Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Yavuz Sultan Selim ve Mısır Seferi

Mısır seferine gidilirken ordunun korkunç Sina Çölü’nden geçmesi gerekiyordu.

Kum fırtınalarının etrafı kasıp kavurduğu, gündüzleri dayanılmaz sıcaklara sahne olurken geceleri dondurucu soğukları davet eden bu çölü dünyada hiç bir ordu geçememişti.

Yavuz Sultan Selim ordusuna moral verici sözler söyledikten sonra atını çöle sürdü.

Herkes yanındaki suyu idareli kullanıyor, namazlar teyemmüm yapılarak kılınıyordu.

Yolculuk böyle sürüp giderken Yavuz Sultan Selim’in bir ara atından indiği ve saygılı bir halde yaya olarak yürüdüğü görüldü. Herkes şaşırmıştı ama, kimse sebebini soramıyordu.

Padişahın hiç yanından ayırmadığı Hasan Can durumu öğrenmekte gecikmedi.

Padişah O’na şunları söylemişti:

“İki cihan sultanı Peygamber Efendimiz SallAllahu Aleyhi Vesellem önümüzde yaya olarak yürürlerken biz nasıl at üstünde olabiliriz Hasan Can?”

emeğine sağlık teşekkürler...

ecdat işte. Osmanlı İmparatorlarına laf atan, onları savaş sahnesinde yenemeyip de böyle arkadan laf salatası yaparak yenmeye çalışanlara ve içimizdeki geçmişini inkar edenlere ithaf olunur...

ALLAH RAZI OLSUN...
PAYLAŞIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER...

sizinde okuyan gözlerinize sağlık.rabbim cümlemizden razı olsun.

ecdadımıza bizler layık olmaya çalışalım , diğerleride Allaha Havale...

çok güzeldi Allah razı olsun paylaşımınız için .

cümlemizden inşaallah kardeşlerim.Okuyan gözlerinize sağlık..

Beğendiğine sevindim kardeşim.Cümlemizden inşaallah

:'( :'( Allah c.c razı olsun kardeşim..Bu da benden olsun;Yavuz Sultan Selim'in Mısır'a girişi

Serapta bir damla kardeşim çok teşekkür ederim resim için.Rabbim sendende razı olsun.

Gerçekten nerden buluyorsun bu güzel resimleri...Emeğine sağlık.

Ben de sana çok teşekkür ederim kardeşim :D
Bu resmi burdan buldum;

http://www.sosyalbilgiler.biz/forum/index.php?topic=2253.0

Kimlerin torunları olduğumuzu unuttuk maalesef.toplumdaki dejenerasyon sayesinde öyle bir hale geldikki ecdadımızı tanımıyoruz.Allah cümlemizi doğru yoldan ayırmasın inşallah...

Onları çok özlüyoruz. :'(

Osmanlı Tarihi

MollaCami.Com