime geldim. Hoca yanıma geldi. "Bu ne" dedi. Ben de "Ne oldu ki" hocam dedim. "Kucağındakiler" dedi bi baktım kucağıma her tarafımda kopya kağıtları. Meğer önümdekiler arkamdakiler işlerinin bittiği kopya kağıtlarını kucağıma atmışlar. Ben de hocaya hiç unutmuyorum sadece "Hocam söyleyecek bişeyim yok" deyip çıkmıştım. :D :D

Orta 1 de müzik dersindeyiz ve flütle bir parça çalıyoruz tüm sınıf.Hoca da tam tahtanın önünde bize bakıyor ezberlemişiz çalıyoruz tabi ama o esnada hocanın bana bişeyler anlatmaya çalıştığını farkettim tabi kaptırmışım kendimi çalmaya devam ediyorum hoca da bana ne demek istediğini el kol işaretleriyle anlatmaya.Anlayamadım ne demek istediğini vücut dilini henüz çözemedim ;D Notaları mı çalıyım hocayı mı gözleyim :PArdından hocamız baktı anlamıyorum yanıma geldi başımı tutuyor ;DAllah Allah dedim ya n'apıyor, bende devam ediyorum o kafamı tutuyor ben sallıyorum ritme uydurarak ;D Kaptırmışım kendimi anlıcanız ;DSonra tüm sınıfı susturdu.Nihayet sözlü olarak anlatma kararı kalmıştı bende şükür dedim.Ve dedi ki kafanı sallama çalarken.Düşünsene evladım büyük bir konsere çıkmışsın hem çalıyor hem kafanı sallıyorsun olur mu hiç ;D Ritmi ayağınla tutmalısın dedi. ;D Bende bir ohh çekmiştim ama en komik durum hocanın kafamı tutarken benim ısrarla sallamaya devam etmemdi ;D Bir flüt keyfimiz vardı onuda elimizden aldı ;D

bi okul anısı olarak yazmak istedim ben başkasında dinledim çok beğendim :D
sınıfta ateis bir öğretmen çocuklara beni görüyormusunuz diye soruyor
çoçuklarda görüyoruz öğretmenim diyerek cevap verir
peki allahı görüyormusunuz görmüyoruz öğretmenimpeki görmediğiniz şeye nasıl inanıyorsunuz der
ve bir öğrenci parmak kaldırarak öğretmeni görüyormusunuz diye sorar sınıftakilerde
evet diye cevap verirler peki öğretmenimin aklını görüyormusunuz hayır derler
çünkü yokki göresiniz der ve öğretmenini hayrete düşürür

süüperr :D


süüperr :D
bunu anlatan kişiden dinlemeni isterdim gerçekten süper ;)
aklımda kalanı yazdım ::)


İlginç Komik Resim ve Yazılar

MollaCami.Com